Založ si blog

Problémy s ukrajinskými zajatcami ?

Informácie sú z ruských zdrojov. Nie je možné ich overiť a tak ich treba brať s istou rezervou.

Podľa Denisa Pušilina, t.č. Kremľom menovaného gubernátora Doneckej oblasti RF začínajú mať orgány DNR stále väčšie a väčšie problémy s množstvom ukrajinských vojenských zajatcov. Je ich vraj iba v táboroch DNR niekoľko tisíc. Orgány DNR by ich radi vymenili za svojich, no tých je v rukách OS UA výrazne menej. Nacionalistickejšie založení ukrajinskí bojovníci totiž ruských zajatcov občas strieľajú alebo ich mučia a potom už nie sú v stave vhodnom na výmenu.

Ukrajinskí zajatci, podľa Pušilina sa vraj vo veľkom počte, odmietajú zúčastniť výmeny. Návrat z ruského zajatia „domov“ totiž pre ukrajinských vojakov neznamená domov, ale znovu na front. A smrť na fronte už niektorí Ukrajinci nechcú znovu riskovať. Orgány DNR takýmto Ukrajincom ponúkajú riešenie: občianstvo Ruskej federácie. Po jeho získaní môže Ukrajinec nastúpiť v Rusku do normálneho zamestnania, môže si založiť novú rodinu a začleniť sa do mierového života v Rusku. Aj tisíce kilometrov od frontu.

Najnovšie však ruské orgány ponúkajú zajatcom ešte aj ďalšiu možnosť: nastúpiť do ozbrojených síl DNR, dnes už vlastne OS RF. Za veľmi zaujímavý plat sa potom môžu takýto „Ukrajinci“ podieľať na tom, čo D.Pušilin nazýva oslobodzovanie Ukrajiny“.

Z bývalých vojakov OS UA, – vojenských zajatcov sa v súčasnosti regrutuje už druhý batalión „ukrajinských“ vojakov, ochotných bojovať na strane Ruska a jeho nových teritórií.

Pre objektívnosť treba dodať, že podľa informácií aj z našej tlače sa na Ukrajine tiež sformovali jednotky ruských a bieloruských prebehlíkov, bývalých zajatcov či disidentov. Na fronte Ukrajine vojensky veľmi nepomohli, no v tyle, najmä vo vojnovej propagande je ich prínos citeľný.

Moderní „vlasovovci“ sú vítaní. Treba ale zdôrazniť, že na oboch stranách. – Aj takúto tvár má vojna a úsilie mladých mobilizovaných civilov „hlavne to všetko prežiť“. – Nič iné, iba prežiť. Za každú cenu.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998868x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie