Založ si blog

Vagovič nazval slobodne zvolených zástupcov lúzou

Vagovič včera večer začal svoj dlhodobý avizovaný pobyt na obfrazovkách RTVS riadne zostra. Útokom na Slovákov, na slovenských voličov a na nimi demokraticky zvolených zástupcov. Nazval ich lúzou. Podľa neho odchodom Gála, Zajaca, Bútoru, Šimečku a spol. z politickej scény v 1992 sa vyprázdnil priestor pre lúzu, vzišlú z volieb. Lúza v podobe Mečiara a Fica zaplavila Slovensko a dodnes tu kvári.

Slováci sú zjavne iba nedemokratická čvarga, ktorá v demokratických voľbách nie je schopná rozlíšiť medzi genialitou samozvaných superintelektuálov“ chemikov, čo sa vydávajú za sociológov, liečebných pedag´ógov, čo si namýšľajú, že sú politológovia, germanistov, čo majú ambíciu byť národohospodármi…a pod. – a medzi lúzou, čo často s vyznamenaním vyštudovala právo, ekonómiu, financie, historiografiu, poľnohospodárstvo, dosiahla vedecké úspechy v zahraničí a má bohaté riadiace skúsenosti. Slovenská čvarga si stále a stále volí na čelo štátu iba lúzu a géniov typu Gála, Bútoru, Zajaca vyháňa do exilu. Bude to vraj takto bežať tri generácie za sebou, – pokým gardistické tradície v slovenskom národnom povedomá nevymrú. Až potom bude možný návrat potomkov Gála, Zajaca, Bútoru či Šimečku. Až potom Slováci zabudnú, kým sú a umožnia pravej elite „tých našich“ sadnúť na vedúce pozície-predurčené ich bohom vyvoleným pôvodom.

Na Slovensku ešte nenastal čas na návrat intelektuálnej bohom vyvolenej elity. No prvé lastovičky sa už objavujú, Do funkcií na komunálnej úrovni sa tlačia potomkovia Bútoru a Šimečku. Šimečka najmladší už dokonca reprezentuje aj v Bruseli a je na najlepšej ceste dostať sa do novej predsa už len trochu slnkom liberalizmu osvietenej vlády. Navyše objavujú sa aj svetielka pri ceste-napríklad taká Čaputová. Tou je starý Gál doslova nadšený. Asi v súlade so známym príbehom O Zuzanke a starcoch…

Vagovič nám teda včera nadal do lúzy, Tak verejne, ako sa to len v programe verejnoprávnej RTVS dá. Vagovič včera ukázal, aké veci bude vyhrabávať spod povrchu Slovenska vo svojej rovnomernej relácii. Včera nám na svetlo božie vyhrabal jedného senilitu ťažko maskujúceho starého „revolucionára“ . No hlavne vyhrabal staré známe frázy o zadubenosti Slovákov, o lúze, ktorú si je jedine schopná zvoliť v demokratických voľbách na čelo štátu. Vagovič svoje hrabanie pod povrchom slovenskej spoločnosti však iba začína.

Už sa tešíme, ako nám fotogenický fešák Vagovič vďaka verejnoprávnej RTVS vyhrabe ˇďalšie proti-slovenské špinavosti. Ďalšie invektívy, hrubo urážajúce slovenský národ. Urážať národ a ním zvolených predstaviteľov je predsa také intelektuálne, také myslitešské, také pokrokové. A asi aj plne v súlade so zákonmi SR. Napríklad v súlade s ustanovením zákona o hanobení národa…- Alebo že by nie ?

NATO 2.0: USA chystajú fintu, ako pokračovať vo vojne proti Rusku aj po porážke Ukrajiny

21.03.2023

Najnovšie vydanie Foreign Affairs píše o prípravách na založenie „Atlanticko-ázijského bezpečnostného spoločenstva“ /angl.skratka AASC/. Ešte nie je ani založené a už dostalo prezývku NATO 2.0. Toto „bezpečnostné“ spoločenstvo má byť riešením situácie, keď sa vyčerpajú kapacity Ukrajiny viesť ďalej vojnu proti RF. Má umožniť to, čo NATO [...]

Poliaci spasili Ukrajinu. Asi aj pred ukrajinskými komunistami.

20.03.2023

Na Ukrajine i v Eur´ópe rezonujú dnes dve vyjadrenia poľských politikov. Poľský veľvyslanec vo Francúzsku vyhlásil, že ak ukrajinská armáda vojnu s Ruskom prehrá, nastúpi do boja s ozbrojenými silami Ruskej federácia poľská armáda. Poľský premiér Morawiecki zase pri návšteve nemeckej univerzity v Heidelbergu vyhlásil, že keby nebolo USA a Poľska, Ukrajina už dávno [...]

Šmejdi /asi z USA/ nám dajú „darček“, za ktorý si Slovensko riadne zaplatí

19.03.2023

V dvoch dnešných televíznych diskusiách sme sa z prerieknutí politikov dozvedeli, že je to s tým kšeftom s migmi-29 ešte horšie, ako sme si mysleli. Dozvedeli sme sa, že nejde o žiaden príjem, ani o žiadne hmotné plnenie za 700 miliónov eur. Slovensko nedostane zadarmo žiadne zbrane ako kompenzáciu 13 migov-29. Dostane figu borovú. Presnejšie povedané, dostane „cenný [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 184
Celková čítanosť: 603088x
Priemerná čítanosť článkov: 3278x

Autor blogu

Kategórie