Založ si blog

Ukrajinský guláš

Nie, nejde o delikatessu, práve naopak. Je to riadna gebuzina. Je to poriadne nechutné žrádlo. Čo na jeho prípravu potrebujete ? Takmer nič. Len si zapnúť počítač, naklikať internetovú stránku známych slovenských novín a potom už len čítať titulky hlavných správ a článkov, na ktoré vám náhodne padne zrak. Materiál na guláš je pre každého záujemcu rovnaký, no ingrediencie súvisia s jeho erudíciou, hodnotovým zakotvením, zmyslom pre intuíciu a iróniu a s odvahou experimentovať. Dovoľte ponúknuť vám malú ochutnávku:

  • O PÁR DNÍ JE VALENTÍN. ZELENSKYJ SA STRETNE S LÍDRAMI EU. HLAVNOU TÉMOU SÚ ZBRANE,
  • V slovenských médiách mažú články o tom, že vojna na Ukrajine nie je vojnou Ruska s Ukrajinou ale vojnou Ruska s NATO. Rakúsky plukovník Markus Reissner popisuje, ako sa desaťtisíce profesionálnych vojakov NATO a príslušníkov vojenskej rozviedky NATO dostáva na ukrajinský front. Stačí dať v armáde člen.krajiny NATO formálnu výpoveď, prezliecť si uniformu , podpísať kontrakt s nejakou súkromnou žoldnierskou kompániou a je to. Už nebojujete za NATO ale za „slávu Ukrajine“.
  • Zelenskyj: Rusko na Ukrajine musí prehrať. Svet sa potom, po jeho porážke radikálne zmení. Americký ISW: Rusi na Ukrajine znovu získali globálnu vojenskú iniciatívu.
  • Ukrajinská tenistka Svitolinová vyzýva na bojkot OH v Paríži. Olympijská charta MOV: Nie je to možné. Charta je na strane Ruska.
  • Starnúci český ex-brankár Hašek žiada vyhnať ruských hokejistov z NHL a európskych líg. Ruskí hokejisti: „Haška počas kariéry trafilo do hlavy príliš veľa pukov“.
  • Zelenskyj ocenil, že sa postoj francúzskeho prezidenta Macrona k Ukrajine výrazne zmenil. Le Figaro: Kto dal Zelenskému právo hodnotiť francúzskeho prezidenta ?
  • Na front k Bachmutu sa presunula brigáda zložená z ukrajinských žien a mobilizantov z vekových kategórií nad 60 rokov. Zelenskyj žiada od Nemecka urýchlenú dodávku ťažkých zbraní. Britský premiér Zelenskému prisľúbil, že v dodávkach nemôže žiadny druh zbraní vylúčiť.
  • USA odmietli tvrdenie, že výbuch na Nordstream 2 spôsobili americkí armádni potápači. Americkí potápači teda neboli aktívnymi príslušníkmi americkej armády.
  • Za úspech vlády SR považuje dočasný premiér Heger odpojenie sa SR od ruského plynu a ropy. Bulharského ex-ministra energetiky čaká súd za to, že odpojil Bulharsko od ruského plynu…

Zaujímavý guláš, či nie ? Upozorňujeme však, aby ho konzumovali iba ľudia so silnými žalúdkami. – Dobrú chuť !

USA už Rusko na Ukrajine porazili !

29.03.2023

„USA už Rusko na Ukrajine porazili – nadišiel čas ukončiť tam americkú vojenskú angažovanosť. “ – Takto nejako by sa dal parafrázovať názor amerického analytika Daniela Davisa z periodika “ 19FortyFive“. Podľa Davisa už USA prostredníctvom ukrajinských vojakov ruskú armádu dosť oslabili. Navyše prostredníctvom sankcií, ktoré USA [...]

Jaroslav Naď sadne do dvoch tankoch a pôjde na Moskvu !

27.03.2023

Hurá, tak už máme v slovenskej armáde dva tanky ! Dva repasované nemecké tanky Leopard ! Potom, čo sme na Ukrajinu odovzdali naše pôvodné tanky a naše bojové vozidlá pechoty teda už zase máme tankovú brigádu. S dvoma tankami a jedným veľmi motivovaným bojovníkom Jarom Naďom. Jaroslav Naď konečne bude mať do čoho sadnúť – a hybaj na Moskvu ! Šťastnú cestu, pán [...]

Ruské nukleárne zbrane v Bielorusku.

27.03.2023

Naše médiá sú plné komentovania ruského zámeru rozšíriť taktické nukleárne zbrane v Bielorusku. Možno by bolo zaujímavé pozrieť sa na vec aj z ruského uhla pohľadu. Aspoň kvôli úplnosti informácií. Rusi /napr. O.Volodin, spolupracovník Politonline.ru, Pravda.ru a pod/ začínajú pri analýze veci tým, že vymedzujú taktické jadrové zbrane /TJZ/ ako zbrane, ktoré nie [...]

bachmut

Za nič vám ich nedáme! Rodičia v Bachmute ukrývajú svoje deti v pivniciach

30.03.2023 09:51

Dobrovoľníci jav pripisuje kombinácii chudoby a nepriaznivého psychického stavu rodín.

Black Hawk

V americkom Kentucky sa pri výcviku zrazili dva Black Hawky

30.03.2023 08:49

Stav posádky nie je známy.

mexiko

Mexické úrady vyšetrujú osem ľudí kvôli požiaru, ktorý zabil 39 mužov

30.03.2023 08:15

Bezpečnostní pracovníci zrejme nevyvinuli žiadne úsilie, aby obetiam vôbec pomohli.

Bolsonaro

Brazílsky exprezident Bolsonaro sa vracia do vlasti, o opozíciu už nemá záujem

30.03.2023 07:03

Chcem pomáhať mojej strane ako človek so skúsenosťami, uviedol pre televíziu CNN Brasil.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 630774x
Priemerná čítanosť článkov: 3302x

Autor blogu

Kategórie