Založ si blog

Čudný štátny prevrat v Nemecku…

Aj v našich médiách sa už mihla správa o tom, že v Nemecku odhalili pokus o štátny prevrat. V súvislosti s ním údajne zatkli 20 či 25 pučistov. Zatknutí – to je zvláštna zmes „pravicových extrémistov“. Na čele má byť starý 75-ročný šľachtic a bývalá sudkyňa, vyzlečená za svoje politické aktivity v opozičnej strane AfD z talára. No a napokon je tam akási exilová Ruska. Zvyšok tvoria bývalí príslušníci elitného policajného komanda, prepustení zo služby za sympatie k Tretej ríši. Hovorili si „ríšski občania“.

Čudné je nielen akési nápadne krikľavé mimikri tejto partičky, ale aj to, že prakticky všetci boli už dlhší čas za svoj extrémizmus v hľadáčiku nemeckej tajnej služby BND. A tak vzniká otázka,- ako je možné, že BND doteraz nezakročila a „odhalenie“ si načasovala na obdobie, keď mnohí vládni politici hovoria o potrebe posilniť autoritu silových orgánov a sprísniť niektoré doteraz vraj príliš demokratické právne normy ? Ako je možné, že sa v puči objavuje stopa na Alternatívu pre Nemecko /stranu AFD/, ktorá je ako jediná dôsledne proti podpore, akú Nemecko poskytuje banderovskej vláde na Ukrajine ? A ako je možné, že sa medzi sprisahancov dostala aj exilová Ruska, – samozrejme s iste priamym prístupom k zlému diktátorovi Putinovi ?

Protištátne sprisahanie je podľa verejne prístupných informačných zdrojov skôr akási pučistická fraška, akási mydlová opereta, skôr chlapčenská ako chlapská hra na ozbrojené vystúpenie. 20 či 25 pučistov, to je oveľa menej, ako bol A.Hitler schopný zmobilizovať pri svojom smiešno-smutnom pivnom puči v Mníchove v roku 1923. Ten sa konal za účasti 3000 nacistov takmer na deń presne, ako súčasný puč: 8. až 9. novembra. Na jeho potlačenie stačilo asi 100 policajtov a príslušníkov Reichswehru. S 25 pučistami možno vykradnúť banku, obsadiť na čas rokovaciu sálu v Bundestagu /ako kedysi frankisti v Španielsku/ nejaké rádio či tv, no určite nie zmeniť ústavné zriadenie v 83 miliónovej krajine.

Na druhej strane, aj 25 ľudí je dosť na rozohranie provokácie tajnej služby, napríklad informačnej hry BND. Zmyslom takejto provokácie, iniciovanej agentmi / ktorí radikalizovali skupinu pučistov zvnútra a naviedli ju tam, kde to bolo žiadúce /, by mohlo byť všeličo. Bez veľkých konšpirácií spomenieme len to, čo je v takýchto prípadoch najčastejšie. – Na pozadí pokusu o puč zdôvodniť a v parlamente presadenie zákonov zužujúcich rámec demokratických slobôd, zabezpečiť vo vláde finančné injekcie pre tajnú službu, políciu, pre armádu a na nákup nových, moderných a drahých zbraní a vojenských zariadení.

Možno nie celkom náhodou sa v týchto dňoch hovorí, že ak Európa chce prežiť súčasnú krízu, musí Nemecko zaujať v Európe svoje tradičné dominantné postavenie. Predovšetkým vraj musí zmohutnieť nemecký bundeswehr. Početne, technicky i organizačne. Len tak sa môže stať jadrom toľko diskutovanej spoločnej európskej armády .

Ach so…alles klar…Puč prišiel v rámci týchto možných scenárov ako na zavolanie. A to volanie pritom nemuselo byť ani bohvieako hlasné. Zatiaľ len toľko. Ostatné sa dozvieme neskôr. Mal sehen.

UKRImi

06.02.2023

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov. Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu [...]

Chválim SRo – za Mons.Gavendu a kardinála J.Ch.Korca

05.02.2023

V inak prevažne oportunistickej relácii Š.Chrappu si dnes /nedeľa, 5.2./ vynikajúci slovenský katolícky kňaz, devínsky farár Mons. M. Gavenda spomenul na najväčšiu slovenskú cirkevnú osobnosť druhej polovice 20.storočia a začiatku 21.storočia -na kardinála Jána Chryzostoma Korca. Na veľkého slovenského národovca, cirkevného činiteľa a duchovného otca obnovy slovenskej [...]

Chválim SRo -to je zázrak!

04.02.2023

Asi nedopatrením sa dnes do živého vysielania na SRo dostal rozhovor redaktorky K.Martinkovej s mladou slovenskou fotografkou /tuším sa volá sl.Bašnáková ale môžem sa mýliť/. Fotografka nemala najkrajšiu slovenskú fonetiku a bola tak trochu slniečkárka, no napriek tomu väčšina toho, čo povedala „sedela“ a jej uzávery boli smelé a presné. Fotografka prežila [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 402327x
Priemerná čítanosť článkov: 2853x

Autor blogu

Kategórie