Založ si blog

Slučka okolo Avdejevky sa sťahuje

Včera sa podľa nezávislých vojenských pozorovateľov z Ruska i zo zahraničia /čínske a alternatívne americké zdroje/ ruským silám podarilo úplne obsadiť priemyselnú zónu „Avdejevsk“ v strategickom meste Avdejevka. Priemyselná zóna v oblasti stanice Jasinovataja 2 bola úplne očistená od ukrajinských bojovníkov. Oblasť bola pred 8 rokmi súčasťou DNR. V rámci tzv.protiteroristickej operácie ju Kyjev pred 8 rokmi získal a opevnil. Z Avdejevky potom ostreľoval dlhé roky panelákové sídliská v Donecku.

Rusom sa podarilo prelomiť opevnenia, ktoré Ukrajinci dlhé roky v Avdejevsku vybudovali. Ukrajinským ozbrojeným silám nepomohli železobetónové bunkre, ani kazetová munícia a ani početná prevaha nad útočiacimi ruskými údernými jednotkami.

Rusom pri dobytí zóny Avdejevsk najviac pomohol kvalitný prieskum, ale aj súhra pechoty, tankov a delostrelectva. Ak by sa Rusom podarilo obsadiť celú Avdejevku, eliminovalo by sa dlhoročné nebezpečenstvo ostreľovania pre miliónový Doneck ako taký. Oslobodenie Donecka od dennodenného ukrajinského ostreľovania by bol silným propagandistickým tromfom Putina pred chystanými prezidentskými voľbami.

Ruskí vojenskí pozorovatelia hlásia, že podľa informácií ruskej rozviedky začali Ukrajinci v meste masívne rabovať obchody a byty. Je to podľa nich predzvesť skorého stiahnutia sa z Avdejevky ako takej. Hovorca ukrajinských pozemných síl V.Fitjo upozorňuje na nový nápor ruských ozbrojených síl aj na kupjanskom fronte. Rusi útočia v smere na dedinu Sinkovka, nachádzajúcu sa blízko pri rieke Oskol. Ak by sa Rusom podarilo preniknúť k Oskolu, znamenalo by to priame ohrozenie samotného mesta Kupjansk.

Túto informáciu s dvojdňovým oneskorením priniesla už aj Pravda, s odvolaním sa na americký inštitút pre výskum vojny. – Páni trolovia, už to teda nie je hoax ? Páni trolovia – neospravedlníte sa ?

Pokiaľ ide o celkový vývoj na fronte, situácia sa zmenila na vojnu dronov. Veľký počet dronov pomáha Ukrajincom pri Chersone posielať na ľavý breh Dnepra stále nové a nové samovražedné výsadky námornej pechoty. Roje ruských dronov včera atakovali Kyjev. V odpovedi na tento útok sa Ukrajinci /v asi tretinovej sile/ pokúsili dnes v noci o revanš. Kým Rusi poškodili v Kyjeve energetické zariadenia, Ukrajincom sa v Podmoskoví podarili zásahy do obytných budov. V Tule jeden ukrajinský dron vletel miestnym obyvateľom do obývačky. Jeden človek bol pri tom zranený.

Začína sa zimná frontová sezóna. Čo Kyjevu a Moskve prinesie ? Uvidíme v najbližších dňoch.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

sanitka,

Na východe Holandska sa zrútil rozostavaný most, zahynuli dvaja ľudia

21.02.2024 13:49

Miestne noviny De Stentor uviedli, že robotníci v čase incidentu zdvíhali mostné oblúky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848202x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie