Založ si blog

Ukrajinskí vlastenci…

Ukrajinskí vlastenci, zvaní aj banderovci sa dnes zase pekne, na modrožlto vyfarbili. 40-členné ukrajinské komando preniklo za medzinárodné uznané hranice Ruska, do Brianskej oblasti. Tu najprv rozstrieľalo vozidlo Niva, na ktorom sa viezli dedinčania do roboty a deti do školy /jeden mŕtvy, jeden malý chlapec ťažko zranený/ a potom zaútočili paľbou aj na miestny obchodík s potravinami.

V obchode si údajne vzali ako rukojemníkov 4-člennú rodinu /rodičia s dvoma deťmi/-čo však niektoré miestne zdroje nepotvrdili. Komandos si to potom namierilo k tranformátoru a plynovej stanici a zničili ich. Ďalej už nič ďalšie nestihli, lebo na miesto prišla jednotka Rosgvardije a tá ich vytesnila z obývanej zóny. V nej pokračoval boj s komandom SBU až pokiaľ paľba z banderovskej strany neutíchla…

Pre ruských vyšetrovateľov, ktorí už na prípade pracujú je čudné, že komando preseklo pohraničný plot, ktorý bol bez prúdu a prešlo mínovým poľom, lebo cezeň poznalo priechod. Zaráža aj to, že komando sa pohybovalo po dvoch dedinkách, ktoré sú od seba vzdialené 2O km.

Pri analýze dokumentov eliminovaných členov komanda sa našli aj doklady istého Kapustina. Ukrajinského Žida, čo vlastnil autoservis v Moskve. Neskôr sa v rámci izraelskej presídlovacej akcie presťahoval do Západnej Európy. Tu sa zradikalizoval – z jevereja sa stal banderovcom. Prešiel britským výcvikom pre špeciálne sily, presunul sa na Ukrajinu a zapojil do akcií, ako bola aj táto v Briansku. Ukrajinská SBU sa, ako inak, od akcie dištancovala. Veríme.

V.Putin v reakcii na tento teroristický útok voči neozbrojeným dedinčanom prerušil cestu na Kaukaz a zvolal krízový štáb, ktorý by mal osvetliť príčinné súvislosti a prijať opatrenia, aby sa čosi podobné už nestalo.

Známy novoruský analytik Podoljaka spomenul dve možné príčiny teroristického aktu: 1/ úsilie informačne prekryť neúspech Ukrajincov v Arťomovsku/Bachmute, 2/ navodiť strach a nespokojnosť u Rusov, žijúcich v blízkosti hraníc s Ukrajinou – a prinútiť vojenské velenie Ruska, aby z donbaského frontu presunulo vojakov do rusko-ukrajinského pohraničia.

Akokoľvek, útok na neozbrojených civilov za medzinárodne uznanými hranicami iného štátu je vec, ktorú si zrejme všimnú aj orgány OSN. Či „úspech“ ukrajinského komanda kyjevskému režimu reputačne pomôže alebo nie, ukáže budúcnosť.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905039x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie