Založ si blog

Slučka okolo Avdejevky sa sťahuje

Včera sa podľa nezávislých vojenských pozorovateľov z Ruska i zo zahraničia /čínske a alternatívne americké zdroje/ ruským silám podarilo úplne obsadiť priemyselnú zónu „Avdejevsk“ v strategickom meste Avdejevka. Priemyselná zóna v oblasti stanice Jasinovataja 2 bola úplne očistená od ukrajinských bojovníkov. Oblasť bola pred 8 rokmi súčasťou DNR. V rámci tzv.protiteroristickej operácie ju Kyjev pred 8 rokmi získal a opevnil. Z Avdejevky potom ostreľoval dlhé roky panelákové sídliská v Donecku.

Rusom sa podarilo prelomiť opevnenia, ktoré Ukrajinci dlhé roky v Avdejevsku vybudovali. Ukrajinským ozbrojeným silám nepomohli železobetónové bunkre, ani kazetová munícia a ani početná prevaha nad útočiacimi ruskými údernými jednotkami.

Rusom pri dobytí zóny Avdejevsk najviac pomohol kvalitný prieskum, ale aj súhra pechoty, tankov a delostrelectva. Ak by sa Rusom podarilo obsadiť celú Avdejevku, eliminovalo by sa dlhoročné nebezpečenstvo ostreľovania pre miliónový Doneck ako taký. Oslobodenie Donecka od dennodenného ukrajinského ostreľovania by bol silným propagandistickým tromfom Putina pred chystanými prezidentskými voľbami.

Ruskí vojenskí pozorovatelia hlásia, že podľa informácií ruskej rozviedky začali Ukrajinci v meste masívne rabovať obchody a byty. Je to podľa nich predzvesť skorého stiahnutia sa z Avdejevky ako takej. Hovorca ukrajinských pozemných síl V.Fitjo upozorňuje na nový nápor ruských ozbrojených síl aj na kupjanskom fronte. Rusi útočia v smere na dedinu Sinkovka, nachádzajúcu sa blízko pri rieke Oskol. Ak by sa Rusom podarilo preniknúť k Oskolu, znamenalo by to priame ohrozenie samotného mesta Kupjansk.

Túto informáciu s dvojdňovým oneskorením priniesla už aj Pravda, s odvolaním sa na americký inštitút pre výskum vojny. – Páni trolovia, už to teda nie je hoax ? Páni trolovia – neospravedlníte sa ?

Pokiaľ ide o celkový vývoj na fronte, situácia sa zmenila na vojnu dronov. Veľký počet dronov pomáha Ukrajincom pri Chersone posielať na ľavý breh Dnepra stále nové a nové samovražedné výsadky námornej pechoty. Roje ruských dronov včera atakovali Kyjev. V odpovedi na tento útok sa Ukrajinci /v asi tretinovej sile/ pokúsili dnes v noci o revanš. Kým Rusi poškodili v Kyjeve energetické zariadenia, Ukrajincom sa v Podmoskoví podarili zásahy do obytných budov. V Tule jeden ukrajinský dron vletel miestnym obyvateľom do obývačky. Jeden človek bol pri tom zranený.

Začína sa zimná frontová sezóna. Čo Kyjevu a Moskve prinesie ? Uvidíme v najbližších dňoch.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100546x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie