Založ si blog

Fiasko Ukrajincov pri Chersone-Rusi postupujú

Stalo sa to na Tendrovskej kose. Je to pieskovo- nánosový výbežok v ústí Dnepra do Čierneho mora. Kúsok zeme, ktorý bol v časoch mieru veľkou vtáčou rezerváciou. Neobývaný, hospodársky bezvýznamný ; a vojensky tiež veľmi nie. – No jeho symbolický význam pre banderovcov je, zdá sa, veľký. Je totiž na ľavej, „ruskej“ strane Dnepra.

Včera sa na tento kúsok zeme pokúsilo dostať 5 člnov s príslušníkmi ukrajinskej námornej pechoty. Na príkaz samotného hlavného veliteľa OS UA generála Syrského tam mali vztýčiť ukrajinskú zástavu a príp. sa pokúsiť vytvoriť i malé predmostie, hoci len na kratší čas. – Akcia sa však nevydarila. Ruské pozorovacie drony zbadali, čo banderovci chystajú a keď sa tí priblížili k pobrežiu, spustili na nich paľbu guľomety, mínomety, granátomety a salvové raketomety -známe „solncepjoky“. Tri z rýchlych člnov banderovcov boli zničené na vode, jeden sa dostal k pobrežiu ale bol tam tiež zlikvidovaný. Po akcii zostalo 20 mŕtvych a jeden ranený Ukrajinec. Toho si ruskí vojaci vzali do zajatia ako tzv. „jazyka“. Iba jednému jedinému člnu sa podarilo utiecť späť na „ukrajinskú“ stranu.

– Zo symbolu Syrského víťazného nástupu sa razom stal symbol fiaska, ťažkej porážky a hlúpeho hazardovania so životmi mladých Ukrajincov. Syrskij iba potvrdil, že prezývka mäsiar je na neho ako uliata.

Ukrajincom sa neveľmi darí aj pokiaľ ide o ďalšie symboly ich „peremogy“. Rusi už úplne ovládli Rabotino a okolie, – obec, ktorej oslobodenie bolo hlavným triumfom letnej ukrajinskej protiofenzívy. Ukrajinské ozbrojené sily opustili aj ďalšie lokality, o ktoré sa bojovalo. Napríklad Orlovku a najmä Berdiči, kde banderovci narýchlo vybudovali sieť zákopov a opevnení. Vojaci OS UA ustúpili smerom na Novopokrovskij a Umanskij.

Pri Berdiči Rusi zlikvidovali ďalšie dva americké Abramsy. Spolu s troma predchádzajúcimi zhorenými Abramsami je to už 5 zlikvidovaných tankov Abrams z celkového počtu 31.

Obec Georgijevka je pod paľbou ťažkých ruských salvových raketometov „solncepjok“. Pokračuje útok na Pervomajskoje . V zaporožskom úseku frontu sa OS RF pokúšajú o ovládnutie celého tzv. vremevského výbežku. Pod sústavným ruským raketovým ostreľovaním je Orechovo. Okrem rakiet Rusi aplikujú aj kĺzavé letecké bomby FAB. V avdejevskej sekcii Rusi čistia Bogdanovku a Krasnoje /Ivanskoje/.

V smere Svatovo-Kremennoje sa uhášajú ohniská odporu v obci Terny, Tabajevka a v Serebrjanskom lese. Bojuje sa aj v okolí Sinkovky, no bez väčších územných ziskov. V Kupjansku a Krasnom Limane vládne napätá atmosféra pred búrkou. OS UA nevedia, kde a kedy Rusi zaútočia s plnou silou.

Náladu banderovcov zlepšujú aspoň skazky CIPSO pri ukrajinskej tajnej službe SBU. Každý deň do médií púšťajú fantastické správy o tom, ako Rusi denne strácajú 1-2 či dokonca 3 bojové lietadlá. Za posledný mesiac by ich mali byť desiatky. Zem v okolí frontov by vlastne mala byť plná vrakov ruských lietadiel. Frontoví ukrajinskí vojaci takýmto skazkám neveria-no svetové médiá áno. Veď ich denne cituje napr. aj tento „pravdivý“ portál…

-Od mediálnych skaziek späť do vojnovej reality. Pokus banderovcov o získanie nového predmostia na Tendrovskej kose a neustále obnovované pokusy o opätovný prienik do Kryniek podľa vojenských analytikov svedčia o snahe Syrského a spol. zaujať svet novým propagandisticky využiteľným pokusom o prechod cez Dneper a následný už skoro bájny „útok na Krym“. Dôkazom tohto „strategického“ zámeru je preškolovanie rôznych zložiek OS UA na námornú pechotu a posilňovanie jej počtov z radov nových brancov. Na rieke Ingulec trénujú banderovci nováčikov v zručnostiach, potrebných na prekonanie väčšieho vodného toku.

Nuž uvidíme, čo za prekvapenie chystá generál Syrskij. Vraví sa-nová metla dobre metie, len sa rýchlo zoderie…

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998825x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie