Založ si blog

„Prelomený front“ a hora horiacich Leopardov

„Naše“ médiá dnes zase povinne prepisujú lži, dodané im monopolným dodávateľom lží z MI6 a CIPSO/SBU. Víťazné bonbóniky o tom, ako sa Ukrajincom podarilo prelomiť front a ako vraj Rusi v panike utekajú cez vlastné mínové polia. Kde sa to stalo, výrobcovia lži radšej nešpecifikovali. Z Rakúska do našich potravinárskych supermarketov vozia polozhnité ovocie. Zo Západu do našich informačných supermarktetov vozia odstáte a lacné lži.

Samotní Rakúšania pritom papkajú práve dovezenú čerstvučkú zeleninu a ovocie. A samotní Američania pritom papkajú čerstvé a nefejkované informácie priamo z frontu-ak je treba tak aj z ruských zdrojov. The New York Times sú plné fotiek HORY ZHORENÉHO ŠROTU. Hora panciera pozostáva zo 6+1 zničených nemeckých tankov Leopard 2 a vychválených amerických pancierovaných bojových vozidiel pechoty značky Bradley. Na zábere z NYT je 6 vrakov pokope,-jeden cez druhého a jeden stojí opodiaľ. Vrakovisko je pod operačnou kontrolou ruských vojsk.

Odborné periodikum Military Watch Magazine zdôrazňuje, že na dokumentačných záberoch ruského GŠ vidieť nielen zhorené tanky Leopard 2A4, ale tiež jeden zhorený a jeden znefunkčnený tank Leopard 2A6. Tank Leopard 2A6 je totiž najmodernejší nemecký tank. Je to pýcha nemeckého zbrojného priemyslu a NATO sa naň v event. priamom boji s armádou RF veľmi spoliehalo. Nuž, už sa naň až tak spoliehať nebude môcť. Rusi ukázali, že aj tento tank je „horľavý“. Britský tank Challenger 2, ktorý je takisto vo výzbroji OS UA do bojov zatiaľ nasadený nebol. A asi ani veľmi nebude. Bude sa priamym stretom s Rusmi vyhýbať, lebo jeho zničenie by bolo pre sebavedomie Britov a NATO vôbec veľmi ťažko zvládnuteľné.

Jeden celkom pojazdný tank Leopard 2 je v ruskom „zajatí“. Trofejný tank vezú do ruskej fabriky na tanky na Urale / „Uralvagonzavod“/, aby ho tam inžinieri podrobne preskúmali a na základe identifikácie jeho silných a slabých stránok upravili parametre ruských tankov T-90 M /Proryv/ resp. upravili technológiu boja Rusov s Leopardmi.

Straty banderovcov na bojovej technike majú doplniť nové dodávky z USA za 2,1 mld USD. Má ísť o rakety do PV komplexov Patriot, drony Puma a rakety Hawk. Zbrane a muníciu však ešte treba zakontrahovať a potom v vyrobiť. Agentúra Bloomberg odhaduje, že sa na Ukrajinu dostanú až za niekoľko mesiacov, možno aj 1-2 rokov.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418119x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie