Založ si blog

„USA nemajú pre Ukrajinu žiadnu kúzelnú paličku“…

-toto /približne/ povedal americký King-Kong /minister obrany USA Austin/ maličkému ukrajinskému prezidentíkovi Zelenskému. Oznámil mu, že USA budú naďalej dodávať Ukrajine moderné zbrane, no to, či im to pomôže v boji s Rusmi bude závisieť na bojových schopnostiach Ukrajincov.

Zelenskému USA prisľúbili ďalších 200 mil. USD finančnej a vojenskej pomoci. Ruský veľvyslanec v USA Antonov to nazval tabletkou na upokojenie, ktorá aspoň trochu znížila psychický tlak na Zelenského. Horšou správou je, že z NATO prišla do Kyjeva informácia, podľa ktorej sa Západu sľúbený 1 milión delostreleckých delostreleckých nábojov 155 mm nepodarí dodať. GŠ OS UA navyše potvrdil, že po začatí agresie Izraela voči Palestíne sa aj dodávky dohodnutej munície znížili o tretinu….

Západu sa nepáčia posledné kroky Zelenského voči hlavnému veliteľovi OS UA Zalužnému. /Zelenskíj aj dnes pohrozil Zalužnému, aby sa nemiešal do politiky kyjevskej vlády a venoval sa iba riadeniu ozbrojených síl Ukrajiny/. Západ odporúča Zelenskému, aby sa voči Zalužnému správal zmierlivejšie a ústretovejšie. Delikátny tlak Západu voči Zelenskému sa stupňuje aj pokiaľ ide ochotu kyjevského režimu pristúpiť k mierovým rokovaniam. Zelenskij zatiaľ akékoľvek zmienky o mierových rokovaniach odmieta. Podľa neho jediným zámerom Rusov nie je nastoliť na Ukrajine mier, ale všetkých „nás tu pozabíjať“.

Zelenskij sa evidentne bojí budúcnosti. Neverím ale, že sa bojí ruských atentátnikov. Bojí sa podľa mňa toho, čo bude nasledovať v mierových časoch. Bojí sa toho, že sa v mierových podmienkach stane pre USA, NATO a EU zbytočný. A že skončí kdesi mimo štruktúr vládnej moci, kdesi v beznádejnom zabudnutí.

Ruský zázrak !

07.12.2023

Tento týždeň sme boli svedkami ruského zázraku. Sledovali sme rokovanie „mŕtveho“ Putina s najvyššími predstaviteľmi troch dominantných krajín Perzského zálivu. Putin, ktorého konšpiračné -a pritom mainstreamové- západné médiá v posledných týždňoch zase párkrát vyhlásili za mŕtveho, rokoval na najvyššej úrovni v Saudskej Arábii a Zjednotených [...]

Matoviča zabíja ticho-asi si želá ukrajinskú zábavu

06.12.2023

Matovič sa dnes úprimne posťažoval, že ho pokoj a poriadok na Slovensku riadne rozčuľuje. Že ho ticho na slovenských uliciach zabíja. Preto vyzýva občanov SR, aby mu v jeho psychickom trápení pomohli a až do Vianoc prišli pred parlament robiť bordel. Takže milí občania, -pokiaľ aj vám chýba pouličný bordel, neporiadok a pokiaľ aj vás zabíja ticho a trpíte rovnakou [...]

Najúčinnejšie ruské zbrane na Donbase

05.12.2023

Kruté zimné pomery pribrzdili rýchlejšiu aktivitu pozemných vojsk na Donbase a v Novorusku. Ukrajinci a Rusi sa obmedzujú skôr na vzájomné útoky bezpilotnými dronmi. Pokojnejšiu situáciu využívajú analytici na Západe i na Východe na bilanciu tohtoročných bojov. Americkí experti /napr. prostredníctvom Washington Post/ rozoberajú príčiny neúspech tohtoročnej tzv. [...]

Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Ak Hizballáh rozpúta vojnu s Izraelom, južný Libanon sa zmení na Gazu

08.12.2023 09:22

Varovanie prišlo niekoľko hodín po tom, ako protitanková strela vypálená z Libanonu zabila na severe Izraela 54-ročného farmára.

pocasie hmla petržalka petrzalka bratislava

Na mnohých miestach Slovenska sa môže tvoriť hmla, hrozia aj povodne

08.12.2023 08:47

V okresoch Michalovce a Trebišov-bez Roňavy platí výstraha druhého stupňa pred povodňami.

Nemecko, Rakúsko, Hranice, Migranti

Nemecko predĺži kontroly na hraniciach s Poľskom, Českom a Švajčiarskom o 2 mesiace

08.12.2023 08:40

Účelom opatrenia je zastaviť nelegálnu migráciu.

izrael, hamas, rukojemníci

Izrael zriaďuje bezpečnú zónu v Pásme Gazy, no podľa Palestínčanov je to slabá náplasť

08.12.2023 08:15

V oblasti nie je tečúca voda ani kúpeľne, pomoc a medzinárodné humanitárne skupiny nie sú nikde k dispozícii.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1639345x
Priemerná čítanosť článkov: 4644x

Autor blogu

Kategórie