Založ si blog

Zelenskij testuje: horľavosť Leopardov – a trpezlivosť Ukrajincov

Zelenskij pri stretnutí s kanadským premiérom vyhlásil, že jeho armáda zatiaľ rusko-ukrajinský front iba testuje. V zákulisí pritom vraj chystá najväčšiu ale naozaj tú najväčšiu vojenskú bitku v ľudských dejinách po 2.sv.vojne. Svet ešte bude zízať…!

Neviem, čo banderovci testujú pri Zaporoží. Zvonku to vyzerá tak, ako by v spolupráci s nemeckým Krauss Maffei Wegmann skúšali horľavosť tankov Leopard. Priebežné výsledky testov sú jasné: Leopardy horia. Denne po 8-10 kusov. Zelenskyj Ukrajincov upokojuje: „máme ďalšie tanky“. Na začiatku „veľkej“ protiofenzívy mali OS UA údajne až 600 tankov. To by malo vydržať na dva mesiace horenia. A potom ? Bude ako bude: zbrojovky na Západe vyrobia ďalšie pancierové „kombajny“.

Nuž veď hej. Vďaka Západu /bohužiaľ, aj Slovensku/ bude mať Zelenskij dosť tankov na testovanie. Horšie to ale bude s tankistami. Záujem mladých Ukrajincov o rýchlokremáciu je stále menší. Ochota umierať /denne po stovkách/ za „slávu Ukrajiny“ klesá. Byť „herojom Ukrajiny“ je fajn, ale žiť ďalej je ešte viac fajn.

V posledných troch dňoch padlo pri bojoch v okolí Arťomovska /Bachmutu/ vyše 2500 Ukrajincov. Ruskí vojaci hovoria, že v poslednom čase nachádzajú na územiach, ktoré opustili Ukrajinci deaktivované míny s odkazmi v ruštine: „Vy a my sme bratia. Nechceme vojnu tak ako vy. Modlime sa spoločne za skorý mier“.

Kým Zelenskij hovorí o testovaní frontu, generálny štáb ukrajinskej armády aj dnes hovorí o postupnom ďalšom obsadzovaní Donbasu Rusmi a ostreľovaní ukrajinského tyla dronmi a raketami. A periodikum 19 Forty Five píše, že ničenie najmodernejšej techniky NATO pri ukrajinskej „protiofenzíve“ svedčí o sile Rusov aj v event. priamom strete s NATO. USA chceli Ukrajine poslať svoje „luxusné“ Abramsy. Už nepošlú. Boja sa straty imidžu, ak pri Zaporoží zhoria rovnako ako Leopardy.

Zelenskij aj podľa NYT vraj zatiaľ skutočnú ofenzívu iba testuje. Zelenského testovanie sa, či už to on chce alebo nie, mení na TESTOVANIE TRPEZLIVOSTI Ukrajincov so Zelenským samotným. Nekonečnú božskú trpezlivosť má iba Pán Boh. Trpezlivosť ľudská dlho nevydrží. Zelenskij sa o tom onedlho sám presvedčí.

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

Murz, Andrej Morozov,

Dotlačil ma Solovjov. Ruský poddôstojník a bloger sa zastrelil, zverejnil počty zabitých pri Avdijivke

21.02.2024 16:40

Bol som k tomu donútený politickými prostitútkami na čele s Vladimirom Solovjovom, ktoré boli nasraté a chceli samé stlačiť spúšť, píše v príspevku.

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848229x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie