Založ si blog

NATO TREBA ZRUŠIŤ , hovorí E. Musk. USA mažú fotky horiacich Abramsov…

Kým akýsi britský ambasádny úradník napáda R.Fica hovoriac , že SR je súčasť Západu a mala by byť aj pevnou súčasťou NATO, zatiaľ americko-juhoafrický podnikateľ, miliardár a mysliteľ E.Musk /reddit.com/ v súlade s D.Sachsom znovu prehlasuje, že NATO je chorý prvok svetovej politiky a žiada jeho zrušenie. Podľa Muska stratilo NATO svoje opodstatnenie potom, čo zanikla Varšavská zmluva, RVHP a ďalšie komunistické organizácie. Dnes NATO podľa Muska už iba jatrí vzťahy Západ-Východ a svojou expanzívnou politikou voči Rusku a Číne pripravuje podmienky na rozpútanie 3.sv. vojny. Musk nie je len tak hocikto. Nie je to žiaden Snowden alebo T. Carlson. Povráva sa o ňom, že je hlavou tzv. tretieho novonastupujúceho centra moci v USA /popri konzervatívno-angloamerickom rotschildovskom a liberálno-progresivistickom sorosovskom centre/.

Americký vojensko-priemyselný komplex lavíruje medzi zameraním sa na pro-NATOvskou a proti-NATOVSKOU orientáciou. Štiepi sa od odvetvia k odvetviu. Podnikatelia, ktorí stoja za výrobou a exportom skvelých amerických tankov prežívajú t.č. zlé obdobie. Nadávajú na GŠ OS UA, ktorý nasadil tanky Abrams na stepné bojisko pri Avdejeveke a Marijinke bez leteckej podpory. Spôsobil tým nielen materiálne ale aj reputačné zničenie 5 z 31 tankov Abrams poslaných na Ukrajinu. Výrobcovia a predajcovia Abramsov sa teraz snažia zachrániť čo sa dá. Vyhlásili totálny zákaz uverejňovania horiacich Abramsov vo svetových médiách. Vyhlásili pohon na zábery horiacich Abramsov na internete. Mažú a mažú, – každý záber a každú internetovú stránku, na ktorej sa postihnuté Abramsy objavia.

Vývoj na frontoch je stabilizovaný. Rusi naďalej útočia, Ukrajinci sa po prvotnom šoku z pádu Avdejevky snažia zachytiť na nových obranných líniách a kde sa to dá, podnikajú protiútoky. Viac než v priamych bojoch sa ale banderovcom ako tradične darí v útokoch na ruské zázemie. Dnes v noci zaútočilo nebývalé množstvo 31 bojových ukrajinských dronov na krymskú Feodosiju a okolie. Rusi tvrdia, že sa im všetky drony podarilo zlikvidovať. Väčšie škody a straty na životoch neboli hlásené. Premávka na krymskom moste a na priľahlej diaľnici však bola na krátky čas pozastavená.

Ťažké boje prebiehajú pri Rabotine, ale i pri Tonenkoje, Verbovoje, Berdiči, Krasnogorovka a ďalších lokalitách tzv. sivej zóny. Ruská ofenzíva teraz ide v smere na Kuračovo a Ugledar a najmä na Časov Jar a na zvyšky DNR, ktoré sú ešte v ukrajinských rukách. Boje nie sú ľahké, lebo Ukrajinci sa uchytili na terénnych vyvýšeninách /napr. Očeriotino/ a pri kanáloch, rybníkoch a priehradách, ktorých tu nie je málo. Ukrajinské zdroje hlásia protiofenzívne snahy OS UA pri Tabajevke a dneperských ostrovoch pri Chersone.

Celkovo možno konštatovať, že sa OS UA snažia o stabilizáciu frontov, kým OS RF sa usilujú svoje víťazné ťaženie po páde Avdejevky čo najviac maximalizovať.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998889x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie