Založ si blog

Orwellizmy zo Západu

Západ je všetko, čo nie je slovenské a slovanské a čo prichádza z krajín na Západ od nás. Západ nie je iba na Západe. Západ je tu a tam aj v hlavách niektorých našich spoluobčanov. Prejavuje sa ako porucha zdravého „sedliackeho“ rozumu, ako porucha súladu srdca a mozgu. Západ v hlave, to sú orwellovské nezmysly, ktoré hlava nakazená Západom produkuje. Napríklad:

 • Vojnou za mier.
 • Mier je iba keď nepriateľ kapituluje.
 • Propagácia okamžitého mieru- bez kapitulácie nepriateľa- je nebezpečná vojnová propaganda.
 • Hrozby nukleárnej veľmoci, že v stave národnej núdze použije nukleárne zbrane je smiešne a prázdne ruské vyhrážanie. Veď čo všetko už Západ Rusku vyviedol – a Rusko nič. Iba varuje, iba sa plano vyhráža…
 • Rusi nukleárne zbrane doteraz nepoužili, – asi ich ani nemajú a ak majú, sú staré a nefunkčné.
 • Ruské armaty sú nafukovacie. Ruské sarmaty, kindžaly, zirkony …nadzvukové a balistické strely neexistujú.
 • Stiahnutie sa Rusov z Ukrajiny je jediný a najjednoduchší spôsob dosiahnutia mieru na Ukrajine. Okamžité zastavenie paľby je smiešna nevykonateľná absurdita. Aj keď ho už Rusko na Nový rok jednostranne uplatnilo.
 • Kto miesto zbraní posiela do Kyjeva výzvy na mierové rokovania de facto vraždí nevinných Ukrajincov. Ukrajinci bez vojny proti Rusku ? To čo je za nezmysel ?
 • Rusi sú na Ukrajine v cudzej krajine. Aj keď Rusi sú na Kryme, v Novorusku a na Donbase doma stovky rokov, ba oddávna. Aj keď sú jadrom ruskej armády na Ukrajine milície Rusov z Luganska a Donecka. O tom, čo je ukrajinské na ruskojazyčnej Východnej Ukrajine rozhodujú ozbrojenci z bývalej poľskej Haliče.
 • Ruskí imperátori založili ruskojazyčné mestá Odessu, Nikolajev, Cherson, Mariupol, Dnepropetrovsk, Doneck, Lugansk, Charkov…na slávu Ukrajine. Keď to občania pochopili, začali milovať S.Banderu a V.Zelenského. Učia sa po haličsky /ukrajinsky/ po vzore svojho prezidenta. Herojam slava.
 • Súčasný režim v Kyjeve nevznikol neústavným násilným prevratom ale zákonnou ústavnou cestou. Prezident Janukovyč síce vyhral dva roky pred pučom demokratické voľby. no demonštranti potom vtrhli do parlamentu, vyhnali a čiastočne postrieľali vládnych poslancov z ruskojazyčnej Strany regionov a potom si v obsadenom parlamente sami odsúhlasili zmenu ústavy, podľa ktorej už nie je treba odvolať prezidenta v celonárodnom hlasovaní. Postačí hlasovanie v parlamente. V tom parlamente, z ktorého predtým polovicu poslancov vyhnali a pár tých, čo zostali, prinútili hlasovať pod namierenými samopalmi. Kyjevský režim je teda po neústavnej zmene ústavy už plne „ústavný“.
 • Práva menšín sú na Ukrajine dodržiavané. Rusi, Maďari a Rumuni sa sami rozhodli stať Ukrajincami. Sami z vlastného popudu nahrádzajú vo verejnom styku svoj materinský jazyk ľúbozvučnou haličskou ukrajinčinou. Radi rukujú do ukrajinskej armády a idú bojovať na Donbas, kde je priemerná doba prežitia 4 hodiny.
 • Boršč je ukrajinské národné jedlo. Vodka je ukrajinský národný nápoj. Všetci kozáci sú Ukrajinci. Ruské tanečnice z obrazu E.Degasa sú ukrajinské tanečnice.
 • Vojaci 1. a 2.ukrajinského frontu boli Ukrajinci. Veď sa ten front preto aj tak volal. No nie ?
 • Hladomor bol iba na Ukrajine. V Povolží a v Južnom Rusku sa Rusi v čase hladomoru prepchávali jedlom.
 • V časoch ZSSR Ukrajinci veľmi trpeli pod ruským útlakom. Nevadí, že väčšina vládcov ZSSR boli Ukrajinci: Chruščov, Brežnev, Černenko…
 • 97% Ukrajincov chce, aby vojna na Ukrajine pokračovala až do konečného víťazstva. 97% Ukrajincov nechce žiadne prímerie, žiaden mier. 97% chce miesto mieru nové a nové zbrane. Stačí , aby im ich Západ čo najviac a čo najskôr priviezol. A oni už potom hravo nad Rusmi zvíťazia.

Orwellovský Západ víťazne postupuje na Východ. Konečné víťazstvo orwellovského myslenia Západu sa blíži. Na obzore už vidieť žiaru víťazstva. – Alebo že by to bola iná žiara ? Že by to bolo také pekne do podoby hríba tvarované ohnivé tornádóóó…/ ?!/…

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

Rod Stewart

Nestarnúca legenda Rod Stewart spravil v Bratislave veľkú šou. Pozrite si zábery z jeho vystúpenia

29.05.2024 05:00

Zábery z koncertu zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2039481x
Priemerná čítanosť článkov: 4443x

Autor blogu

Kategórie