Založ si blog

Ukrajinci „chytrosťou“ porážajú Rusov

Ukrajinci podľa miestnych analytikov rôznymi bojovými fintami, fígľami a chytráctvami porážajú Rusov. Napríklad:

Prezliekajú sa do ruských uniforiem a v nich podnikajú trestné výpravy proti zradcom v radoch civilov alebo v radoch svojich vojakov, čo sa vzdali do zajatia. Popravy zradcov potom na videách prezentujú ako príklady vraždenia ukrajinských zajatcov zo strany Rusov.

Na zničených ukrajinských tankoch sovietskej výroby zatierajú ukrajinské znaky a primaľovávajú na ne symboly „Z“, príznačné pre ruské jednotky. Používajú tiež množstvo nafukovacích makiet svojich tankov, delostreleckých či raketových batérií. Na ne potom Rusi robia ataky a Ukrajincom tak prezrádzajú svoje palebné pozície.

Ukrajinskí snajperi a snajperky s obľubou zvyšujú počet svojich obetí tak, že pri prvom výstrele naschvál nejakého ruského vojaka iba zrania. Keď sa k nemu po čase vydajú ďalší ruskí vojaci a zdravotníci, aby ho odtiahli z bojiska, začnú na nich ukrajinskí snajperi páliť naplno. Z jedného zasiahnutého terča je potom niekoľko.

Ukrajinci sa za pomoci amerických dekóderov snažia získať alebo napodobniť kódy z tzv. záchranných majákov. Nimi sú vybavení ruskí letci, aby si v prípade núdzového pristátia alebo zostrelu privolali pomoc. Keď na miesto, odkiaľ vysielal záchranný maják, priletí ruský evakuačný vrtuľník, -už ho tam čakajú Ukrajinci s ručnými protileteckými raketami. Nedávno sa takto podarilo zostreliť lekársky evakuačný vrtuľník s 11 Rusmi na palube. 9 z n ich pri zostrele zahynulo a 2 padli do zajatia.

Ukrajinci sú tiež skvelí tyloví diverzanti. O ich výcvik sa postarali britské špeciálne sily, ktoré ako je známe, majú so zbíjaním nepriateľov atentátmi vynikajúce skúsenosti. Rusi za Ukrajincami v týchto činnostiach ďaleko zaostávajú. Až tak, že sa im minulý týždeň predstaviteľ ukrajinskej SBU vysmial zo zbabelosti.

Chytrosťou a ľstivosťou vynikali po 2.sv.v. už banderovci, teda prastarí otcovia a starí otcovia dnešných ukrajinských vlastencov. Finty a fígle síce Ukrajine vojnu nevyhrajú, ale ruským silám môžu zasadiť poriadne bolestivé údery. A spomaliť tak všeobecný postup Rusov na ukrajinských frontoch.

Drvivá väčšina analytikov na Západe, na Ukrajine i v Rusku očakáva v najbližších dvoch-troch týždňoch mohutnú ukrajinskú ofenzívu v smere na Krym a okolie Charkova. Následne sa hovorí o tom, že OS RF čakajú iba na to a v následnej protiofenzíve sa pokúsia zasadiť Ukrajine úder, ktorý by ju prinútil sadnúť k mierovým rokovaniam a v období leta-jesene 2023 zastaviť paľbu. – Obe strany konfliktu vedia, že vojnu žiadna geniálna vojenská obrana nevyhrá. Vojnu vyhrá iba zdrvujúci útok a vojnu potom ukončí následné mierové rokovanie.

-Toto sú veľké strategické plány a následné vojensko-politické rozhodnutia. V ich rámci sa finty a fígle veliteľov na nižších úrovniach riadenia zdajú byť malicherné. Asi áno. Chytráctva však majú veľký morálno-motivačný dosah. Na obe strany konfliktu. Jedna strana sa úspešnými „podrazmi“ môže chváliť. Druhá, zhrozená nemravnosťou druhej strany má zase ďalší dôvod na vzrast nenávisti k nepriateľovi a na túžbu k odvete. Bohužiaľ.

USA už Rusko na Ukrajine porazili !

29.03.2023

„USA už Rusko na Ukrajine porazili – nadišiel čas ukončiť tam americkú vojenskú angažovanosť. “ – Takto nejako by sa dal parafrázovať názor amerického analytika Daniela Davisa z periodika “ 19FortyFive“. Podľa Davisa už USA prostredníctvom ukrajinských vojakov ruskú armádu dosť oslabili. Navyše prostredníctvom sankcií, ktoré USA [...]

Jaroslav Naď sadne do dvoch tankoch a pôjde na Moskvu !

27.03.2023

Hurá, tak už máme v slovenskej armáde dva tanky ! Dva repasované nemecké tanky Leopard ! Potom, čo sme na Ukrajinu odovzdali naše pôvodné tanky a naše bojové vozidlá pechoty teda už zase máme tankovú brigádu. S dvoma tankami a jedným veľmi motivovaným bojovníkom Jarom Naďom. Jaroslav Naď konečne bude mať do čoho sadnúť – a hybaj na Moskvu ! Šťastnú cestu, pán [...]

Ruské nukleárne zbrane v Bielorusku.

27.03.2023

Naše médiá sú plné komentovania ruského zámeru rozšíriť taktické nukleárne zbrane v Bielorusku. Možno by bolo zaujímavé pozrieť sa na vec aj z ruského uhla pohľadu. Aspoň kvôli úplnosti informácií. Rusi /napr. O.Volodin, spolupracovník Politonline.ru, Pravda.ru a pod/ začínajú pri analýze veci tým, že vymedzujú taktické jadrové zbrane /TJZ/ ako zbrane, ktoré nie [...]

Black Hawk

V americkom Kentucky sa pri výcviku zrazili dva Black Hawky

30.03.2023 08:49

Stav posádky nie je známy.

mexiko

Mexické úrady vyšetrujú osem ľudí kvôli požiaru, ktorý zabil 39 mužov

30.03.2023 08:15

Bezpečnostní pracovníci zrejme nevyvinuli žiadne úsilie, aby obetiam vôbec pomohli.

Bolsonaro

Brazílsky exprezident Bolsonaro sa vracia do vlasti, o opozíciu už nemá záujem

30.03.2023 07:03

Chcem pomáhať mojej strane ako človek so skúsenosťami, uviedol pre televíziu CNN Brasil.

vojna na Ukrajine, vojaci

ONLINE: Kde sú Leopardy? Kyjev si ich chystá na ofenzívu

30.03.2023 06:15, aktualizované: 08:59

Ukrajine pribúdajú tanky Leopard z rôznych krajín. Kyjev ich chce použiť na pripravovanú ofenzívu, ktorú chystá, keď sa zlepší počasie.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 630687x
Priemerná čítanosť článkov: 3302x

Autor blogu

Kategórie