Založ si blog

O čom píšu Rusi

Viem, že to odtiaľto vymažú, ale zmysel pre fair play mi nedovolí neuviesť pár údajov z ruskej tlače.

Pri začiatku ŠVO mali OS UA 310 tisíc profesionálnych dobre vycvičených vojakov. Všeobecnou mobilizáciou stúpol počet Ukrajincov v zbrani na cca 1 milión. Za rok z nich padlo alebo bolo zranených či padlo do zajatia 310 tisíc vojakov. Straty OS UA z asi tretiny doplnili zahraniční bojovníci. Pôvodný počet 850 tankov plus takmer 3000 tankov sovietskej a ruskej výroby, ktoré dostala UA z Východnej Európy bol zdevastovaný na počet 550 tankov. Ukrajina už nemá vlastnú flotilu a počet bojových lietadiel sa ráta už iba na desiatky.

OS UA sa môžu spoliehať na prevahu dronov, presnejšie a pohyblivejšie raketomety a delostrelectvo a z krajín NATO doplnené pancierové transportéry, protitankové a raketové zbrane.

Rusku sa za rok podarilo Ukrajinu do značnej miery demilitarizovať. Denacifikáciu, teda zmena nacionalistického režimu na režim priateľskejší voči Rusku sa ale dosiahnuť nepodarilo. Navyše krajiny NATO dopĺňajú aj výzbroj, o ktorú UA v bojoch prišla. Jediné, čo NATO nedokáže je dodať Ukrajine nových ukrajinských vojakov. Preto sa periodicky objavujú nápady zapojiť do bojov na Ukrajine aj vojakov z krajín NATO.

Bloger údaje z vojenských zdrojov Ruska neverifikoval – to sa dnes jednoducho nedá. Údaje o stratách Ukrajincov Ukrajinci neposkytujú. Poskytujú iba výrazne premrštené údaje o stratách RF. Preto je jediné, čo sa dá, je vziať ruské údaje do úvahy a veriť či neveriť im rovnako ako sa berú do úvahy a veríme či neveríme údajom z Kyjeva.

Takže vážení priatelia-prečítajte a zariaďte sa po svojom.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensko je zatiaľ významným spojencom Kyjeva.

Vitalij Kličko

Nezhody medzi Kličkom a Zelenským sú dlhodobé. Naposledy ich prehĺbil prípad zamknutého krytu

03.06.2023 11:02

Incident, pri ktorom sa dve ženy a deväťročné dievča nedostali do krytu počas ruského ostreľovania, vyvolal na Ukrajine vlnu rozhorčenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905011x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie