Založ si blog

Urputný boj o ruský tank v centre Berlína !

Niekedy okolo 20. februára sa v širšom centre Berlína, pri ambasáde Ruskej federácie objavil ruský tank T-72. Mal provokovať pracovníkov ruskej ambasády a Ruskú federáciu ako takú. Vec sa však akosi zvrtla.

Po veľkej niekoľkodesiatoktisícovej manifestácii nemeckých ľavičiarov za okamžitý a ničím nepodmienený mier sa okolo tanku a na tanku objavili ruže, tulipány, červené klinčeky. Mali symbolizovať pietu na počesť ruskej posádky tohto tanku, ktorá pravdepodobne pri zásahu zahynula. Na tanku sa objavili protivojnové nápisy a nápisy konštatujúce napr. to, že celá južná pologula Zeme /s výnimkou AUS a NZ/ nie je na strane USA a NATO. Ďalšie nápisy vyzývali nemeckú vládu zastaviť dodávky zbraní na UA a skončiť s protiruskými sankciami, ničiacimi nemeckú ekonomiku.

Kvety a protivojnové nápisy rozzúrili ukrajinských aktivistov, mladých „chlopcov“ ktorých sú v Berlíne /ktovie prečo tu a nie na fronte…/ tisíce. Tí sa včera vrhli na tank. O tento pancierový kolos sa rozhorel ľúty boj ako onehdy na Donbase. Napriek odporu nemeckých pacifistov sa mladým banderovcom podarilo z tanku strhať transparenty a ošklbať väčšinu ruží a klinčekov. Potom dvaja ukrajinskí hrdinovia zapichli do veže tanku modrožltú zástavu a vykrikovali do zachrípnutia „slava ukaine-herojam slava“.

Nemecká polícia sa boju medzi nemeckými a ukrajinskými aktivistami iba mlčky prizerala. Vlastne úplne mlčky nie: každého nemeckého občana, čo by sa do boja na ochranu kvetov chcel zapojiť a uraziť tak vládou vítaných ukrajinských utečencov, legitimovala a kordónom vytláčala ďalej od bojiska.

Ukrajina dosiahla v Berlíne skvelé víťazstvo. Aby Kyjevu vydržalo čo najdlhšie, stráži teraz dvakrát dobytý tank nemecká polícia. Na budúci týždeň nemeckú políciu možno vystrieda ukrajinské špeciálne Einsatzkommando „Edelweiss“.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02, aktualizované: 13:16

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905073x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie