Založ si blog

Čo naše médiá zabudli preložiť

  • Zima 2023 môže prinútiť Kyjev kapitulovať. /The Defence Post/.
  • Alžírsko si v RF objednalo ruské tanky, raketové systémy a bombardéry za 7 mld USD /Military Watch/.
  • Ruské jednotky pokračujú v ofenzíve na Donbase a pri Arťomovsku. Západní experti zatiaľ nepochopili zmysel tohto ruského postupu. /ISW/.
  • Taliansky generál Fabio Minni tvrdí, že nedávna proti-ofenzíva Kyjeva môže byť hlavnou chybou ukrajinskej armády. Vojská UA sa dostali na holú step, kde sú teraz terčom ničivých útokov ruskej artilérie a letectva. / Interview pre L Antidiplomatico/.
  • Maďarský premiér Orbán vyhlásil, že konflikt na Ukrajine sa môže predĺžiť až do r.2030. Skritizoval Západ, ktorý podľa neho svojou sankčnou politikou a dodávkami zbraní, dôstojníkov a špionážnych informácií zmenil lokálny konflikt na globálny. Naň môže doplatiť nielen UA stratou 1/3 resp. až 1/2 svojho územia, ale aj hospodársky poriadok Európy. /Orbánov prejav na mítingu Fideszu v Kocse, Népszava/.Bližšie o tom píše blogerka luna5 vo svojom článku, venovanom Orbánovmu realizmu.
  • OS UA majú na Donbase ťažké straty a strácajú ďalšie územia. /The New York Times/.
  • Andrei Marga, bývalý rumunský minister zahraničia, filozof a publicista je presvedčený, že súčasné hranice UA vnášajú do regionu iba neistotu. Je pravdepodobné, že UA onedlho zmení svoje hranice. Stratí Halič v prospech Poľska, Podkarpatskú Rus v prospech Maďarska, Bukovinu v prospech Rumunska a Krym a Donbas v prospech Ruska.
  • USA pri vyzbrojovaní Ukrajiny robia chybu, keď do úvahy neberú názory a záujmy silných spojencov Putina. /Americká NBC/.
  • Trump sa obáva, že ak Nemci prídu o všetky dodávky ruského plynu, riskujú stratu vlastnej krajiny. Ak by vraj on bol pri moci, ku žiadnej vojne na UA nedôjde. /Míting v Ohio, vysielaný telekanálom C-SPAN.

S niektorými týmito názormi sa dá súhlasiť, s inými polemizovať alebo ich považovať za fejky. Svoj postoj k nim si utvorte sami. _Peknú nedeľu !

Putin už teraz môže použiť taktické jadrové zbrane

03.10.2022

Rozdiel medzi konšpiráciou a politickou scenáristikou je v tom, že kým autor podáva konšpiráciu ako zaručene pravdivú a jedine možnú, tvorca scenárov budúceho politického vývoja ich ponúka ako pravdepodobné a variantné. Toto, čo tu ponúkam je jeden z možných scenárov. Ako variant k tomu, čo predložil bloger G.Murín. Jeho článok je skvelý, záver neutešený,-no no [...]

Ako vznikol vtip o Rómoch čo podporujú Hegera ?

02.10.2022

Jednoducho. Dnes mi bol pri jesenných prácach v záhrade pomáhať jeden môj rómsky známy. Mám ho rád, lebo je nielen zabávač. ale aj vyznávač osobitého humoru. Pri robote, naladený na túto nôtu sa ma spýtal, či viem, prečo Rómovia podporujú Hegerovu a Matovičovu vládu. Vedel som, že neuhádnem a tak som sa vzdal. „No to je jasné“ prezradil Róm. [...]

Prečo Rómovia podporujú Hegera ?

02.10.2022

Na túto otázku je jednoduchá odpoveď. Rómovia podporujú vládu prezidenta Hegera, lebo je to konečne ich vláda. MENŠINOVÁ vláda. Vybavili im ju otec a syn Pollákovci. Hegera podporujú aj iné menšiny. Napríklad maďarská. Maďarský poslanec Gyímesi jej robí medzi maďarskou menšinou PR. Otázka je, či pozitívny alebo negatívny. Dala by sa spomenúť aj židovská menšina. [...]

debata kosice zupani

Košický kraj potrebuje audit a vyriešiť kauzy

05.10.2022 10:30

V Košickom kraji chce byť županom 12 kandidátov.

nehoda1

Prokurátor navrhuje pre Dušana Dědečka väzbu, rozhodne súd

05.10.2022 10:00

Dědeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

horecký

Komora učiteľov dúfa, že Horecký bude ministrom všetkých zamestnancov v školstve

05.10.2022 09:11

Komora dúfa, že nový šéf rezortu školstva príde na ministerstvo "s kufríkom, v ktorom bude mať víziu" a zakrátko ju predstaví.

Putin

Hotovo. Putin podpísal pripojenie ukrajinských území k Rusku

05.10.2022 08:57, aktualizované: 09:24

Zákony už skôr schválili obe komory ruského parlamentu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 112616x
Priemerná čítanosť článkov: 3312x

Autor blogu

Kategórie