Založ si blog

Soros: Na rade je India

India je neposlušný žiak z triedy, vychovávanej kedysi dobrou koloniálnou učiteľkou kráľovnou Viktóriou. India pod vedením národne orientovaného Nárendra Módího sa stala dôležitou súčasťou združenia nezávislých štátov BRICS. BRICS nie je len tak hocičo. Predstavuje 40% svetovej populácie a 25% celosvetového HDP. Nuž a v tomto združení je India druhým najsilnejším štátom, hneď po Číne. Členom združenia je ale aj Rusko a práve to je pre Západ problém. BRICS v súčasnom konflikte na Ukrajine síce vystupuje neutrálne, no to je pre boľševicky uvažujúci Západ /“kto nejde s nami, ide proti nám“/ to isté, ako keby BRICS podporoval Rusko oficiálne. A podporovať Rusko- to je predsa nehoráznosť, no nie ?

Briti a USA sa viacnásobnými návštevami Indie pokúšali Módího odhovoriť od pozície neutrálnej krajiny. Usilovali sa Indov odhovoriť od kúpy lacnej ruskej ropy a pridať sa ku krajinám, ktoré Rusko sankcionujú. Neúspešne. Inda môžete nahovoriť na všeličo, no na zastavenie veľmi výhodného obchodu nikdy nie. Obchod je pre Inda podstata jeho existencie. Je to jeho duša. A tú mu vziať sa vám ani sľubmi a ani vyhrážkami nikdy nepodarí. Ind Narendra Módí je nezlomný.

A tak sa Západ pokúša rozohrať svoju proti-indickú hru z iného konca. Pokúša sa o starú známu cestu infiltrovania Indie protivládnymi nepokojmi, ktoré by vyústili do svojskej „indickej jari“, „indického majdanu“ či „indickej oranžovej revolúcie“. Portál „Global Research“ /analytik F.W. Engdahl/ sa venuje trom konkrétnym pokusom smerujúcim k „oranžovej revolúcii“, ktoré sa udiali iba v poslednom období.

Prvý pokus uskutočnil Západ prostredníctvom veľmi objektívneho a veľmi nezávislého neštátneho centra aktivistického obchodno-politického výskumu zvaného „Hindenburg Research“. „Analytici“ tohto centra „odhalili“ a široko /pokiaľ možno najmä v Indii/ popísali korupčné schémy medzi vládou N. Módího a jednou veľkou indickou firmou „Gautama Adani“. Cieľom Hindenburgu bolo zasiať semeno zloby a nenávisti do zatiaľ, -aká to smola,- pomerne pokojnej indickej verejnosti.

Druhý pokus sa uskutočnil prostredníctvom filmu BBC. Nevolal sa ani „Únos“ a ani „Sviňa“, ba ani „Kuciak“ či tak podobne. Bol skôr dokumentárny a „popisoval“ pozadie nepokojov spred 20 rokov v spolkovom štáte Gudjarát. Z podnecovania krvavých stretov medzi hinduistami a moslimami filmári obvinili vtedajšieho premiéra štátu Gudjarát , – Narendru Módího. Film „odhaľuje“, že Módího cesta za mocou na najvyšší stupeň indickej vládnej pyramídy viedla cez násilie, cez krv a vraždy. „Odhaľuje“, že na čele najväčšej svetovej demokracie-indickej demokracie, nestojí dobrý a milý liberálny demokrat západného strihu ale anti-demokratický šovinistický a rasistický násilník.

Uzáver z týchto dvoch „odhalení“ poskytol pravdepodobný scenárista „výskumu“ centra Hindenburg a scenárista filmu BBC – pán G. SOROS. Na nedávnej mníchovskej konferencii tento 92-ročný „vizionár“ svetu oznámil, že na čele najväčšej svetovej demokracie nie je demokrat ale diktátor. Diktátor Módí, ktorého minulosť je spojená s krvavým rasistickým násilím a súčasnosť sa opiera o zločinný prepletenec korupcie a profitovania z temných ropných obchodov so satanášom Putinom. Soros na mníchovskej konferencii svetu „jasnovidecky“ oznámil, že v Indii onedlho dôjde ku povstaniu ľudu za slobodu a demokraciu a proti tyranii diktátora Módího. Teda, že v Indii dôjde ku svojho druhu oranžovej revolúcii. A doplnil, že neodvratný pád Módího povedie ku rozpadu BRICS a veľkému oslabeniu obchodnej, politickej a bezpečnostnej pozície Ruska vo svete.

Takže už to vieme. A vieme, že v Indii sú už vyškolené aj tisícky aktivistov. Že sa tam šijú oranžové sárí a turbany, robia zásoby oranžovej farby na bondi či tilaky na čelá demonštrantov. V indickom písme sa na pliešky píšu heslá a maľujú podobizne indických kuciakov, zhotovujú transparenty o slobode, demokracii a konci korupcie.

Starý pán Soros má dostatok ľudí, čo technológiu oranžovej revolúcie dokonale poznajú a čo sa ju pokúsia implementovať v ďalšej krajine. Tentokrát v Indii.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

šafárikovo námestie, štúrova ulica, električka,

Medzi Kuchajdou a Zlatými pieskami nebudú dva mesiace jazdiť električky

02.10.2023 13:37

Dostupná bude náhradná autobusová doprava, informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Voľby 2023, PS, exit pool,

Tipéri stavili na voľby takmer tri milióny eur, najvyššou výhrou je 19 600 eur

02.10.2023 13:31

Predčasné parlamentné voľby prekonali všetky rekordy. Tipéri si na ne stavili bezmála tri milióny eur.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418148x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie