Založ si blog

Krupa a Šeliga politicky zlyhali-tak aspoň smradia

Krupa si onehdy zvolil OlaNO v nádeji, že bude na dlhý čas vládnym poslancom. Pri svojom odhade zlyhal,- perspektíva vládnutia OLaNO je dnes takmer nulová. Krupa preto prebehol na iného hostiteľa. Na SaS. Aby si u tohto hostiteľa vylepšil pozíciu, blysol sa Krupa bombastickým nezmyslom o tom, že SR vyváža do RF súčiastky zbraní. Argument ? V SR sa vyrábajú ložiská a skrutky. A ložiská či skrutky sa dajú použiť na tisíce finálnych výrobkov, o.i. aj na zbrane.

Krupa samozrejme vie, že iba demagogicky smradí. Vie, že zakázať vývoz tovaru do RF je možné iba ak je menovite uvedený na sankčnom zozname EU. Krupa vie, že tam multiúčelové elektromotorčeky, ložiská či skrutky na zozname nie sú. Krupa vie, že trepe. Ale jemu nejde o pravdu. Jemu ide o to, aby svojimi trepinami Slovensko čo najviac zasmradil.

Na Slovensku sa v takmer rovnakom čase objavil aj iný chrobáčik, s obľubou vypúšťajúci smrad do svojho okolia. Je to ďalší politický skrachovanec – kuciakiádny revolucionár pán Šeliga. Šeligovi rodáci v nedávnych komunálnych a župných voľbách vystavili pánovi Šeligovi nedostatočnú. Otrasený neúspešný Šeliga sa rozhodol vylízať si svoje rany na úkor tak nenávideného ex-ministra Kaliňáka a rovnako nenávideného GP Žilinku. Šeliga sa z médií dopočul , že v Nemecku začali súdiť /na súde prvej inštancie/ jedného z aktérov únosu vietnamského podnikateľa-kriminálnika. Šeliga v návale náhleho zmyslu pre spravodlivosť len čo začul tú správu z Nemecka už aj utekal na generálnu prokuratúru so žiadosťou o obnovu vyšetrovania údajnej účasti orgánov SR na tomto únose.

Práca chvatná, málo platná. Šeliga sa blamoval. Na prokuratúre sa dozvedel, že nič netreba obnovovať. KP mu oznámila, že vyšetrovanie nebolo prerušené a pokračuje. Takže nič, Šeliga vylomil otvorené dvere. Šeliga urobil bum a tak ako Krupa okolo seba iba riadne zasmradil.

A možno, že tak ako Krupa aj Šeliga viac ani nechcel. Iba si po osobnom neúspechu vylízať rany a tak trochu z pomsty to tu na Slovensku zasmradiť. Podarilo sa.

Teraz už len otvoriť okno a po oboch junákoch poriadne vyvetrať.

A na záver ešte jedna, už vôbec nie humorná, ale naopak veľmi vážna poznámka. Krupa nepriamo na svoj útok proti Slovensku zneužil o.i. aj výrobky jednej z mála malých ale veľmi úspešných rýdzo slovenských firiem. Táto firma takmer ručne vyrába rôzne druhy malých športových lietadiel, ultralighty a podobné letúne a komponenty do nich. Firma je súčasťou neformálneho zhluku firiem Hornej Nitry, do ktorého napr. patrí aj vývoj a nesériová výroba „lietajúceho auta“. Nielen dotknutá firma na letúne, ale aj aj ostatné firmy hornonitrianskeho inovačného „hubu“ pocítia Krupov atak na svojej povesti. Samozrejme s presahom do zahraničia, lebo dezinformácie majú v zahraničí často širší dopad ako v SR.

Ľudia ako Krupa sú prekliatím Slovenska. Majú „talent“ na búranie a ničenie, smradenie a opľúvanie všetkého čo len trochu dobrého. Na Slovensku niet azda úspešnešej veci, kolektívu či jednotlivca ktorého by sme si cez rôznych „krupov“ nedehonestovali a sami tak nezadusili. Len čo sa nájde nejaký úspešný slovenský subjekt, už sa nájde aj nejaký jeho „krupa“. A už aj pľuje, kadí, ohovára. Takže na konci dňa -aj keď by sa žiadne obvinenie nepotvrdilo, je semeno nedôvery a pochybnosti zasadené. Zaburuní čohokoľvek dobré, čo sa pod Tatrami vymyslelo a urobilo. Na konci dňa tak na otázku, čo je na Slovensku dobré a úspešné – bežný Slovák pokorne stiahne plecia a s povzdychom skonštatuje, že vlastne nič. Aj to málo, čo by inak bolo dobré, totiž nejaký iný „slovák“ riadne okakal. Sprotivil, len aby dosiahol svoj malý a pochybný „úspech“.

-Čo je to na Slovensku za pôda, že sa na nej tak darí toľkým škodcom ?

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100550x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie