Založ si blog

The New York Times napísali, v našich médiách zmazali-Rusi obsadzujú Krasnoje /Ivanskoje/

Zaujímavé, ako silná je SBU. Dokáže vybaviť kadečo nielen v krajine banderovcov, ale aj u nás, na Slovensku. Alebo že by to vybavili dlhé ruky z NYT ? Tak či onak, dielo sa im podarilo. Len či sa takto jednoducho -jedným klikom, podarí dostať zo zajatia aj tých 850-1000 ukrajinských vojakov, o ktorých zajatí v Avdejevke písali NYT.

Dnes máme pekne okrúhle vyročie neustavného puču proti demokraticky zvolenej vláde prezidenta Janukoviča. Verchovná rada najprv vyhnala z parlamentu väčšinu členov Janukovičovej strany a potom si menšina – už nikým nekonfrontovaná – odsúhlasila odvolanie prezidenta z funkcie.Kto bol proti-skončil s guľkou hlave, v najlepšom prípade zbitý takmer na smrť a hodený do smetnej nádoby. V Odesse neskôr bolodokonca pár desiatok oponentov banderovského režimu za živa upálených.

Pokiaľ ide o stav na frontoch, postup OS RF pokračuje po dobytí Lastočkina a Pobedy ďalšími smermi. Ukrajinci najnovšie očakávajú, že hlavný úder bude teraz smerovať na Kupjansk. Preto sem premiestňuje posily z Kramatorska a Dnepropetrovska. /Ešte včera však banderovci čakali ofenzívu na Zaporožie-velenie OS UA zjavne nevie, čo skôr brániť…/. Intenzívne boje prebiehajú pri Georgievke a Krasnogorovke. Bojuje sa aj pri Kremennej, Svatove a Krasnolimansku. Čerstvé správy z frontu hovoria o prelomení frontu a bojoch v dedine Krasnoje /Ivanskoje/. Rusku tu nasadilo 11. výsadkársku brigádu a 150. motostreleckú brigádu. Zdá sa, že je otázka času, kedy OS RF dedinu ovládnu.

Pri postupe na Kupjansk našli ruskí vojaci v knižnici banderovského štábu zaujímavý materiál. Bol to price list /cenník/ za darovanie orgánov. Vidieť z neho, koľko dolárov dostane banderovec, ktorý donesie na stanovené miesto funkčný orgán, vybraný z tela zraneného alebo čerstvo usmrteného spolubojovníka resp. zajatého ruského vojaka.

Vo vedení Ukrajiny rastie panika pokiaľ ide o možnosti Rusov obsadiť nielen Kupjansk ale aj Charkov. Občania Charkova cítiaci sa ako Ukrajinci, hlboko pod cenu predávajú svoje byty a utekajú na Západ. Velenie územnej obrany hľadá a cvičí starčekov, ktorí z Charkova sotva odídu. Penzisti majú byť živými štítmi pre banderovské elitné brigády.

Po územných stratách strácajú banderovci dôveru Západu. V bojoch o dedinu Pobeda boli zničené tri nemecké tanky Tiger. /Tie isté, aké dostane od nemeckých pánov za odmenu armáda českej republiky/. Americké tanky Abrams boli potichu stiahnuté z územia Ukrajiny do Poľska. USA sa obávali, aby sa ich nezmocnili Rusi a neokopírovali si z nich “ zázraky americkej techniky“.

Rusom sa tento týždeň podľa Forbes podaril zaujímavý kúsok. Pomocou dronu zničili „nezničiteľný“ americký odmínovací systém M1150 Assault Breacher Vehicle /ABV/. Je to odmínovacie zariadenie založené na podvozku tanku M1 Abrams, vybavené dlhým mínovým pluhom a predĺženými náložami. Američania toto ABV doteraz považovali za najlepšie odmínovacie zariadenie na svete a veľa si od neho pri ničení ruských mínových polí na Ukrajine sľubovali.

Smolu so svojou technikou mala aj Veľká Británia, ktorej vybuchla inovovaná strategickí raketa Trident. Veľa strachu tým Briti Rusom veru nenarobili…A aby toho nebolo málo, proti vojenskej technike zo Západu sú aj myši. Tie sa naučili obhrýzať EKOLOGICKÉ kábliky na technike NATO, dodanej a uskladňovanej na Ukrajine. Malé „ruské“ myši tak znehybnia techniku NATO lacnejšie a rýchlejšie ako zbrane OS RF. Zaujímavé, že kábliky na pôvodne „primitívnej“ sovietskej alebo ruskej technike myšiam vôbec nechutia…

Ukrajinci si dodávajú odvahu tým, že už tretí deň umieľajú úspešný zásah Himarsov proti slávnostne nastúpenej ruskej jednotke, chystajúcej sa defilovať pred generálom Mojsejevom. Chyba dôstojníkov, ktorí chceli defilé na otvorenom poli, stála život 60 vojakov. Ten istý tragický prípad SBU a aj naše médiá „prebalili“ a dnes z neho ponúkajú rimejk. Vraj sa dnes obdobný prípad stal v rovnakej oblasti, s rovnakým počtom obetí -tentokrát ale nie pri defilé ale pri poradovom nácviku. Hlúposť, akej neuverí ani absolvent pomocnej školy. Tak či onak, -zbytočná smrť, ktorá bola navyše vojensky nezmyselná. – Vinníci budú za chybu potrestaní, no životy mladým ruským vojačikom už nikto nevráti…

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998894x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie