Založ si blog

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera.

O tom, že nejde o bezvýznamné nápady svedčia najnovšie kalkulácie štábu NATO na Ukrajine. V nich sa s raketovými a leteckými útokmi na Rusko z územia Slovenska priamo ráta. Má ísť o veľkú protiruskú leteckú kampaň, ktorou chce NATO v najbližších dňoch pomôcť Zelenskému vyčistiť okolie Charkova od ruskej armády. Pri tomto veľkom útoku majú byť už použité aj ukrajinské F-16 a rakety a riadené bomby zo Západu ako Storm Shadow, ATACMS, Himars, SCALP a pod.

Nemecký politický darebák Weingarten navrhol, aby NATO pri ochrane územia Západnej Ukrajiny pred „ruskou agresiou“ využilo svoje základne, letectvo, raketové a PVO zariadenia na východnom krídle NATO. Nemecký poslanec navrhol, aby NATO ostreľovalo ruské ozbrojené sily s územia Poľska, Rumunska, Maďarska a – áno aj SLOVENSKA. Nemecký poslanec nenavrhol nič iné, iba zneužitie územia SR na regulárnu vojnu s Ruskom. Nemecký poslanec tým ponúkol krajiny „východného krídla NATO“ ako nové bojisko vo vojne s Ruskom. Nemecký poslanec nám tým oznámil, že dominantné štruktúry NATO nebudú mať problém vystaviť Slovensko a Slovákov odvetným úderom ruských ozbrojených síl. Nielen raketových a leteckých, ale na 100% aj úderom prostredníctvom taktických jadrových zbraní.

-Takže takto sa v NATO veci majú. Konečne niekto zo Západu explicitne vyjadril, pre aký účel bola Slovenská republika prijatá do NATO. Ukazuje sa, že pre Nemcov sme predsunutá obranná línia, sme front, sme vojnové pole. Nič viac a nič menej, iba bojisko.

Oficiálne nemecké vládne miesta, vrátane Blanárom osloveného kancelára O. Scholza sú po poslancových vyjadreniach podozrivo ticho. Nikto nič neodsúdil, nikto nič nedementoval. Nemci sú ticho dokonca aj po netradične silnom negatívnom stanovisku nášho ministra zahraničia. Nič,- ticho „na pěšinke“.

Čo je však pre autoimunitu slovenského národa najstrašnejšie, -ticho sú aj „naše“ médiá. Nikto z inokedy takých rečných novinárov z RTVS, Markízy, JOJky, ta3, z mienkotvorných novín to príliš nekomentuje. Médiá priniesli o vyjadreniach nemeckého politika Weingartena a o postoji ministra ZV Blanára iba strohú informáciu. A nič. Žiadne komentovanie, žiadne hodnotenie, žiadne rozbory, žiadne špekulovanie o širších súvislostiach. Ticho. Ticho, čo trochu prezieravejším a zodpovednejším občanom priam driape uši.

V Pravde sa prehlásenie nemeckého poslanca najprv objavilo v článku jedného blogera. Nie je to paradox, -ak sa taká závažná skutočnosť dostane na verejnosť iba vďaka angažovanému laikovi ? Nie je to do neba volajúce varovanie, že „naši“ novinári na prvú nezareagujú. Nie je to strašidelné, že „naši“ novinári stále o škandalóznom vyjadrení arogantného Nemca stále mlčia ? Nie je to desivé, že sa nikto poriadne nevenuje ani len výnimočne ostrému vyjadreniu ministra ZV Blanára ?

Pri všetkom tomto zle má SR aspoň trochu šťastia. Chvalabohu, že dnes v SR vládne ľavicovo-národná koalície Smeru, Hlasu a SNS. Chvalabohu, že je na čele MZV nominant Smeru p.Blanár. Ak by tam bol napr. nejaký pán Valášek, nielenže by zo SR nevyšiel žiaden protest, ale ešte by sme akciu podporili aj vlastnými jedinými dvoma F-16 kami. Akcia by najprv prebehla, potom by sa k nej vymyslela hrôzostrašná legenda o krajnej núdzi a hrozbe pre bezpečnosť SR, – a až potom by sa vláda a NRSR /s prevahou liberálno-progresívnych poslancov/ unúvala dodržať zákon a akciu v parlamente aspoň dodatočne schváliť. -Kto neverí tomu, ako by to liberálna pravica zorganizovala, nech si spomenie na nezákonné zapojenie SR do bombardovania Juhoslávie v časoch dzurindizmu.

-Tak či onak, podľa mňa je prehlásenie nemeckého poslanca nehoráznosť. Je to dôvod, aby sa pre SR tento človek stal persona non grata. Podľa mňa je to dôvod na predvolanie si nemeckého veľvyslanca, na slovenský demarš Berlínu. Podľa mňa je to dôvod na odvolanie slovenského veľvyslanca v Berlíne domov do Bratislavy akože na konzultácie.

A pokiaľ ide o „naše“ médiá, práve výroky nemeckého poslanca sú dôvod na širokú kampaň v slovenských novinách, v rozhlase a televízii. Ide o to, aby sme do Európy aspoň riadne zakričali. Musíme kričať. Inak si NATO a naši „nemeckí priatelia“ budú myslieť, že kto mlčí, ten svedčí. A čo nevidieť tu už nebudeme mať iba arogantné slovné vyjadrenia, ale aj praktické kroky k vojne. Konkrétne operácie, ktorými nás NATO zapojí do tretej svetovej vojny bez toho, aby si to drvivá väčšina Slovákov vôbec všimla.

Kto za to bude zodpovedný ? Iste, naši politici, vládni ale aj tí opoziční. No zodpovednosť ponesú aj tí, čo vyvolali priam mŕtvolné ticho, aké sa v tejto záležitosti z našich médií momentálne šíri. Preto-keď médiá mlčia, kričme aspoň my občania, volajme o dušu. Volajme, kým je ešte čas. Kým ešte môžeme, kým ešte na naše hlavy nedopadajú kindžaly zákonitej ruskej odvety. – KRIČME !

O /ne/vylodení Červenej armády na Hokkaido

07.06.2024

O máločom sa na Slovensku vie tak málo, ako o vyloďovacích operáciách Červenej armády na Ďalekom východe-na Sachaline, na Kurilách a na Hokkaido. Blogovanie nie je platforma, aby sa o týchto aktivitách ČA na konci 2.sv.vojny písalo podrobnejšie. Preto tu a teraz poskytnem aspoň pár heslovitých informácií. ZSSR na základe prísľubu z Jalty /i keď v rozpore so [...]

O vylodení v Normandii nás učí už aj akási pani Holubová

06.06.2024

Keď už aj postaršia napudrovaná pani Holubová s bujnými do blond prefarbenými vlasmi dnes na ktorejsi z televízií mudrovala o vylodení Angloameričanov v Normandii, povedal som si, prečo by som aj ja neprispel so svojou trochou do studnice vedomostí pre našu najmladšiu generáciu. Vopred sa ospravedlňujem, -na rozdiel od pani Holubovej ja nie som odborník na diplomatický protokol [...]

Čo nové na ukrajinskom fronte ?

30.05.2024

Chvíľu som sa odmlčal, lebo Pravda začala o vývoji na ukrajinskom fronte prinášať celkom čerstvé a tu a tam aj vecné informácie, bez hrubého ideologického banderovského balastu a dezinformácií ukrajinskej tajnej služby /SBU-CIPsO/. V posledných 2-3 dňoch sa však zase začali množiť staré zlozvyky našich médií /vrátane Pravdy/ : robenie somára z komára, výmysly o [...]

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata,  Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 462
Celková čítanosť: 2054974x
Priemerná čítanosť článkov: 4448x

Autor blogu

Kategórie