Založ si blog

Najsilnejšia obranná línia od čias Veľkej vlasteneckej vojny

Podľa údajov zo špionážnych satelitov NATO, analyzovaných gréckym spravodajsko-publicistickým portálom ProNews vybudovalo Rusko za posledných pár mesiacov na línii bojového dotyku s armádami Ukrajiny a NATO mohutný pás obranných línií a posilňujúcich opevnení. Obranná línia Ruska sa tiahne od Bieloruska po rieku Dneper a potom od Zaporožia po Krym. Opevnené je však aj pobrežie okolo Krymu a brehy Azovského mora.

Niekoľko úrovní opevnení je vybudovaných tak, aby dokázali odolať bojovým vozidlám pechoty Bradley, tankom Challenger, Abrams a Leopard, úderom stíhacích bombardérov zo vzduchu, no predovšetkým náporu artilérie NATO /M-777/ a raketometných systémov typu HIMARS. Podstatnú úlohu v obranných pásoch majú zohrať mínové polia a palebné stanoviská ruského delostrelectva, raketometov a mínometov.

Obe vetvy ruských obranných línií nie sú ešte spojené v oblasti Donbasu. Tu totiž ešte prebiehajú urputné boje /Liman-Bachmut-Ugledar-Mariinka- Avdejevka-Seversk / a chystajú sa boje o Slavjansk a Kramatorsk. Línie sa spoja a dokompletujú po obsadení tých častí DNR a LNR, ktoré sú stále v rukách OS UA a ich NATO-vských spojencov.

Budovanie mocnej obrannej línie je trochu v rozpore s tézami o skorom mohutnom nástupe vojsk Ruska. Údaje o ruskej obrannej línii na skorú mohutnú ruskú ofenzívu nenasvedčujú. Skôr vedú k predpokladu, že sa Rusi pripravujú na dlhú opotrebovaciu vojnu, na postupné ničenie protivníka zo silných obranných pozícií, predovšetkým za pomoci artilérie, raketometov, letectva, mínometov a mínových polí. Rusi aj na základe informácií o obrannej línii sa miesto dobýjania celej Ukrajiny zameriavajú na neodvratnú perspektívu prímeria a následných dlhých mierových rokovaní. Ich konečný výsledok ? – Nuž, na Západe sa často spomína tzv. kóreizácia Ukrajiny. Teda jej rozdelenie na proruskú a prozápadnú zónu. Kyjev akékoľvek delenie radikálne odmieta. Uvidíme, či tlaku niektorých západných kruhov, čoraz silnejšie volajúcich po mieri, odolá alebo nie.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli mu na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418103x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie