Založ si blog

Ruská armáda rozrezala Avdejevku na dve polovice-začína aj útok na Časov Jar

Rusi sa včera a dnes mohutným útokom priblížili k poslednej zásobovacej trase Ukrajincov do Avdejevky. Je to núdzová nespevnená „cesta“ vedúca cez lesíky a polia. Prejazd touto poľnou cestou, nonstop ostreľovanou ruským delostrelectvom je jednou veľkou životnou lotériou. Smerom k centru mesta sa bojuje o veľký sklad automobilov a požiarnu zbrojnicu. Kruh okolo Avdejevky sa uzatvára.

Postup Rusov v smere na Kupjansk sa naopak spomalil. Rusi obsadili niečo vyše tretiny mestečka Sinkovka. Bojuje sa i v obciach Berestovoje, Kislovka, Kotljarovka a Tabajevka. Na bočných smeroch frontu pri Arťomovsku postúpili OS RF v tzv. Popovskom lese, ktorý úplne ovládli. Pri obci Bogdanovka zničili a obsadili niekoľko zemných pevností. Boj tu bol prakticky ukončení a teraz ruská armáda už smeruje k mestečku Časov Jar. OS RF postupujú aj na druhom krídle arťomovského frontu – v smere na Kleščevku a Ivanovskij.

V chersonskej oblasti Rusi útočia na severnom brehu spojnice riek Dneper a Bug ale aj na pravom brehu Dnepra. Ukrajinské sily sú vystavené zdrvujúcim útokom pozdĺž celej 300 km dlhej línie frontu od Limanu po Oskorovku /na brehu Dneperskej priehrady/.

Dynamicky sa vyvíja aj situácia v ukrajinskom tyle. Bezpilotné ruské lietadlá a rakety dnes v noci mohutne zaútočili na sklady pohonných hmôt, vojenského materiálu a dielne na výrobu dronov v dunajských prístavných mestách Izmail a Reni. Útok na tieto mestá prišiel od mora, čo vyvracia tvrdenie Ukrajincov, že vďaka ich úderom na radarové plošiny sú už ruské útoky od Čierneho mora fakticky nemožné.

Letecké údery boli dnes v noci aj inde na Ukrajine. Jeden z najsilnejších bol zameraný na Charkov. Výsledkom je obrovský požiar v charkovskom sklade paliva. Ďalší úder zasiahol charkovskú kaviareň, v ktorej vysokí banderovskí dôstojníci práve oslavovali povýšenie gen.plk. Syrského do najvyššej vojenskej funkcie. Tretia strela zasiahla neďalekú ubytovňu ukrajinských dôstojníkov a ich rodín a ubytovňu príslušníkov banderovského dobrovoľníckeho nacbatu.

Najväčším problémom pre Kyjev je však včerajší neúspech Zelenského pri rokovaní s dvoma americkými kongresmanmi. Zelenskij žiadal od USA systémy ATACMS. Nevedel však dať garanciu, že rakety s dostrelom až 300 km nebudú použité na ciele na území oficiálnej Ruskej federácie. USA preto ústami kongresmana Adama Schiffa dodávky ATACMS zamietli.

-Zelenskij sa tak bude môcť spoľahnúť už len na nového šéfa GŠ a na generála 200- „mäsiara“ Syrského. Pod jeho vedením vraj už Ukrajinci neustúpia ani o meter. Trocha starostí Zelenskému urobil najnovší odhad maximálneho počtu novomobilizovateľných mužov. Z pôvodných 500 tis. sa už hovorí nanajvýš o 230 tisícoch. A aj to je podľa niektorých expertov pod hranicou aspoň núdzového fungovania štátu. – Nuž uvidíme.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998875x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie