Založ si blog

Soros: Na rade je India

India je neposlušný žiak z triedy, vychovávanej kedysi dobrou koloniálnou učiteľkou kráľovnou Viktóriou. India pod vedením národne orientovaného Nárendra Módího sa stala dôležitou súčasťou združenia nezávislých štátov BRICS. BRICS nie je len tak hocičo. Predstavuje 40% svetovej populácie a 25% celosvetového HDP. Nuž a v tomto združení je India druhým najsilnejším štátom, hneď po Číne. Členom združenia je ale aj Rusko a práve to je pre Západ problém. BRICS v súčasnom konflikte na Ukrajine síce vystupuje neutrálne, no to je pre boľševicky uvažujúci Západ /“kto nejde s nami, ide proti nám“/ to isté, ako keby BRICS podporoval Rusko oficiálne. A podporovať Rusko- to je predsa nehoráznosť, no nie ?

Briti a USA sa viacnásobnými návštevami Indie pokúšali Módího odhovoriť od pozície neutrálnej krajiny. Usilovali sa Indov odhovoriť od kúpy lacnej ruskej ropy a pridať sa ku krajinám, ktoré Rusko sankcionujú. Neúspešne. Inda môžete nahovoriť na všeličo, no na zastavenie veľmi výhodného obchodu nikdy nie. Obchod je pre Inda podstata jeho existencie. Je to jeho duša. A tú mu vziať sa vám ani sľubmi a ani vyhrážkami nikdy nepodarí. Ind Narendra Módí je nezlomný.

A tak sa Západ pokúša rozohrať svoju proti-indickú hru z iného konca. Pokúša sa o starú známu cestu infiltrovania Indie protivládnymi nepokojmi, ktoré by vyústili do svojskej „indickej jari“, „indického majdanu“ či „indickej oranžovej revolúcie“. Portál „Global Research“ /analytik F.W. Engdahl/ sa venuje trom konkrétnym pokusom smerujúcim k „oranžovej revolúcii“, ktoré sa udiali iba v poslednom období.

Prvý pokus uskutočnil Západ prostredníctvom veľmi objektívneho a veľmi nezávislého neštátneho centra aktivistického obchodno-politického výskumu zvaného „Hindenburg Research“. „Analytici“ tohto centra „odhalili“ a široko /pokiaľ možno najmä v Indii/ popísali korupčné schémy medzi vládou N. Módího a jednou veľkou indickou firmou „Gautama Adani“. Cieľom Hindenburgu bolo zasiať semeno zloby a nenávisti do zatiaľ, -aká to smola,- pomerne pokojnej indickej verejnosti.

Druhý pokus sa uskutočnil prostredníctvom filmu BBC. Nevolal sa ani „Únos“ a ani „Sviňa“, ba ani „Kuciak“ či tak podobne. Bol skôr dokumentárny a „popisoval“ pozadie nepokojov spred 20 rokov v spolkovom štáte Gudjarát. Z podnecovania krvavých stretov medzi hinduistami a moslimami filmári obvinili vtedajšieho premiéra štátu Gudjarát , – Narendru Módího. Film „odhaľuje“, že Módího cesta za mocou na najvyšší stupeň indickej vládnej pyramídy viedla cez násilie, cez krv a vraždy. „Odhaľuje“, že na čele najväčšej svetovej demokracie-indickej demokracie, nestojí dobrý a milý liberálny demokrat západného strihu ale anti-demokratický šovinistický a rasistický násilník.

Uzáver z týchto dvoch „odhalení“ poskytol pravdepodobný scenárista „výskumu“ centra Hindenburg a scenárista filmu BBC – pán G. SOROS. Na nedávnej mníchovskej konferencii tento 92-ročný „vizionár“ svetu oznámil, že na čele najväčšej svetovej demokracie nie je demokrat ale diktátor. Diktátor Módí, ktorého minulosť je spojená s krvavým rasistickým násilím a súčasnosť sa opiera o zločinný prepletenec korupcie a profitovania z temných ropných obchodov so satanášom Putinom. Soros na mníchovskej konferencii svetu „jasnovidecky“ oznámil, že v Indii onedlho dôjde ku povstaniu ľudu za slobodu a demokraciu a proti tyranii diktátora Módího. Teda, že v Indii dôjde ku svojho druhu oranžovej revolúcii. A doplnil, že neodvratný pád Módího povedie ku rozpadu BRICS a veľkému oslabeniu obchodnej, politickej a bezpečnostnej pozície Ruska vo svete.

Takže už to vieme. A vieme, že v Indii sú už vyškolené aj tisícky aktivistov. Že sa tam šijú oranžové sárí a turbany, robia zásoby oranžovej farby na bondi či tilaky na čelá demonštrantov. V indickom písme sa na pliešky píšu heslá a maľujú podobizne indických kuciakov, zhotovujú transparenty o slobode, demokracii a konci korupcie.

Starý pán Soros má dostatok ľudí, čo technológiu oranžovej revolúcie dokonale poznajú a čo sa ju pokúsia implementovať v ďalšej krajine. Tentokrát v Indii.

O /ne/vylodení Červenej armády na Hokkaido

07.06.2024

O máločom sa na Slovensku vie tak málo, ako o vyloďovacích operáciách Červenej armády na Ďalekom východe-na Sachaline, na Kurilách a na Hokkaido. Blogovanie nie je platforma, aby sa o týchto aktivitách ČA na konci 2.sv.vojny písalo podrobnejšie. Preto tu a teraz poskytnem aspoň pár heslovitých informácií. ZSSR na základe prísľubu z Jalty /i keď v rozpore so [...]

O vylodení v Normandii nás učí už aj akási pani Holubová

06.06.2024

Keď už aj postaršia napudrovaná pani Holubová s bujnými do blond prefarbenými vlasmi dnes na ktorejsi z televízií mudrovala o vylodení Angloameričanov v Normandii, povedal som si, prečo by som aj ja neprispel so svojou trochou do studnice vedomostí pre našu najmladšiu generáciu. Vopred sa ospravedlňujem, -na rozdiel od pani Holubovej ja nie som odborník na diplomatický protokol [...]

Čo nové na ukrajinskom fronte ?

30.05.2024

Chvíľu som sa odmlčal, lebo Pravda začala o vývoji na ukrajinskom fronte prinášať celkom čerstvé a tu a tam aj vecné informácie, bez hrubého ideologického banderovského balastu a dezinformácií ukrajinskej tajnej služby /SBU-CIPsO/. V posledných 2-3 dňoch sa však zase začali množiť staré zlozvyky našich médií /vrátane Pravdy/ : robenie somára z komára, výmysly o [...]

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata,  Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 462
Celková čítanosť: 2055013x
Priemerná čítanosť článkov: 4448x

Autor blogu

Kategórie