Založ si blog

Pomoc USA Ukrajine je podfuk: odteraz vojna na úver !

Ukrajinci sa vytešujú. Vojna bude pokračovať. Len trochu v inej podobe: už to nebudú zbrane a munícia zadarmo, ale na pôžičku. Američania do Kyjeva odkazujú – odteraz už budete mať vojnu iba na úver.

V americkeh snemovni reprezentantov konečne schválili sumu 60, 84 mld dolárov pre Ukrajinu. Väčšina týchto prostriedkov však zostane v USA. 23,2 mld dolárov použijú USA na naplnenie svojich vlastných armádnych skladov potom, čo z nich zbrane a muníciu odoslali na Ukrajinu.

13,8 mld dolárov sa použije na nákup nových zbraní pre Ukrajinu. – Skutočnú vojenskú pomoc bude predstavovať iba táto suma. Zbrane zabezpečované z nej sa na Ukrajinu budú dostávať postupne v 2024-2025 roku. . Väčšinu z nich bude totiž ešte potrebné vyrobiť.

11,3 mld dolárov použijú USA na financovanie aktivít nie ukrajinskej ale americkej armády na Ukrajine / výcvik personálu ukrajinských síl americkými inštruktormi, úhrada nákladov na americké základne na Ukrajine, v Poľsku, Rumunsku, Bulharsku…, špionážne a navádzacie satelity, prostriedky elektronického boja, platy pre amerických operátorov amerických rakiet, artilérie, rozviedka a pod./.

No a naostatok sa 7,8 mld dolárov použije na podporu ukrajinskej ekonomiky /poradenstvo amerických ekonomických poradcov, asistencia pri privatizácii ukrajinského majetku, preverovanie efektívnosti míňania amerických peňazí ukrajinskými úradmi, boj s ukrajinskou korupciou a i./ a zvyšok bude deponovaný v USA ako rezerva.

Suma sumárum, Ukrajinci dostanú na zbrane asi pätinu až štvrtinu z americkej pomoci. Drvivú väčšinu použijú na nákup zbraní a munície z USA. Niečo viac ako devätina sa použije na pomoc ukrajinskej ekonomike -ale tak, že z nej budú platení kadejakí americkí konzultanti a supervízori. Jednoducho povedané, Ukrajina bude iba zámienkou, aby sa doláre z amerického rozpočtu dostali k Američanom podnikajúcim v zbrojárstve alebo v ekonomickom poradenstve.

Dolárová pomoc USA pre Ukrajinu prispeje k zbohatnutiu niektorých ľudí v USA ale v konečnom dôsledku aj ku ešte intenzívnejšiemu utrpeniu ľudu Ukrajiny. Aj vďaka pomoci USA zomrú alebo sa zmrzačia na fronte ďalšie tisíce Ukrajincov. Škoda.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038196x
Priemerná čítanosť článkov: 4441x

Autor blogu

Kategórie