Založ si blog

Urputný boj o ruský tank v centre Berlína !

Niekedy okolo 20. februára sa v širšom centre Berlína, pri ambasáde Ruskej federácie objavil ruský tank T-72. Mal provokovať pracovníkov ruskej ambasády a Ruskú federáciu ako takú. Vec sa však akosi zvrtla.

Po veľkej niekoľkodesiatoktisícovej manifestácii nemeckých ľavičiarov za okamžitý a ničím nepodmienený mier sa okolo tanku a na tanku objavili ruže, tulipány, červené klinčeky. Mali symbolizovať pietu na počesť ruskej posádky tohto tanku, ktorá pravdepodobne pri zásahu zahynula. Na tanku sa objavili protivojnové nápisy a nápisy konštatujúce napr. to, že celá južná pologula Zeme /s výnimkou AUS a NZ/ nie je na strane USA a NATO. Ďalšie nápisy vyzývali nemeckú vládu zastaviť dodávky zbraní na UA a skončiť s protiruskými sankciami, ničiacimi nemeckú ekonomiku.

Kvety a protivojnové nápisy rozzúrili ukrajinských aktivistov, mladých „chlopcov“ ktorých sú v Berlíne /ktovie prečo tu a nie na fronte…/ tisíce. Tí sa včera vrhli na tank. O tento pancierový kolos sa rozhorel ľúty boj ako onehdy na Donbase. Napriek odporu nemeckých pacifistov sa mladým banderovcom podarilo z tanku strhať transparenty a ošklbať väčšinu ruží a klinčekov. Potom dvaja ukrajinskí hrdinovia zapichli do veže tanku modrožltú zástavu a vykrikovali do zachrípnutia „slava ukaine-herojam slava“.

Nemecká polícia sa boju medzi nemeckými a ukrajinskými aktivistami iba mlčky prizerala. Vlastne úplne mlčky nie: každého nemeckého občana, čo by sa do boja na ochranu kvetov chcel zapojiť a uraziť tak vládou vítaných ukrajinských utečencov, legitimovala a kordónom vytláčala ďalej od bojiska.

Ukrajina dosiahla v Berlíne skvelé víťazstvo. Aby Kyjevu vydržalo čo najdlhšie, stráži teraz dvakrát dobytý tank nemecká polícia. Na budúci týždeň nemeckú políciu možno vystrieda ukrajinské špeciálne Einsatzkommando „Edelweiss“.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038163x
Priemerná čítanosť článkov: 4440x

Autor blogu

Kategórie