Založ si blog

Hamran: Mosím vydržat ! Tréger: pomôžeme vláde vydržať.

To, čo predviedol na poslednej TB pán policajný oný Hamran, to bol ohňostroj policajného ostrovtipu. To bola exkluzívna ukážka objektívnosti a nestrannosti našej dnešnej polície. To bol pádny dôvod na to, aby sa polícia premenovala na Úrad na prenasledovanie opozície. Hamran je prekrásna ilustrácia toho, ako sa dá funkcia zneužívať. Napríklad na nátlak na orgány činné v trestnom konaní. A ako sa dá zneužívať právomoc verejného činiteľa.

Ale nechajme pána Hamrana, -on je taký aký je. Je to momentálne ten najlepší Matovičov človek na tom najlepšom mieste. Iné ma šokuje. Celý deň som čakal zdrvujúcu kritiku pána Hamrana a jeho totálnej podriadenosti vládnucej moci. Od koho ? Nuž od médií, od redaktorov, od komentátorov. Od politológov. No dočkal som sa iba správneho vyjadrenia generálneho prokurátora M.Žilinku. Načo chodia novinári na TB, keď informácie, čo na nich odznejú nevedia kriticky spracovať a zhodnotiť ? Veď na opakovanie Hamranových denunciácií opozičného lídra je tu predsa Hamranov hovorca. Alebo,-že by mal Hamran svojho hovorcu v každom „mienkotvornom“ médiu.

Vláde dnes vzorne poslúžili nielen „nezávislé“ médiá, ale aj pán Tréger. To je ten lysý chlapík, čo je t.č. primátorom L.Hrádku a predsedom ZMOSu. Pán Tréger dnes podal pomocnú ruku vláde pána Matoviča, pardon pána Hegera. Vyjadril pochopenie pre ich súčasné ťažkosti so zabezpečením energií a sľúbil, že mestá a obce urobia všetko, aby šetrením a spolufinancovaním škôd, ktoré vyvolala súčasná neschopná vláda, pánom z vládnej koalície pomohli. Počúvajúc servilné vyjadrenia pána Trégera som si pomyslel, že by sa mal volať TRÓGER, teda nosič aktovky pána veľkomožného Igiho Matoviča. Kebyže len aktovky,- tento liptovský tróger by mohol na chrbte nosiť samotného Matoviča.

Mosíme vláde pomáhať. Mosíme šetrit. Mosíme si utáhnut opásky. Na Záhorí, pri Trnave, ale aj na Liptove a iste aj na Šariši. Pán veľkomožný Igi za tie drahé a napriek tomu nedostatkové energie nemôže. To oni,-to tí v Bruseli mu nakázali, aby všade roztrúbil, že za všetko zlé, čo nás v zime bude čakať, môže Putin. On bude zodpovedný za tmavé ulice, za neodhrnuté cesty, za zastavené výrobne a prevádzky v mestách a dedinách. To nie naša vláda a Brusel,-to óóón ten zlý Putin. Kvôli nemu budeme mrznúť. Putin síce ponúkal ešte pred dvoma mesiacmi lacný plyn a ropu a ponúkal jej dosť a dosť -na celé roky, nielen na zimu. – Ibaže on chcel, aby sme mu za to všetko PLATILI ! Predstavte si, tú drzosť. Chcel za svoj plyn a ropu peniaze, dokonca ruble ! A či on nevie, že sme proti tomu prijali múdre sankcie ? Drzáň jeden, ten Putin. Nechce dodávať energie zadarmo, nechce dodržiavať naše nádherné bruselské sankcie, ktoré sme proti nemu na čele s Uršulou von der Layen prijali.

Naša vláda na rozdiel od Putina ale vie, čo prikázal Brusel. A že bruselské sankcie sú pre nás príkazom Božím. My ich budeme dodržiavať. Budeme sedieť v chlade, tme a možno o hlade,-lebo tak to prikázal Brusel. Tak to prikázal Matovič a Heger. Lebo tak je to správne. Tak to mám byť. A pán Tréger s ostatnými starostami dohliadne , aby to tak v každej dedine a meste aj bolo. Aby sa všade šetrilo. Aby sa nikde nekúrilo a nesvietilo. Aby bol na tmavých uliciach pokoj. Žiadne revoltovanie proti vláde. Ešteže čo.

Pár kuvikov bude síce tu a tam kuvikať, že je psou povinnosťou vlády zabezpečiť čo najlacnejšie energie a v maximálnom množstve. Pár psov bude síce zavíjať, že je psou povinnosťou vlády viesť takú zahraničnú a bezpečnostnú politiku, aby sme tie energie mohli dovážať odtiaľ kde ich je dosť a za primeranú cenu. – Ale na to my nič nedáme. To si nebudeme všímať. My spolu s pánom Trégerom BUDEME POMÁHAŤ VLÁDE. Čo cudzím slovom znamená, budeme s vládou KOLABOROVAŤ.

Mosíme vydržat a porádne s vládú kolaboruat ! A basta.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100510x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie