Založ si blog

„Srbe na vrbe-Kosova=Albania…“

Včerajší duel futbalových ME Chorvátsko-Albánsko bol zaujímavý nielen dramatickým priebehom zápasu dvoch ohnivých balkánskych tímov ale aj extrémne zriedkavou zhodou názoru fanúšikovských táborov oboch mužstiev v jednej veľmi veľmi nepeknej veci.

Tisíce Chorvátov a tisíce Škiperov -Albáncov v niektorých momentoch svorne kričali heslá ako „Srbe na vrbe“ /Obesiť Srbov na vŕby/ alebo „Kosova je Albania“ /orgánmi OSN zakázané heslo veľkoalbánskych nacionalistov, ktoré ignoruje nezávislý štát Kosovo a žiada jeho pričlenenie k Albánsku/.

Spoločné protisrbské skandovanie Chorvátov a Albáncov nemalo normálnu logiku, pretože Srbi so vzájomným zápasom Albáncov a Chorvátov nijako nesúviseli. Súviseli spolu iba v rámci chorého rasistického uvažovania príslušníkov týchto etník v časoch, keď proti srbským protifašistickým partizánom bojovali fašistické oddiely moslimských esesákov /Waffen SS/ z Bosny a Albánska spoločne s fašistickými chorvátskymi ustašovcami Anteho Paveliča a jeho Nezavislej državy Hrvatskej. V časoch, v ktorých v najbrutálnejšom vyvražďovacom tábore 2.sv.vojny – v chorvátskom Jasenovaci surovo zabíjali státisíce Srbov a keď im do neho dodávali „materiál“ aj moslimské bosniansko-albánske Waffen SS, -v týchto časoch to malo svoju príšerne zverskú logiku…Ale dnes ? Čo také zlé robia dnes Srbi Albánsku alebo Chorvátsku, že tisíce Albáncov a Chorvátov pred zrakmi celej Európy žiada pre nich smrť obesením ?

Je jasné, že dnes asi už žiaden chorvátsky a albánsky divák nebol očitým svedkom krutostí 2.sv.vojny. Všetci tí krvilační šovinistickí krikľúni zo včerajška sa opierajú iba o tzv. „zdedenú nenávisť“. O nenávisť, ktorá je výsledkom šovinistickej až rasistickej protisrbskej výchovy v rodinách, no tiež výsledkom defektného pôsobenia v školách, v médiách, v politickom živote. Chorvátsko bohužiaľ nie je jediný slovanský štát, kde sa „zdedená nenávisť“ – najmä voči iným Slovanom toleruje či dokonca podnecuje. V Poľsku a Česku sa takto traduje nenávisť voči Rusom. Tak ako Chorváti, sú aj Česi a najmä Poliaci infikovaní tradovanou šovinistickou nenávisťou. Samozrejme, nie všetci. Ale značná časť Poliakov či Čechov je rusofóbiou postihnutá celkom evidentne. Práve tak, ako je srbofóbiou postihnutá značná časť Chorvátov.

Milí priatelia, keď pôjdete v lete na dovolenku k albánskemu a chorvátskemu Jadranu, berte toto cítenie veľkého počtu domorodcov v chorvátskych a albánskych hoteloch, reštauráciách, na plážach…do úvahy. Verte, že mnohí z tých pohostinných Chorvátov sa pri pohári vína v súkromí dodnes zdravia fašistickým pozdravom „Za dom !“ – „Spremni !“ Majte na pamäti, že medzi sympatickými južnými bratmi Slovanmi sú tisíce a tisíce tých, ktorým nerobí problém hulákať o vešaní Srbov a topení ich v Dunaji.

Zdedená nenávisť sa vyskytuje aj v iných krajinách. Samozrejme, v istom rozsahu aj na Slovensku /najmä voči Rómom a Maďarom/. No tie počty šovinistických Chorvátov a samozrejme aj Albáncov, aké bez problémov žiadajú vraždenie Srbov, to je predsa len čosi výnimočné. Čosi, čomu by sa mali venovať nielen UEFA a FIFA, ale aj vážnejšie orgány medzinárodného spoločenstva.

-Bolo by dobré, aby sme stále existujúce šovinistické zlo, driemajúce v mysliach nemalej časti Chorvátov a Albáncov brali do úvahy aj my-slovanskí návštevníci slovanského Chorvátska. A prejavili svojim hostiteľom taktne svoj názor na vec. Hovoriť o veciach, ktoré sa nám na našich „bratoch“ nepáčia nie je neslušné. Neslušné je naopak to, ak sme ticho: zo zištných dôvodov, zo servilnosti či zo strachu. Nebuďme neslušní, zachovajme sa čestne a nič nezakrývajme. Skutoční chorvátski „bratia“ to pochopia.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Nemecko Frankfurt letisko protest aktivisti klimatickí

Klimatickí aktivisti narušili prevádzku na najväčšom nemeckom letisku

25.07.2024 09:45

Demonštranti so sebou mali transparenty s nápisom, že ropa zabíja.

Atentátnik Thomas Matthew Crooks

Strelec, ktorý sa pokúsil o atentát na Trumpa, si vyhľadával informácie o atentáte na Kennedyho

25.07.2024 09:07

To je vyhľadávanie, ktoré je významné z hľadiska duševného stavu útočníka, skonštatoval riaditeľ FBI.

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100621x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie