Založ si blog

Problémy s ukrajinskými zajatcami ?

Informácie sú z ruských zdrojov. Nie je možné ich overiť a tak ich treba brať s istou rezervou.

Podľa Denisa Pušilina, t.č. Kremľom menovaného gubernátora Doneckej oblasti RF začínajú mať orgány DNR stále väčšie a väčšie problémy s množstvom ukrajinských vojenských zajatcov. Je ich vraj iba v táboroch DNR niekoľko tisíc. Orgány DNR by ich radi vymenili za svojich, no tých je v rukách OS UA výrazne menej. Nacionalistickejšie založení ukrajinskí bojovníci totiž ruských zajatcov občas strieľajú alebo ich mučia a potom už nie sú v stave vhodnom na výmenu.

Ukrajinskí zajatci, podľa Pušilina sa vraj vo veľkom počte, odmietajú zúčastniť výmeny. Návrat z ruského zajatia „domov“ totiž pre ukrajinských vojakov neznamená domov, ale znovu na front. A smrť na fronte už niektorí Ukrajinci nechcú znovu riskovať. Orgány DNR takýmto Ukrajincom ponúkajú riešenie: občianstvo Ruskej federácie. Po jeho získaní môže Ukrajinec nastúpiť v Rusku do normálneho zamestnania, môže si založiť novú rodinu a začleniť sa do mierového života v Rusku. Aj tisíce kilometrov od frontu.

Najnovšie však ruské orgány ponúkajú zajatcom ešte aj ďalšiu možnosť: nastúpiť do ozbrojených síl DNR, dnes už vlastne OS RF. Za veľmi zaujímavý plat sa potom môžu takýto „Ukrajinci“ podieľať na tom, čo D.Pušilin nazýva oslobodzovanie Ukrajiny“.

Z bývalých vojakov OS UA, – vojenských zajatcov sa v súčasnosti regrutuje už druhý batalión „ukrajinských“ vojakov, ochotných bojovať na strane Ruska a jeho nových teritórií.

Pre objektívnosť treba dodať, že podľa informácií aj z našej tlače sa na Ukrajine tiež sformovali jednotky ruských a bieloruských prebehlíkov, bývalých zajatcov či disidentov. Na fronte Ukrajine vojensky veľmi nepomohli, no v tyle, najmä vo vojnovej propagande je ich prínos citeľný.

Moderní „vlasovovci“ sú vítaní. Treba ale zdôrazniť, že na oboch stranách. – Aj takúto tvár má vojna a úsilie mladých mobilizovaných civilov „hlavne to všetko prežiť“. – Nič iné, iba prežiť. Za každú cenu.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02, aktualizované: 13:16

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905072x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie