Založ si blog

„USA nemajú pre Ukrajinu žiadnu kúzelnú paličku“…

-toto /približne/ povedal americký King-Kong /minister obrany USA Austin/ maličkému ukrajinskému prezidentíkovi Zelenskému. Oznámil mu, že USA budú naďalej dodávať Ukrajine moderné zbrane, no to, či im to pomôže v boji s Rusmi bude závisieť na bojových schopnostiach Ukrajincov.

Zelenskému USA prisľúbili ďalších 200 mil. USD finančnej a vojenskej pomoci. Ruský veľvyslanec v USA Antonov to nazval tabletkou na upokojenie, ktorá aspoň trochu znížila psychický tlak na Zelenského. Horšou správou je, že z NATO prišla do Kyjeva informácia, podľa ktorej sa Západu sľúbený 1 milión delostreleckých delostreleckých nábojov 155 mm nepodarí dodať. GŠ OS UA navyše potvrdil, že po začatí agresie Izraela voči Palestíne sa aj dodávky dohodnutej munície znížili o tretinu….

Západu sa nepáčia posledné kroky Zelenského voči hlavnému veliteľovi OS UA Zalužnému. /Zelenskíj aj dnes pohrozil Zalužnému, aby sa nemiešal do politiky kyjevskej vlády a venoval sa iba riadeniu ozbrojených síl Ukrajiny/. Západ odporúča Zelenskému, aby sa voči Zalužnému správal zmierlivejšie a ústretovejšie. Delikátny tlak Západu voči Zelenskému sa stupňuje aj pokiaľ ide ochotu kyjevského režimu pristúpiť k mierovým rokovaniam. Zelenskij zatiaľ akékoľvek zmienky o mierových rokovaniach odmieta. Podľa neho jediným zámerom Rusov nie je nastoliť na Ukrajine mier, ale všetkých „nás tu pozabíjať“.

Zelenskij sa evidentne bojí budúcnosti. Neverím ale, že sa bojí ruských atentátnikov. Bojí sa podľa mňa toho, čo bude nasledovať v mierových časoch. Bojí sa toho, že sa v mierových podmienkach stane pre USA, NATO a EU zbytočný. A že skončí kdesi mimo štruktúr vládnej moci, kdesi v beznádejnom zabudnutí.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2039438x
Priemerná čítanosť článkov: 4443x

Autor blogu

Kategórie