Založ si blog

Fedor Gál prepisuje Slovákom históriu

Nuž áno, v štýle kozmopolitných slobodomurárskych spolkov, ktoré radi poľujú na svetlé stránky histórie národov a na národných vodcov, asi áno. Čo je čisté, treba zafúlať, kto heroizovaný, toho treba diskreditovať, biľagovať. A výsledok ? Napríklad také Slovensko nemá pokrokové historické hnutie a ani príkladnú historickú osobnosť. Jánošík bol zbojník, Štúr blúznivec, Tiso fašista, Husák komunista. Všetko, čo máme, nám tu asi urobili cudzí vodcovia a myslitelia. Bez cudzej vodcovskej avantgrady chodíme dodnes s holým zadkom. Slováci sú vraj pseudo-národom bez pozitívnych osobností a bez európskej histórie.

Fedor Gál je vzdelaním chemik, z ktorého sa bez príslušnej kvalifikácie stal „sociológ“, prognostik a ekonóm. Sotva komu by sa po maturite na chemickej priemyslovke a promócii na chemicko-technologickej fakulte podarilo bez jedného jediného semestra sociológie dostať na SAV a získať tam titul CSc,-v odbore sociológia. Podobný zázrak sa Gálovi stal aj na VŠE, kde sa bez jediného semestra štúdia ekonómie stal učiteľom ekonómie. Zázrak nad zázrak. Kým ostatným sociológom a ekonómom trvá získanie vedeckých a pedagogických hodností poriadne dlho, Gál to zvládal /najmä po revolúcii/ ľavou zadnou. Veď všade boli „naši“ čo mu pomohli.

„Naši“ boli v predrevolučnom čase aj na vysokých komunistických miestach. Tí sa v perestrojkovom období rozhodli dať do popredia „svojich“ buričov. Jedným z nich bol asi aj Fedor Gál. Jeden moderátor socialistickej STV spomína na to ako mu dramaturg sprostredkoval z Hlbokej /z ÚV KSS/ „radu“, aby do perestrojkovej diskusnej relácie niekedy na jar 1989 zavolal aj prognostika Fedora Gála Vraj má odvážne revolučné názory. Moderátor to urobil, ale vystúpenie Fedora Gála v diskusii bolo jedno veľké sklamanie. Gál zväčša mlčal a ke´d prehovoril, boli to všeobecné floskuly a frázy. Gálovi a tým za ním zrejme nešlo ani tak o revolučné reči, ako skôr o to, aby sa jeho tvár stala vo verejnosti známejšia. Podobne motivovaná bola možno aj účasť ne-ochranára Fedora Gála na prevažne ochranárskej publikácii „Bratislava nahlas“. Bola to hala-bala chaoticky napísaná, dosť absurdná polooficiálna- polodisidentská štúdia, ktorú mal v pracovnom stole každý komunistický šéfik. Chválil sa ňou pred svojimi frajerkami a kamarátmi. Bolo to veľmi disidentské, veľmi perestrojkové a veľmi tajomné…

Dobre poznám Gálove publikácie. Na naše pomery novátorské sa stali v oblasti prognostiky, odboru, ktorý bol v 80-tych rokoch u nás takmer neznámy. Gálovi v jeho novátorstve pomohol kamarát Alan. V časoch, keď sa ešte plagiátorstvo a preklady západnej literatúry bez citácie nebrali až tak prísne, poprekladali nám z angličtiny Alan a Gál kopu u nás neznámych sociologických a prognostických pojmov.

Gál sám seba charakterizuje ako sociológa, sociálneho analytika, prognostika, ekonóma. Prípadne ako podnikateľa v mediálnej oblasti. V tomto ho podporujú aj jemu naklonené médiá. V skutočnosti je však Fedor Gál skôr aktivista, burič, deštruktor, kritik. Jednoducho univerzálny revolucionár. A zákulisný politik.

Ako to teda je či bolo s Gálovým revolucionárstvom ? Nuž v prvých dňoch sedel na Jiráskovej skôr v kútiku, v úzadí. Sedel bol ticho, iba gúľal očami a tváril sa ako zásadový, kritický intelektuál. Jediná akcia, do ktorej sa zapojil, bol vlak VPN do Košíc. Zásadné a vtedy ešte rizikové prejavy na nám. SNP Gál ešte prenechal Budajovi, Kňažkovi príp. Bútorovi. Jeho čas prišiel, keď sa po štrajku zrušila vedúca úloha KSČ, keď už bola vec de facto vyhraná. Vtedy prišli Gálove chvíle. Vtedy nastúpil z druhej línie a prepracoval sa na formálne prvé miesto vo VPN. Stal sa predsedom KC VPN. Mal to ale veľmi, veľmi uľahčené. Po Kňažkovi a Budajovi a spol. ktorí nastúpili vo exekutívnych funkcií sa vytvorilo na Jiráskovej vákuum a Gál to vyplnil. Ľuďmi z druhej tretej línie, poddajnými a poslušnými. Novými revolučnými veličinami sa stali Flamík, Šimečka, Žiak, Snopko, Langoš, Zajac, Tatár, Gindl…Z KC VPN sa vytratili konštruktívne typy ľudí, ako Kočtúch, Huska, Lipták,,,, spisovateľ Ballek, alebo neposlušná žurnalistka Vincoureková. s ľudového revolučného centra sa stal sektárskych kabala-klub iba pre dobre preverených „našich“ ľudí.

Po ovládnutí KC VPN začal Gál VPN prebudovávať na svoj obraz, do funkcií začal dodávať svojich ľudí. A vrhol sa na to, čomu skvelo rozumie: na špionomániu, odhaľovanie údajných agentov štb, hľadanie vnútorného nepriateľa, špicľovaniu, lustrovaniu, zbieraniu klebiet a využívaniu ich na kompromitujúce materiálny na svojich kolegov. Návrat do čias Slánskeho…Gál takto skompromitoval Budaja /vraj bol agent ŠTB/ , neskôr Mečiara /rovnaké obvinenie zo spolupráce s ŠTB/ , sekretárku KC VPN Máriu Filkovú a napokon aj Kňažka. Kňažko mal údajne spolupracovať s bývalým štbákom a neskôr mečiarovcom Svěchotom. Súdny spor medzi Kňažkom a Gálom na túto tému je stále neuzavretý, aj keď Gál uznal, že sa mýlil.

Gál sa pri výbere a lustrovaní svojich spolupracovníkov správal silno etnoreligiózne. Autora tohto blogu sa viackrát pýtal na toho, či onoho, s otázkou, či ide „nášho“. Takto Gál prelustrovával aj pôvod SDĽ-kára Petra Weissa.

Gál v honbe za kariérou nebol a dodnes nie sebakritický. On, český Žid sa z ktovieakého dôvodu cítil byť povolaný za vodcu najsilnejšej slovenskej politickej stran. Zle však odhadol vtedajšie nálady Slovákov. Nepochopil hĺbku ich slovenského národného cítenia. A keď sa potom v boji za obnovu slovenskej samostatnej štátnosti postavil na stranu kozmopolitného čechoslovakizmu , začala mu v SR horieť pôda pod nohami. A musel utiecť do Čiech.

Z Čiech odvtedy tu a tam prichádza dnes „revolucionár“ Gál na Slovensko. Využíva neznalosť základných historických faktov medzi mladými novinármi a absenciu historického slovenského povedomia medzi dnešnými „slovenskými“ študentami. Okolo 17. novembra Gál príde na Slovensko, zasmradí to tu pár vystúpeniami ako Lucifer a ťahá preč. Pre istotu.

Takt to bude aj tohto roku. Organizátori podujatí k 17. novembru ho do SR opäť pozvali. Vagovič v STV urobí špeciálny medailón a Gál, -sťa spevácka hviezda, vystúpi aj na akcii progresívnych umelcov a hudobníkov na nám. SNP.

Gál zase veselo na Slovensku zase začne tárať svoj výklad udalostí. Mladí ignoranti, sympatizujúci s jeho vzhľadom buriča a rozbíjača mu iste zatlieskajú. A my čo si pamätáme, ako vtedy na Slovensku bolo sa budeme chytať za hlavu a po čase prepneme televízor na iný kanál.

Najväčší „slovenský“ revolucionár Fedor Gál sa aj tohto roku príde na Slovensko po honoráre a po porciu obligátnej revolučnej slávy. A naša slovenská história bude na konci dňa zase o čosi pokrútenejšia. Nič nové pod slovenským slnkom. Už sme si nato zvykli. – Alebo nie ?

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj

Maďarská vláda zverejnila video, volá po mieri na Ukrajine. Bez Krymu

03.06.2023 08:15

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na mierové rozhovory Kyjeva a Moskvy, vláda k tomu pripravila aj video. V ňom už Krym nepatrí Ukrajine.

úrok, rodina, daň, banka

V obecných kasách chýbajú milióny. Neplatičov je stále viac, bičom je exekúcia aj zadržanie „vodičáku“

03.06.2023 08:00

Samosprávy preferujú menej efektívnu výzvu na zaplatenie dlhu. Vďaka náročnejšej exekúcii však môžu siahnuť na účet dlžníka, výsledkom môže byť aj zadržanie vodičského preukazu.

Jevgenij Prigožin

ONLINE: O Bachmut už nie je záujem? Prigožin odišiel, Ukrajinci sa sústreďujú na iné úlohy

03.06.2023 07:10

Prigožin ohlásil stiahnutie vagnerovcov z Bachmutu, Syrskij zastavenie bojov v okrajových častiach mesta.

Razsochy, buranie, pellegrini,

Už aj Heger pochopil, že je koniec. Čo ďalej s nekonečným projektom Rázsochy? (anketa)

03.06.2023 07:00

Nepomohlo ani to, že ako vláda Igora Matoviča (OĽaNO), tak i Hegerov kabinet sa k výstavbe zaviazal v programovom vyhlásení vlády.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 904912x
Priemerná čítanosť článkov: 3605x

Autor blogu

Kategórie