Založ si blog

Syrskij má zachrániť Zelenského

Po dlhom, predlhom otáľaní vymenil Zelenskij v pozícii najvyššieho armádneho veliteľa OS UA generála Zalužného za generála Syrského. Pre Zalužného to malo znamenať post veľvyslanca Ukrajiny v Londýne. Zalužnyj to však odmietol. Čo to ale bude znamenať pre to najdôležitejšie-pre priebeh bojov na Ukrajine ? Podľa toho, čo o tom hovoria ukrajinskí a ruskí analytici, pôjde v stručnosti o nasledovné:

  • Syrského slabinou je jeho ruský pôvod. Syrského rodičia dodnes žijú v meste Vladimir v Ruskej federácii. Syrského otec je plukovník ruskej armády vo výslužbe. V Bielorusku ihneď po Syrského menovaní ukázali fotky z roku 2013, na ktorých vtedy generálmajor Syrskij oslavuje Deń Ruska. Po 2014 sa ale Syrskij zmenil. Prerušil styk s rodičmi a z ruského sovietskeho dôstojníka sa stal /podľa exprezidenta RF Medvedeva/ zradca a hoci sa po ukrajinsky hovoriť iba učí, je z neho čistokrvný „Ukrajinec“. Syrského syn nebojuje za Ukrajinu na fronte. Žije v Austrálii na vysokej nohe. Jeho večierky sú v tamojšej komunite povestné.
  • Generála Syrského prezývajú v ukrajinskej armáde „generál 200“. Toto hanlivé označenie si vyslúžil zato, že výsledkom každej vojenskej operácie, ktorej velil, boli státisíce mŕtvych. Syrského vinia za fatálnu porážku v debaľcevskom kotli. Podobne tragicky končil tiež jeho boj o Mariupol a naposledy aj boj o „Bachmut“ t.j. o Arťomovsk. Syrskému ukrajinskí vojaci pripisujú zodpovednosť za zbytočnú smrť 200 tisíc ukrajinských vojakov. Možno ich v skutočnosti bolo menej, možno viac. No legenda o ľuďoch ako Syrskij je už taká. Dakedy až surrealistická.

  • Na rozdiel od Zalužného nemá Syrskij žiadne politické ambície. Vždy poslušne do bodky plnil príkazy z hora. Predpokladá sa, že tomu bude aj potom, čo sa dostal na najvyššiu vojenskú funkciu. Zelenskij od Syrského očakáva, že bez reptania splní jeho rozkaz za žiadnu cenu nedovoliť obsadenie Avdejevky ruskými silami. Od momentu nástupu do funkcie začal Syrskij tento Zelenského príkaz plniť. Už dnes sa smerom k Avdejevke z posledných záloh a z iných častí frontu začali na Avdejevku valiť tisíce ukrajinských vojakov. Ich úloha bude taká istá ako v Debaľceve, Mariupole či Bachmute /Arťomovsku/ – za cenu akokoľvek vysokých obetí nevydať Avdejevku Rusom. Urobiť aj za cenu desiatok tisíc mŕtvych Ukrajincov z Avdejevky symbol ukrajinskej neústupčivosti a hrdinstva. – Ukrajinskí vojaci sa obávajú, že príchod Syrského-to je signál ešte väčšieho krviprelievania a z vojenského hľadiska ešte nezmyselnejšieho odporu. So Syrským názory politika Zelenského prevládnu nad názormi vojenských technokratov.

Nuž milovníci hrdinských a maximálne krvavých bitiek sa majú na čo tešiť. Syrskij je pre Zelenského posledná nádej. Chce, aby zvýšenie krvavých obetí z radov Ukrajincov presvedčilo Západ, že sa oplatí znovu naštartovať prevádzku peňazovodu z Bruselu no hlavne z Washingtonu do Kyjeva.

Zelenskij hrá s dogmatikom Syrským vysokú hru. V politickej rulete vsadil Zelenskij na Syrského posledné žetóny. Buď to Zelenskému so Syrským vyjde alebo to definitívne a fatálne nevyjde. Iné možnosti už vládca v Kyjeve vlastne ani nemá. -Hop alebo trop…

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998872x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie