Založ si blog

Zelenskij testuje: horľavosť Leopardov – a trpezlivosť Ukrajincov

Zelenskij pri stretnutí s kanadským premiérom vyhlásil, že jeho armáda zatiaľ rusko-ukrajinský front iba testuje. V zákulisí pritom vraj chystá najväčšiu ale naozaj tú najväčšiu vojenskú bitku v ľudských dejinách po 2.sv.vojne. Svet ešte bude zízať…!

Neviem, čo banderovci testujú pri Zaporoží. Zvonku to vyzerá tak, ako by v spolupráci s nemeckým Krauss Maffei Wegmann skúšali horľavosť tankov Leopard. Priebežné výsledky testov sú jasné: Leopardy horia. Denne po 8-10 kusov. Zelenskyj Ukrajincov upokojuje: „máme ďalšie tanky“. Na začiatku „veľkej“ protiofenzívy mali OS UA údajne až 600 tankov. To by malo vydržať na dva mesiace horenia. A potom ? Bude ako bude: zbrojovky na Západe vyrobia ďalšie pancierové „kombajny“.

Nuž veď hej. Vďaka Západu /bohužiaľ, aj Slovensku/ bude mať Zelenskij dosť tankov na testovanie. Horšie to ale bude s tankistami. Záujem mladých Ukrajincov o rýchlokremáciu je stále menší. Ochota umierať /denne po stovkách/ za „slávu Ukrajiny“ klesá. Byť „herojom Ukrajiny“ je fajn, ale žiť ďalej je ešte viac fajn.

V posledných troch dňoch padlo pri bojoch v okolí Arťomovska /Bachmutu/ vyše 2500 Ukrajincov. Ruskí vojaci hovoria, že v poslednom čase nachádzajú na územiach, ktoré opustili Ukrajinci deaktivované míny s odkazmi v ruštine: „Vy a my sme bratia. Nechceme vojnu tak ako vy. Modlime sa spoločne za skorý mier“.

Kým Zelenskij hovorí o testovaní frontu, generálny štáb ukrajinskej armády aj dnes hovorí o postupnom ďalšom obsadzovaní Donbasu Rusmi a ostreľovaní ukrajinského tyla dronmi a raketami. A periodikum 19 Forty Five píše, že ničenie najmodernejšej techniky NATO pri ukrajinskej „protiofenzíve“ svedčí o sile Rusov aj v event. priamom strete s NATO. USA chceli Ukrajine poslať svoje „luxusné“ Abramsy. Už nepošlú. Boja sa straty imidžu, ak pri Zaporoží zhoria rovnako ako Leopardy.

Zelenskij aj podľa NYT vraj zatiaľ skutočnú ofenzívu iba testuje. Zelenského testovanie sa, či už to on chce alebo nie, mení na TESTOVANIE TRPEZLIVOSTI Ukrajincov so Zelenským samotným. Nekonečnú božskú trpezlivosť má iba Pán Boh. Trpezlivosť ľudská dlho nevydrží. Zelenskij sa o tom onedlho sám presvedčí.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Atentátnik Thomas Matthew Crooks

Strelec, ktorý sa pokúsil o atentát na Trumpa, si vyhľadával informácie o atentáte na Kennedyho

25.07.2024 09:07

To je vyhľadávanie, ktoré je významné z hľadiska duševného stavu útočníka, skonštatoval riaditeľ FBI.

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100580x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie