Založ si blog

Orwellizmy zo Západu

Západ je všetko, čo nie je slovenské a slovanské a čo prichádza z krajín na Západ od nás. Západ nie je iba na Západe. Západ je tu a tam aj v hlavách niektorých našich spoluobčanov. Prejavuje sa ako porucha zdravého „sedliackeho“ rozumu, ako porucha súladu srdca a mozgu. Západ v hlave, to sú orwellovské nezmysly, ktoré hlava nakazená Západom produkuje. Napríklad:

 • Vojnou za mier.
 • Mier je iba keď nepriateľ kapituluje.
 • Propagácia okamžitého mieru- bez kapitulácie nepriateľa- je nebezpečná vojnová propaganda.
 • Hrozby nukleárnej veľmoci, že v stave národnej núdze použije nukleárne zbrane je smiešne a prázdne ruské vyhrážanie. Veď čo všetko už Západ Rusku vyviedol – a Rusko nič. Iba varuje, iba sa plano vyhráža…
 • Rusi nukleárne zbrane doteraz nepoužili, – asi ich ani nemajú a ak majú, sú staré a nefunkčné.
 • Ruské armaty sú nafukovacie. Ruské sarmaty, kindžaly, zirkony …nadzvukové a balistické strely neexistujú.
 • Stiahnutie sa Rusov z Ukrajiny je jediný a najjednoduchší spôsob dosiahnutia mieru na Ukrajine. Okamžité zastavenie paľby je smiešna nevykonateľná absurdita. Aj keď ho už Rusko na Nový rok jednostranne uplatnilo.
 • Kto miesto zbraní posiela do Kyjeva výzvy na mierové rokovania de facto vraždí nevinných Ukrajincov. Ukrajinci bez vojny proti Rusku ? To čo je za nezmysel ?
 • Rusi sú na Ukrajine v cudzej krajine. Aj keď Rusi sú na Kryme, v Novorusku a na Donbase doma stovky rokov, ba oddávna. Aj keď sú jadrom ruskej armády na Ukrajine milície Rusov z Luganska a Donecka. O tom, čo je ukrajinské na ruskojazyčnej Východnej Ukrajine rozhodujú ozbrojenci z bývalej poľskej Haliče.
 • Ruskí imperátori založili ruskojazyčné mestá Odessu, Nikolajev, Cherson, Mariupol, Dnepropetrovsk, Doneck, Lugansk, Charkov…na slávu Ukrajine. Keď to občania pochopili, začali milovať S.Banderu a V.Zelenského. Učia sa po haličsky /ukrajinsky/ po vzore svojho prezidenta. Herojam slava.
 • Súčasný režim v Kyjeve nevznikol neústavným násilným prevratom ale zákonnou ústavnou cestou. Prezident Janukovyč síce vyhral dva roky pred pučom demokratické voľby. no demonštranti potom vtrhli do parlamentu, vyhnali a čiastočne postrieľali vládnych poslancov z ruskojazyčnej Strany regionov a potom si v obsadenom parlamente sami odsúhlasili zmenu ústavy, podľa ktorej už nie je treba odvolať prezidenta v celonárodnom hlasovaní. Postačí hlasovanie v parlamente. V tom parlamente, z ktorého predtým polovicu poslancov vyhnali a pár tých, čo zostali, prinútili hlasovať pod namierenými samopalmi. Kyjevský režim je teda po neústavnej zmene ústavy už plne „ústavný“.
 • Práva menšín sú na Ukrajine dodržiavané. Rusi, Maďari a Rumuni sa sami rozhodli stať Ukrajincami. Sami z vlastného popudu nahrádzajú vo verejnom styku svoj materinský jazyk ľúbozvučnou haličskou ukrajinčinou. Radi rukujú do ukrajinskej armády a idú bojovať na Donbas, kde je priemerná doba prežitia 4 hodiny.
 • Boršč je ukrajinské národné jedlo. Vodka je ukrajinský národný nápoj. Všetci kozáci sú Ukrajinci. Ruské tanečnice z obrazu E.Degasa sú ukrajinské tanečnice.
 • Vojaci 1. a 2.ukrajinského frontu boli Ukrajinci. Veď sa ten front preto aj tak volal. No nie ?
 • Hladomor bol iba na Ukrajine. V Povolží a v Južnom Rusku sa Rusi v čase hladomoru prepchávali jedlom.
 • V časoch ZSSR Ukrajinci veľmi trpeli pod ruským útlakom. Nevadí, že väčšina vládcov ZSSR boli Ukrajinci: Chruščov, Brežnev, Černenko…
 • 97% Ukrajincov chce, aby vojna na Ukrajine pokračovala až do konečného víťazstva. 97% Ukrajincov nechce žiadne prímerie, žiaden mier. 97% chce miesto mieru nové a nové zbrane. Stačí , aby im ich Západ čo najviac a čo najskôr priviezol. A oni už potom hravo nad Rusmi zvíťazia.

Orwellovský Západ víťazne postupuje na Východ. Konečné víťazstvo orwellovského myslenia Západu sa blíži. Na obzore už vidieť žiaru víťazstva. – Alebo že by to bola iná žiara ? Že by to bolo také pekne do podoby hríba tvarované ohnivé tornádóóó…/ ?!/…

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zuzana čaputová

Čaputová: Poverenie dostane Fico, stretnem sa aj so Šimečkom a Pellegrinim. Voľby boli demokratické a zákonné

02.10.2023 14:09

Prezidentka sa stretne s Ficom a odovzdá mu poverenie na zostavenie novej vlády.

Robert Fico

Diplomati v Bruseli majú obavy z návratu Fica, píšu servery

02.10.2023 14:05

Robert Fico sa vrátil a diplomati v Bruseli majú obavy.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418167x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie