Založ si blog

Majstrovstvá sveta vo „fľusbale“

V Katare práve prebiehajú MS vo futbale. Paralelne s tým, na Západe – vrátane Slovenska, prebiehajú iné majstrovstvá – majstrovstvá v opľúvaní týchto majstrovstiev, majstrovstvá sveta v pľutí, fľusaní na organizátorov, na divákov, na vládne štruktúry Kataru, na funkcionárov FIFA a na všetko, čo s voľbou, prípravou a realizáciou MS vo futbale súvisí.

Opľúvanie vrcholnej svetovej udalosti v Katare nie je n´óvum. Tie isté médiá a tie isté sily, čo na ne dnes pľujú už takto opľúvali viacero podobných podujatí: MS v Južnej Afrike, OH v Riu, OH v Pekingu, no a samozrejme najmä ZOH v Soči a futbalové MS v Rusku.

– Všimnite si, že opľúvané bolo napospol iba športové podujatia v krajinách mimo jadrových štátov Západu. Opľúvajú sa podujatia v krajinách tretieho sveta, v rozvojových krajinách, v krajinách BRICS. Podujatia, čo sa – často s gigantickými dopravnými a bezpečnostnými problémami konali v USA, v Japonsku a v EU resp. krajinách pod kuratelou Albionu /Kanada, Anglicko, Austrália/ boli opľúvania, od zdrvujúcich propagandistických antikampaní ušetrené. Nespravodlivé ale v dnešnom svete totálnej ideologickej vojny v podstate očakávané.

Západní a medzi nimi aj bodrí slovenskí novinári sa momentálne zadúšajú od rozhorčenia nad utrpením zahraničných robotníkov, čo umreli pri stavbe športovísk v Katare. Škodoradostne si medlia ruky nad svalovými zraneniami futbalistov, ktoré sú zaručene spôsobené klimatizovaným prostredím na štadiónov. Zveličujú počty miest v hľadisku, ktoré mali byť obsadené,- no tu a tam nie sú, lebo diváci /so vstupenkami/ neprišli, rozmysleli si to. Splietajú sa politické konšpirácie na tému zákazu alkoholu, zákazu symbolov LGBTI, akéhosi prenasledovania Židov či Angličanov čo hrdinsky kľačali na trávniku pred zápasom a pod. Prosto, -zlé, všetko je v Katare zlé.

Najviac sa ale konšpiruje o finančných machináciách, ktoré iste stoja za voľbou Kataru ako dejiska MS. Veľavýznamne sa načrtávajú stámiliónové až miliardové sumy, ktoré ktosi tajomný vložil do vreciek činovníkov FIFA, aby futbalové majstrovstvá Doha napokon dostala. Ronia sa krokodýlie slzy nad skutočnosťou, že o športovom dianí vo svete futbalu nerozhodujú oficiálne orgány FIFA ale zákulisné ťahy a peniaze…

Á propos, peniaze. Tie našim a ostatným západným novinárom zrazu veľmi smrdia. Smrdia, lebo nimi zručne narábajú aj štruktúry mimo kontroly všemocného Západu. Inokedy, keď si Západ kupoval a kupuje politické a áno, aj športové a iné rozhodnutia medzinárodných organizácií /OSN, FIFA, MOV, UNESCO, WHO. MAAE, atď/ im však peniaze v pozadí nesmrdeli. A nesmrdia.. Ba možno aj voňajú. Najmä ak aj im tu a tam z nich čosi cinkne.

Západným mocenským a vrátane toho aj mediálnym kruhom peniaze ako také naozaj nesmrdia. To, čo im smrdí, čo ich hnevá a čo v nich vyvoláva strach z budúcnosti, to je niečo iné. Je to strach Západu zo straty kontroly nad svetom, strach z transformácie svetového poriadku, založeného na mocensko-politickej, vojenskej a finančnej dominancii USA nad dianím na našej planéte. To je hrôza z toho že sa unipolárny svet zmení na multipolárny, Na svet, kde nie iba Washington a Západ ale aj iné nové centrá moci budú rozhodovať o tom, ako bude bežať svet, -jeho hospodárske procesy, obchod, produkcia, riešenie jeho dopravných, ekologických, bezpečnostných problémov. Strach z toho, že USA a Západ stratia monopolný dosah nielen na ekonomicko-mocenskú základňu sveta, ale aj na fungovanie jeho nadstavby. Strach z toho že Západ stratí nad svetom monopol i v pretláčaní svojich údajne univerzálnych liberálno-demokratických hodnôt, svojej predstavy o civilizácii, svojej predstavy o kultúre, vzdelanosti a áno – aj svojej predstavy o vzhľade a fungovaní športu.

Kampaň proti MS v Katare, – to je kampaň proti inej predstave o športe, o inej forme chápania civilizovanosti než je predstava Západu. MS v moslimskej krajine, ktorá je finančne na Západe relatívne nezávislá, ukazuje na to, že športové megapodujatie vie pripraviť aj štát mimo područia USA, že ho vie pripraviť ultramoderne, ale bez tradičných problémov s vydávaním víz pre športovcov Ruska, Bieloruska, Iránu, Afganistanu, Číny, KĽDR…bez problémov s dopravou, bez hrozieb terorizmu, pouličnej kriminality, davového opíjania sa na štadiónoch, bez tradičných bitiek fanúšikovskej spodiny, bez kadejakých politických pseudoprotestov podporovateľov Ukrajiny, podporovateľov genderizmu, LGBTI, extrémnych environmentalistov a podobných slniečkárskych excesov.

USA a Západ by boli radi, keby športové podujatia boli čo najdrahšie. Aby ich tak nemohli organizovať chudobné a ani priemerne vyspelé krajiny. Aby ich nemohli robiť iné krajiny než je USA, Kanada, Austrália, Japonsko, Západná Európa. USA a Západ by boli radi, keby sa OH, ZOH a majstrovstvá v takých športoch ako je futbal konali kol dokola iba v ich krajinách. Bolo by to efektívnejšie a prinášalo by to Západu väčšie zisky. No nielen to. Umožňovalo by to Západu zasahovať do zloženia športov napr. na OH. Už dnes tam Západ umne vyhadzuje z programu športy, v ktorých nevyniká a nemá ich organizačne pod palcom /box, zápasenie, vzpieranie…/ a nahrádza ich športami vyslovene anglosaskými alebo umelými, vytvorenými na Západe iba nedávno /rast počtu plaveckých disciplín, zapájanie športov, ktoré sú mimo Západ neznáme alebo drahé/.

Čo je však najpodstatnejšie, monopol USA resp, Západu na vrcholné svetové podujatia by Západu umožnil upevniť si nad svetom svoje hodnotové, civilizačné panstvo. Umožnil by mu potláčať prirodzenú atmosféru ľudskej kulturálnej mnohorakosti. Umožnil by zadúšať v zárodku volanie po pluralite spôsobov života, pluralite foriem usporiadania ľudskej spoločnosti.

Fľusanie, opľúvanie futbalových MS v Katare nie je nič iné, ako útok Západu proti zmene unipolárneho sveta /s dominanciou USA/ na svet multipolíárny. Je to snaha zachovať si aj v športe prozápadnú unipolárnosť a zamedziť tomu, aby sa svet aj v športe stal multipolárny. Je to ale pre západ a západných propagandistov a novinárov ťažká, preťažká úloha. V podstate nesplniteľná. Ešte sa havrani a iní páni z našich médií napľujú, nafľusajú , pokiaľ pochopia, že prehrali.

Nechajme ich v tom. Nech sa aj zadusia vo svojich pľuvancoch. Svet nepreonačia. Svet si pôjde ďalej svojou prirodzenou nekonečne pestrou a neuveriteľne menlivou cestou. – Chvalabohu.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Li Šang-fu

Iba krátke podanie rúk. Čínsky generál odmietol rokovať s Austinom na fóre v Singapure

03.06.2023 10:30

Americký minister obrany varoval, že tento postoj môže prispieť k nedorozumeniam a konfliktom.

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? V centre ruskej pozornosti sa ocitla Marjinka

03.06.2023 07:10, aktualizované: 09:57

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 904972x
Priemerná čítanosť článkov: 3605x

Autor blogu

Kategórie