Založ si blog

Ukrajinci „chytrosťou“ porážajú Rusov

Ukrajinci podľa miestnych analytikov rôznymi bojovými fintami, fígľami a chytráctvami porážajú Rusov. Napríklad:

Prezliekajú sa do ruských uniforiem a v nich podnikajú trestné výpravy proti zradcom v radoch civilov alebo v radoch svojich vojakov, čo sa vzdali do zajatia. Popravy zradcov potom na videách prezentujú ako príklady vraždenia ukrajinských zajatcov zo strany Rusov.

Na zničených ukrajinských tankoch sovietskej výroby zatierajú ukrajinské znaky a primaľovávajú na ne symboly „Z“, príznačné pre ruské jednotky. Používajú tiež množstvo nafukovacích makiet svojich tankov, delostreleckých či raketových batérií. Na ne potom Rusi robia ataky a Ukrajincom tak prezrádzajú svoje palebné pozície.

Ukrajinskí snajperi a snajperky s obľubou zvyšujú počet svojich obetí tak, že pri prvom výstrele naschvál nejakého ruského vojaka iba zrania. Keď sa k nemu po čase vydajú ďalší ruskí vojaci a zdravotníci, aby ho odtiahli z bojiska, začnú na nich ukrajinskí snajperi páliť naplno. Z jedného zasiahnutého terča je potom niekoľko.

Ukrajinci sa za pomoci amerických dekóderov snažia získať alebo napodobniť kódy z tzv. záchranných majákov. Nimi sú vybavení ruskí letci, aby si v prípade núdzového pristátia alebo zostrelu privolali pomoc. Keď na miesto, odkiaľ vysielal záchranný maják, priletí ruský evakuačný vrtuľník, -už ho tam čakajú Ukrajinci s ručnými protileteckými raketami. Nedávno sa takto podarilo zostreliť lekársky evakuačný vrtuľník s 11 Rusmi na palube. 9 z n ich pri zostrele zahynulo a 2 padli do zajatia.

Ukrajinci sú tiež skvelí tyloví diverzanti. O ich výcvik sa postarali britské špeciálne sily, ktoré ako je známe, majú so zbíjaním nepriateľov atentátmi vynikajúce skúsenosti. Rusi za Ukrajincami v týchto činnostiach ďaleko zaostávajú. Až tak, že sa im minulý týždeň predstaviteľ ukrajinskej SBU vysmial zo zbabelosti.

Chytrosťou a ľstivosťou vynikali po 2.sv.v. už banderovci, teda prastarí otcovia a starí otcovia dnešných ukrajinských vlastencov. Finty a fígle síce Ukrajine vojnu nevyhrajú, ale ruským silám môžu zasadiť poriadne bolestivé údery. A spomaliť tak všeobecný postup Rusov na ukrajinských frontoch.

Drvivá väčšina analytikov na Západe, na Ukrajine i v Rusku očakáva v najbližších dvoch-troch týždňoch mohutnú ukrajinskú ofenzívu v smere na Krym a okolie Charkova. Následne sa hovorí o tom, že OS RF čakajú iba na to a v následnej protiofenzíve sa pokúsia zasadiť Ukrajine úder, ktorý by ju prinútil sadnúť k mierovým rokovaniam a v období leta-jesene 2023 zastaviť paľbu. – Obe strany konfliktu vedia, že vojnu žiadna geniálna vojenská obrana nevyhrá. Vojnu vyhrá iba zdrvujúci útok a vojnu potom ukončí následné mierové rokovanie.

-Toto sú veľké strategické plány a následné vojensko-politické rozhodnutia. V ich rámci sa finty a fígle veliteľov na nižších úrovniach riadenia zdajú byť malicherné. Asi áno. Chytráctva však majú veľký morálno-motivačný dosah. Na obe strany konfliktu. Jedna strana sa úspešnými „podrazmi“ môže chváliť. Druhá, zhrozená nemravnosťou druhej strany má zase ďalší dôvod na vzrast nenávisti k nepriateľovi a na túžbu k odvete. Bohužiaľ.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

SR Košice ZŠ príprava nový školský rok KEX

ZMOS: Nedostatok miest v základných školách v Bratislavskom kraji môže skončiť kolapsom

26.05.2024 16:40

Situácia je podľa združenia vážna v mestskej časti Ružinov aj v Senci.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038133x
Priemerná čítanosť článkov: 4440x

Autor blogu

Kategórie