Založ si blog

Heger v Prahe totále prehral- alebo prečo nás derešujú ?

Derešujú nás, lebo sme zbabelí. Heger išiel do Prahy dohodnúť ukončenie potupných českých kontrol na slovensko-moravskej hranici. V Prahe mu povedali, že kontroly nezrušia ani náhodou. Aj keď sú proti pravidlám Schengenu. A aby tej potupy nebolo málo, Heger sľúbil Čechom, že schengenskú hranicu-ktorá nemá čo byť strážená,- budú slovenskí policajti strážiť na pokyn Prahy s ešte väčšou /ničím nepodloženou/ úctivosťou ako doposiaľ. A to ešte za prítomnosti dohliadajúcich českých policajtov. Čo teda Heger v Prahe vyrokoval ? Ešte väčšiu dávku poddanstva, ešte silnejšie derešovanie ako doposiaľ.

Dalo sa aj inak. Hamran to naznačoval. Dalo sa aj naopak. – Pokiaľ budú na moravsko-slovenskej hranici české kontroly, dôsledne v súlade so schengenskými pravidlami mali slovenskí policajti odstrániť akékoľvek policajné kontroly. A slovenskí autodopravcovia mali nepriedušne zablokovať cestné hraničné priechody. Ktovie, dokedy by potom Česi svoje kontroly na našich hraniciach uplatňovali…Lenže na to by bola treba odvaha. Čosi, čo Heger a spol. nikdy nemali a mať nebudú.

Cudzí páni veľkomožní nás derešujú. lebo sa bojíme ozvať. Budeme radšej trpieť pod záľahou českých alebo západniarskych nátlakov, sankcií, škrtov, podvodných pseudo-investorov, kadejakých demarší a vyšetrovacích komisií arogantnej pani Jourovej…a nič na to nepovieme. Ešte aj zakvílime od bolesti potichu, aby sme pánov Čechov či pánov Nemcov a ostatných keltsko-germánskych pánov veľkomožných svojim kvílením nevyrušovali.

A prečo tak robíme ? Prečo sa bojíme ozvať ? Lebo sme zbabelí zvoliť si skutočne smelú slovenskú vládu. Bojíme sa zvoliť si na čelo tých, čo sa neboja bremena suverenity, nezávislosti a samostatnosti. Miesto toho sa stále motáme v kruhu s tými istými euro-atlantickými poskokami. Vyberáme si „umiernené“, či skôr smerom do západného zahraničia zbabelé vlády. O čo viac sú tieto vlády navonok zbabelé, o to viac utláčajú dovnútra a šikanujú tých, čo sú skutočnou alternatívou pre Slovensko. Na príkaz zo Západu sa ku skutočným Slovákom správajú ako drábi ku odbojným poddaným.

Servilnosť a posluhovanie voči Západu sa týka v súčasnosti nielen politikov /najmä MZV a MO/ ale aj médií a kadejakých kontrolných orgánov. Chcete ilustráciu ? Je v mojom predchádzajúcom článku, ktorý zmizol za pár minút. Bol vraj totiž neslušný voči migrantom. – Pritom si stačilo prečítať posledný odsek, kde sa jasne hovorí, že nejde o chudákov migrantov. Bol jasne zacielený na nemeckú chaotickú migračnú politiku, ktorá dnešné problémy na moravskej hranici vyvolala. Žiadal len to, aby Nemci poslali pre svojich sýrskych migrantov vlaky, lietadlá a autobusy. Tak ako to kedysi Nemci urobili pre svojich nemeckých utečencov z NDR. Nič neúctivé a ani prevratne nové. . Iba to, čo sa už objavilo aj tu, v dvoch troch blogoch od rôznych blogerov.

Nuž, ak budeme ustráchaní, ak sa neohlásime, budú nás cudzí páni biť naďalej. Niektorým slovenským masochistom sa to však asi páči.

Americký kingkong je najsilnejší, Rusom vyhrať nedovolí

03.12.2023

Americký kingkong malého zeleného mužíka z Kyjeva upokojil. Americkí kingkongovia nedovolia Rusom vyhrať. V bezpečnej vzdialenosti od skutočných bojov budú Kyjevu posielať nové a nové zbrane a novovytlačené doláriky, – až dovtedy, dokedy na fronte nepadne posledný Ukrajinec. Výsledok ? Americký kongkong už nesľubuje Ukrajine víťazstvo. On iba proklamuje, že USA [...]

Jedna atrapa a 8 zhorených ukrajinských lietadiel

02.12.2023

S odvolaním sa na ukrajinské zdroje p.Barič na tomto portále publikoval krátky článok o tom, ako „Rusi jasali“ po zničení ukrajinského bojového lietadla Mig-29. Jasali však vraj predčasne, lebo to nebolo reálne lietadlo ale atrapa. – Kto chce, ten tejto správe verí, -kto nechce, neverí. Ministerstvo obrany Ruskej federácie v pravidelnej zvodke za tento [...]

Zelenskij posvätil výstavbu Zalužného obrannej trasy

01.12.2023

Je na počudovanie, akých povrchností sa naše médiá, bohužiaľ aj Pravda, chytia z množstva tých správ čo k nám denne prichádzajúcich z Kyjeva. Hajlajtom dneška je napr. simplexný hekerský útok SBU na lokálne krymské televízne stanice. Je to bezvýznamná „srandička“, ktorá nijako neovplyvní situáciu na fronte. A pritom Zelenskij včera resp. dnes oznámil aj [...]

borovice, lesopark, Žilina

Nehorázna drzosť: V žilinskom lesoparku niekto „šlohol“ čerstvo nasadené borovice

03.12.2023 10:30

Skončia ako vianočné stromčeky, alebo v niekoho súkromnej záhrade?

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy

Izraelské letectvo pokračuje v úderoch na infraštruktúru Hamasu

03.12.2023 09:42

Izraelské letectvo v noci na nedeľu pokračovalo v úderoch na tunely, veliteľské centrá, muničné sklady a ďalšie ciele v palestínskom Pásme Gazy.

adventný veniec - trend - zima 2014

Začal sa advent, symbolizuje ho veniec so štyrmi sviečkami

03.12.2023 09:00

Symbolom duchovnej prípravy na slávenie Vianoc - adventu - je v kresťanskej cirkvi adventný veniec so štyrmi sviečkami.

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Lloyd Austin

ONLINE: Lloyd Austin: USA sú najmocnejšou krajinou sveta. Putin sa mýli, nedovolíme mu vyhrať

03.12.2023 08:15, aktualizované: 10:15

Vladimir Putin sa podľa ministra obrany USA Lloyda Austina mýli, keď si myslí, že dokáže vydržať viac ako Ukrajinci a ich spojenci.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 348
Celková čítanosť: 1622187x
Priemerná čítanosť článkov: 4661x

Autor blogu

Kategórie