Založ si blog

Zlatovláska a starý čarodejník

Starý čarodejník bol veľmi šikovný. Zmyslom jeho života bolo tkať siete a loviť do nich všetko, čoho sa mu zachcelo. Na sklonku života ovládol už takmer všetko, čo si zaumienil. Vrcholným triumfom v ceste za ovládnutím sveta by bolo, keby ovládol Armádu sveta. Načo ? Nuž NATO. Lebo aj to chcel mať pod svojou kontrolou.

V múdrej knihe sa starý čarodejník dozvedel, že armádu sveta neovládne žiaden mocenský výboj, žiaden superman, žiaden hrdina, žiaden hocijako silný muž. Že na jej ovládnutie bude potrebná ženská lesť. Vládcom armády sveta sa môže stať iba čosi vzhľadné a prefíkané. Čosi ako Zlatovláska. Nebol by to starý čarodejník, keby sa po takomto zistení vzdal svojho cieľa. Nebol by to starý čarodejník, keby neprišiel na to, ako svoj cieľ aj za nových okolností dosiahnuť.

Starý čarodejník naštudoval všetky čarodejnícke lexikony, urobil, čo odporúčali. Nakoniec v sebe skoncentroval všetku mágiu, čo mu ešte zostala – a premenil sa z vráskavého starca na sošnú ZLATOVLÁSKU v najlepších rokoch. Vypol prsia, stiahol driek a nevinným ženským hláskom požiadal Radu najvyšších o mandát na velením Armáde sveta. Bol neodolateľný. A tak mu vyhoveli. V podobe Zlatovlásky mal všetko, na čo si pomyslel. Mal NA TO . A basta.

Konečne mal, čo chcel. Mal v rukách celý svet. Mal šém a mal aj golema. Mal telo zlatovlásky a mozog starého čarodejníka. Cesta života sa uzavrela. Smutné je, že nielen pre neho. Aj pre všetko okolo neho. Aj pre celý celučký guľatý modrý svet.

Happyend ? Nebude. Sme tak sprostí, že si ho nezaslúžime.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418105x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie