Založ si blog

Najsilnejšia obranná línia od čias Veľkej vlasteneckej vojny

Podľa údajov zo špionážnych satelitov NATO, analyzovaných gréckym spravodajsko-publicistickým portálom ProNews vybudovalo Rusko za posledných pár mesiacov na línii bojového dotyku s armádami Ukrajiny a NATO mohutný pás obranných línií a posilňujúcich opevnení. Obranná línia Ruska sa tiahne od Bieloruska po rieku Dneper a potom od Zaporožia po Krym. Opevnené je však aj pobrežie okolo Krymu a brehy Azovského mora.

Niekoľko úrovní opevnení je vybudovaných tak, aby dokázali odolať bojovým vozidlám pechoty Bradley, tankom Challenger, Abrams a Leopard, úderom stíhacích bombardérov zo vzduchu, no predovšetkým náporu artilérie NATO /M-777/ a raketometných systémov typu HIMARS. Podstatnú úlohu v obranných pásoch majú zohrať mínové polia a palebné stanoviská ruského delostrelectva, raketometov a mínometov.

Obe vetvy ruských obranných línií nie sú ešte spojené v oblasti Donbasu. Tu totiž ešte prebiehajú urputné boje /Liman-Bachmut-Ugledar-Mariinka- Avdejevka-Seversk / a chystajú sa boje o Slavjansk a Kramatorsk. Línie sa spoja a dokompletujú po obsadení tých častí DNR a LNR, ktoré sú stále v rukách OS UA a ich NATO-vských spojencov.

Budovanie mocnej obrannej línie je trochu v rozpore s tézami o skorom mohutnom nástupe vojsk Ruska. Údaje o ruskej obrannej línii na skorú mohutnú ruskú ofenzívu nenasvedčujú. Skôr vedú k predpokladu, že sa Rusi pripravujú na dlhú opotrebovaciu vojnu, na postupné ničenie protivníka zo silných obranných pozícií, predovšetkým za pomoci artilérie, raketometov, letectva, mínometov a mínových polí. Rusi aj na základe informácií o obrannej línii sa miesto dobýjania celej Ukrajiny zameriavajú na neodvratnú perspektívu prímeria a následných dlhých mierových rokovaní. Ich konečný výsledok ? – Nuž, na Západe sa často spomína tzv. kóreizácia Ukrajiny. Teda jej rozdelenie na proruskú a prozápadnú zónu. Kyjev akékoľvek delenie radikálne odmieta. Uvidíme, či tlaku niektorých západných kruhov, čoraz silnejšie volajúcich po mieri, odolá alebo nie.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100537x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie