Vojna USA proti Iránu začala

Poviete si,-ten bloger asi urobil chybu, lebo veď na Irán zaútočil Izrael, nie USA. Nie, bloger chybu neurobil, to vy chybujete, ak si myslíte, že hlavným a jediným útočníkom je tu Izrael. Nie-hlavným útočníkom, hodlajúcim úplne zničiť to, čo sa volalo Perziou /slová D.Trumpa/, ak sa na tzv. rokovaniach USA-Irán Peržania nevzdajú.

USA dnes nadránom začal novú proxy vojnu proti RF a Číne, , resp. vojnu proti neposlušnému Iránu rukami Izraela /ale aj Britov, ich bombardérov a stíhačiek, ktoré z Cypru ešte v Stredozemnom mori likvidujú iránske rakety a drony/. Americký šéf rozdeľuje úlohy: zabezpečil Izraelu špičkové rakety, lietadlá a drony, istí Izraelcov lietadlovými loďami, poskytuje špionážne informácie a navádza rakety na cieľ prostredníctvom amerických satelitov. A samozrejme, celé toto gangsterstvo financuje. Britský steward pomáha-ako už bolo povedané, svojimi leteckými a námornými kapacitami zo základne na Cypre, poskytuje Izraelu PVO zo strany mora.

Nuž a ten zvyšok zostáva na Židoch, aby si benefity od Angloameričanov odrobili bezprostrednou prácou na bojisku. Viac ako 200 lietadiel, rakiet vzduch-zem, diverzanti pri iránskych zariadeniach PVO, skladoch PHM a objektoch spojených s nukleárnym sektorom…

Takto nejako vyzerá zločinecká sieť, ktorá na Irán zaútočila. Prečo ? Na to je jednoduchá otázka. Nejde o žiadne centrifugy, ani o logistiku obohacovania uránu, nejde o žiadny bod zlomu, za ktorým by už iránsku ambíciu mať vlastnú jadrovú zbraň nebolo možné zastaviť. Nejde ani o sporadické, Iránom podporované výtržnosti Jemencov v Červenom mori. Nejde o ich prskavky, ktoré sa z času na čas dostanú až do Izraela. A už vôbec nejde o neochotu Iránu dohodnúť sa na rokovaniach s USA na nejakom kompromise.

Nie, o iránsky kompromis tu nejde. Ide o oveľa-oveľa viac. V aktuálnom horizonte 2 týždňov, počas ktorých chcú Izraelci v bombardovaní a ostreľovaní Iránu pokračovať, ide o PÁD PROTIAMERICKÉHO REŽIMU IRÁNSKYCH AJJATOLÁHOV. Rakety, bomby, diverzie majú v Iráne vytvoriť atmosféru vzdoru, akéhosi perzského variantu oranžovej revolúcie.

V silne islamizovanom šiítskom Iráne -a revolúcia proti tvrdému islamskému režimu ? Je to možné ? Áno možné to je-príkladom je Srbsko, ktoré sa zo silne vlasteneckej proti-západnej krajiny dnes stáva servilným pudlíkom USA a EU, len aby dostalo trochu granúl do mištičky.

V tejto súvislosti sa do nového svetla dostáva nie až tak dávny koniec konzervatívneho iránskeho prezidenta Hasana Rúháního a jeho nahradenie z hľadiska USA oveľa pružnejším, ak chcete liberálnejším súčasným prezidentom Masúdom Pezeškianom.

USA, Izrael a UK si predstavujú, že operatívny cieľ, pád islamistického režimu, dosiahnu do 2 týždňov až do mesiaca. V Teheráne sa moci chopí sekulárnejší, viac prozápadný režim. Režim, ktorý ponechá jemenských húsiov, libanonský Hizballáh a palestínsky Hamas ich osudu. Režim, ktorý samozrejme zastaví akékoľvek jadrové aktivity, servilne sa bude správať k Izraelu a postupne začne pozývať angloamerických petrolejárskych „investorov“ na miesta, ktoré museli po páde šácha Muhameda Rezu Pahlavího s bolesťou v peňaženkách opustiť.

Hlavným, strategickým resp. geopolitickým cieľom súčasnej agresie USA proti Iránu je ale čosi iné, čosi oveľa väčšie, čosi čo je východnejšie od Iránu resp. čo tvorí severné pobrežia Kaspického mora. Geopolitickou stratégiou je rozširovanie angloamerickej svetovlády na finálne cieľové teritória- na Sibír a Rusko ako také a na mocnú čínsku Ríšu Stredu. Ak by sa USA podarilo zbaviť sa súčasného islamistického režimu v Teheráne, vytvoria sa úplne nové, oveľa priaznivejšie podmienky na víťazstvo USA/NATO vo vojne s Ruskom. Putin stratí jedného z troch /Irán, KĽDR,Čína/ svojich geostrategických spojencov. A možno ešte v tomto 2025 roku pristúpi na Ukrajine na tzv. PAX AMERICANA.

Hlavná odmena-Čína – príde na rad až potom. Približne v roku 2027, možno o niečo skôr. Mierotvorný Trump dosiahne prostredníctvom vojen cudzími rukami /proti Moskve ukrajinskými a proti Pekingu tchajvanskými/ stav, keď sa nastolí americká svetovláda – a MAGA dosiahne triumf. Americká „Tretia ríša“ ovládne planétu Zem.

Pekný príbeh, či nie ? Ibaže, ako to s peknými príbehmi býva, veľmi často „Dichtung“ narazí na „Wahrheit“. Je teda možné, že už v Hormuzskom prielive narazí americký sen na tvrdú realitu. Je možné, že tentokrát sa Iránci Izraela a jeho anglickej a americkej podpory nezľaknú. Je možné, že sa neobmedzia iba na prázdne heslá a veľmi veľmi slabučkú akože odvetu a začnú s Izraelom skutočnú plnohodnotnú vojnu. Je možné, že iránske národné gardy zablokujú Hormuzský prieliv a v Perzskom zálive rozpútajú peklo. Spaľujúce peklo, ktoré znivočí ropné a rezidenčné zbohatlícke raje v Emirátoch, Ománe, Katare, Bahrajne, Kuvajte a Saudskej Arábii. Je možné, že Irán dostane citeľnú podporu od moslimských arabských a východoázijských režimov, od Pakistanu, od Ruska a najmä od Číny.

V takomto prípade bude sa musieť dobyvateľ sveta Trump zase vrátiť do masky mierotvorcu a uzavrieť so šiítskymi ajjatoláhmi kompromisné prímerie.

Áno, možné je jedno, druhé i tretie. Teda, že si USA a Izrael realistickejšie zhodnotia svoje sily a vec sa ukončí ako vždy, spomalením iránskeho jadrového programu a symbolickým odvetným úderom Iránu, aby si Teherán pred vlastným ľudom zachránil tvár. Je možné, že islamistický režim padne a USA si vytvoria predmostie na víťazstvo nad Ruskom a neskôr i nad Čínou. Je ale možné aj to, že sa Irán nezľakne a hodenú vojnovú rukavicu prijme. Nuž a potom sa máme na čo tešiť, Nastane kuca-paca, o ktorej už mnohí prognostici vývoja ľudskej civilizácie hovoria a píšu dobré polstoročie, ak nie dlhšie.

Zatiaľ je v drvivej väčšine sveta pokoj. Rusi si mädlia ruky, lebo potreba ropy a plynu v súčasnej takmer vojnovej situácii vzrástla a rastú aj ceny energonosičov na svetovom trhu. Irán dáva americkú agresiu na riešenie BR OSN. Srandička, ktorá nikomu neublíži a skončí sa ako vždy. -Vetom USA, ak by rezolúcia BR OSN nazvala Izrael /nedajbože USA a UK/ agresorom.

Zatiaľ je v našich končinách ticho. Modlime sa, aby to tak zostalo. Prosme Boha, aby to nebolo ono povestné ticho pred búrkou.

Prekvapivá RUSKÁ OFENZÍVA: obsadili 3 obce, 3 ďalšie obsadzujú a stoja na kraji oblastnej metropoly SUMY

24.06.2026

Naš médiá informujú o zničení jedného mosta ponad kanál smerom na Krym. /Most cez kanál ženisti ľahko nahradia…/. No ani slovo nedajú o prielome na severnom fronte, resp. o tom, že Rusi sú pri Sumách, metropole Sumskej oblasti /za sovietskych čias mali vyše 300 tis. obyv. ale po osamostatnení Ukrajiny to kleslo na 275 tis. obyv.; mesto je porovnateľné s Košicami/. [...]

RUSI údajne OBSADILI KRASNYJ LIMAN! Rekordný počet Ukrajincov vyradených z boja.

22.06.2026

Podľa správ frontových reportérov Rusi údajne obsadili Krasnyj Liman. Na budovách v centre mesta vejú desiatky ruských zástav a replík Víťaznej zástavy, ktorá v 1945 zaviala nad Reichstagom. . Jedna z nich aj na historickom pravoslávnom chráme Svätého Mikuláša Divotvorcu. Rovnaký spôsob označovania ruskej prítomnosti sa predtým začal uplatňovať v Konstantinovke. [...]

Dôvera vláde – SEDATÍVUM PRE „BESNÚ“ OPOZÍCIU a pokojnejšie letné dovolenky pre normálnych Slovákov

19.06.2026

Bolo na čase, aby opozícia dostala to, o čo si posledný polrok koledovala. Dostala poriadnu nakladačku. Výsledok 78 ku 54 hovorí za všetko. Hovorí ale aj o tom, že besná nie je celá opozícia. Štvrtina opozičných politikov do NRSR nešla. Je asi predsa len trochu viac pri zmysloch resp. kašle aspoň na tie najväčšie excesy svojich straníckych vodcov. Bolo na čase, že [...]

irán teherán výbuch ropa

Američania zaútočili na Irán, Trump obvinil Teherán z útoku na lode v Hormuzskom prielive

26.06.2026 23:02

Lieetadlá zasiahli iránske sklady rakiet a bezpilotných lietadiel, ako aj pobrežné radarové stanovištia.

izrael libanon dohoda washington rubio

Historická dohoda vo Washingtone: Izrael má ustúpiť z Libanonu, Hizballáh varuje pred občianskou vojnou

26.06.2026 22:55

Zástupcovia USA, Izraela a Libanonu podpísali rámcovú dohodu.

APTOPIX Russia Belarus

Tajná schôdzka pri Valdaji: Putin si zavolal Lukašenka, Zelenskyj varuje pred rozšírením vojny

26.06.2026 22:22

Rusko podľa The Wall Street Journal nalieha na Bielorusko s cieľom využiť ho vo vojne proti Ukrajine.

Sybiha

Kyjev hasí krízu s Poľskom. Spor o UPA otriasol jedným z najdôležitejších spojenectiev Ukrajiny

26.06.2026 21:56

Ukrajina má za cieľ stabilizovať vzťahy s Poľskom.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 693
Celková čítanosť: 3027424x
Priemerná čítanosť článkov: 4369x

Autor blogu

Kategórie