Založ si blog

Bude Čaputová generálnou sekretárkou NATO ?

V západných politických kruhoch sa v poslednom čase začalo intenzívne hovoriť o kandidátoch na nového generálneho tajomníka NATO. Hovorí sa o tom, že by to z propagandistických dôvodov mala byť žena. Maskovanie činnosti NATO jeho ženskou šéfkou by bolo pre civilizovaných ľudí na Západe „zbašnejšie“.

Medzi kandidátmi -ženami sa hovorí najmä o štyroch politických osobnostiach. O kanadskej vicepremiérke Christie Freelandovej, o estonskej premierke Kaji Kallasovej , o chorvátskej ex-prezidentke Kolinde Grabarovej-Kitarovičovej, – a o slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej. Kandidátom V.Británie je ich minister obrany Ben Wallace. Je to však muž…Kandidátom a top favoritom bola donedávna Freelandová. Ruskí historici však našli v jej biografii starého otca z maminej strany – ukrajinského fašistu-banderovca menom Michail Chomiak . Ten aktívne podporoval na okupovanej Ukrajine holocaust a ospevoval nemeckých okupantov prostredníctvom dvoch banderovských novín. Ak by kandidatúru Freelandovej zablokovala americká židovská lobby, bola by Čaputová vo finále. A rozhodovalo by sa medzi ňou a spomínanou estónskou a chorvátskou kandidátkou.

Aj keď ide zatiaľ o neoficiálne informačné šumy, Čaputová a jej okolie o nich iste vedia. Kandidatúra na najvyšší post v NATO možno už vplýva na niektoré Čaputovej domáce rozhodnutia. Čaputová sa zjavne nemusí báť o svoju budúcnosť. Na Západe zbiera jedno ocenenie za druhým. U Slovákov sa síce jej šance na znovuzvolenie za prezidentku znižujú, ale človek s jej CV-čkom sa nemusí starať o kariéru iba na „krpčiarskom“ Slovensku. Post generálneho tajomníka NATO by bol pre ňu a tých, čo ju urobili a z pozadia posúvajú hore – hviezdnym postom. Ak by sa aj nakoniec nekonal, našlo by sa pre človeka jej kvalít iste nejaké iné dôstojné riešenie.

Možno sú toto všetko iba „šumy“. Aj tak však pani Čaputovej držime palce. A želáme jej, aby sa jej prípadná kariéra v zahraničí úspešne rozvíjala.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418113x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie