Založ si blog

Rusi dnes zničili tri americké tanky Abrams

Americké tanky Abrams boli donedávna ďaleko od frontu,-ako posledná ukrajinská línia obrany. Po páde Avdejevky prišlo však aj na ne. Prvýkrát boli spozorované na avdejevskom fronte pri Berdiči asi 1,5km od ruských pozícií. Ukrajinci sa za ich pomoci pokúsili preraziť naspäť do Avdejevky. Nepodarilo sa.

-Dnes, po prvý raz od začiatku ich ukrajinskej anabázy došlo k najhoršiemu. Zázrak americkej tankovej techniky – tank Abrams padol na Ukrajine po prvýkrát „hrdinskou smrťou.“ Ako uvádzajú správy z frontu, podopreté videami, tank Abrams M1 zlikvidovali bojovníci zvaní „Čierni husári“ zo skupiny „Otvažnyje“. Vojaci 150. brigády zasiahli tank najprv kamikadze dronom a potom ho dokončili granátometom. Dron vyradil aktívnu obranu a granátomet panciere, pasívnu obranu tanku. Čierni husári sa teraz môžu tešiť okrem vyznamenaní aj na 10 mil.rubľov, ktoré „lovcom“ čo prví ulovia Abramsa, sľúbil známy ruský herec Ivan Ochlobystin.

V priebehu dňa ruská armáda oznámila zničenie ďalších dvoch tankov Abrams /oblasť Marijinky/ a plus jedného nemeckého tanku Tiger. Ukazuje sa, že jediné, čo doposiaľ nedovolilo americké Abramsy ničiť, bola ich neprítomnosť na fronte. Bolo ich skrývanie hlboko v útrobách ukrajinských a poľských vojenských skladov. Teraz však už Zelenskému a spol. tečie do topánok-a tak prestíž-neprestíž, treba vrhnúť na front všetko, čo strieľa. Aj drahocenné Abramsy.

Vývoj na frontoch je vcelku stabilný. To značí, že ruská armáda pomaly postupuje a začisťuje územia, na ktoré sa po páde Avdejevky dostala. Je to prípad Pobedy, Lastočkina, Rabotina, Tonenkoje, Stepovoje, Berdiči, Orlovky a časti Časov Jari. Jedným z cieľov napredovania je asi vodná nádrž Karlovskoje.

Český generál Šedivý /bývalý náčelník GŠ armády ČR a t.č. kandidát za Europoslanca/ upozorňuje, že po páde Avdejevky sa už Rusi pohybujú na území, ktoré v minulosti ešte neobsadili. Rusi teda prenikli za čiaru prieniku Ukrajincov počas tzv. letnej protiofenzívy. Ukrajinci na tomto území nemajú podľa Šedivého žiadne silnejšie opevnenia. Toto potvrdzuje aj bývalý ukrajinský prokurátor Lucenko. Ak Rusov niečo zdržiava, tak je to terén a klíma. Zraniteľný je najmä Kupjansk, odkiaľ je potom možné útočiť či začať obkľučovať Charkov. Charkov, spolu so Slavjanskom a Kramatorskom sú posledné ako-tak brániteľné bašty Východnej Ukrajiny. Banderovci sa o ne budú musieť oprieť, ak nechcú zažiť všeobecný kolaps na fronte ako celku.

Ukrajine k obratu v bojoch zmena hlavného veliteľa Zalužného za Syrského zatiaľ veľmi nepomáha. Syrskij je smutný hrdina. Na ukrajinských sociálnych sieťach sa druhý krát za týždeň objavili správy o jeho opitosti na verejnosti. Najprv to bolo pri návšteve odvodových stredísk v Ľvove a teraz pri inšpekcii frontu neďaleko Kupjanska.

Depresívne nálady vyplývajúce z postupu Rusov nútia etnických Ukrajincov uvažovať o úteku do bezpečnejších častí na Západnej Ukrajine. Ukrajinská verchuška uteká najviac z Charkova a Odessy. Kým v Charkove ceny bytov v dôsledku toho padli o vyše polovicu, v Odesse sa ponuka zvýšila o 40% a byty nelacnejú ale paradoxne mierne stúpajú. Po predávajúcich etnických Ukrajincoch sa postupne dostávajú do rúk etnických Rusov z mesta Odessa alebo okolia.

Blížiaci sa front akoby na východe Ukrajiny spôsoboval prirodzené etnické čistenie obyvateľstva. Ukrajinci, ktorí do pôvodne ruskojazyčných oblastí prišli po vzniku nezávislej Ukrajiny pred cca 30-35 rokmi teraz svoj nový domov opúšťajú a vracajú sa do pôvodnej domoviny v Haliči, Volyni a ostatných častiach Západnej Ukrajiny…

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998888x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie