Založ si blog

Leopardy horeli: dnes v noci najťažšia bitka na ukrajinskom fronte

Dnes /8.6./ v noci sa odohrala podľa mnohých vojenských analytikov /napr. Baširova/ najťažšia bitka na ukrajinskom fronte. Jej dejiskom boli priestory v okolí Záporožia: Orechovského, Malej Tokmačky a Novodanilovky. Banderovci nasadili do boja podľa ruského ministra obrany Šojgu 47. mechanizovanú brigádu, zloženú z vyše 150 kusov rôznej obrnenej techniky. Len obsluha tejto brigády činila 1500 mužov. Tanky, pancierové transportéry na prevoz pechoty- K tomu podporné jednotky, delostrelectvo, raketomety a mínomety a samozrejme množstvo dronov.

Podľa priebežných výsledkov Rusi túto pancierovú päsť poskytnutú banderovcom velením NATO ale odrazili a nepekne zmrzačili. Boje však neprestávajú a Ukrajinci na bojisko presúvajú ďalšie posily. Neúspech tejto ofenzívy ide zatiaľ na vrub amerických salvových raketometov Himars. Strely z nich sa Rusi naučili likvidovať a tak sa z nedávnej zázračnej zbrane stala iba na obsluhu náročná rároha.

Straty na živej sile Ukrajincov za noc bojov sa odhadujú na 200 až 500 mužov. Podľa Image of the Future /internet.kanála na Telegrame/ za 6 dní od spustenia Veľkej ukrajinskej protiofenzívy padlo vyše 7000 Ukrajincov a nezvestných je 2400 mužov. Podľa predsedu Výboru pre obranu ruskej Štátnej dumy gen. Kartapolova stratili Ukrajinci za posledných 24 hodín 26 tankov, 14 obrnených transportérov, 50 bojových vozidiel, 3 húfnice, 12 mínometov a jedno lietadlo. Generál Kartapolov uzatvára, že sa napriek tomu, že Kyjev nasadil do bojov výborne vycvičených a vyzbrojených vojakov, úspech pre modrožltých nedostavil. Priebeh a výsledok bojov Kartapolovovi pripomína bitku pri Rževsku /počas 2.sv.vojny/.

Na ukrajinskom Telegrame sa o príčinách neúspešnej protiofenzívy začalo všeličo konšpirovať. Hovorí sa napr. o zrade niektorých vysokých dôstojníkov OS US. Tí sa vraj rozhodli ukončiť „slávnu protiofenzívu“ ešte v zárodku tým, že pri presunoch ukrajinských vojakov na líniu boja nepoužili inokedy obvyklú dymovú clonu, ektronické či terénne maskovanie. Kolóny s technikou NATO bez krytia postupovali v kolónach /v úzkych pásoch medzi mínovými poľami/ nezmyselne vpred. Rusi potom do nich triafali ako na strelnici.

Úspešné ruské odolávanie vlnám ukrajinskej protiofenzívy pripisujú analytici umeniu „generála Armagedona“, -ako prezývajú v médiách gen.Surovikina. Surovikin je autorom taktického stiahnutia sa vojakov RF od Charkova, Kyjeva a Chersonu, s cieľom vybudovať okolo nových ruských území silné obranné línie, brániteľné s efektívnym počtom ruských vojakov a techniky. Na husto zamínovaných poliach vybuchuje teraz najmodernejšia pancierová technika NATO. Zo vzduchu ju ničia riadené vysoko výbušné bomby FAB 500, artiléria a raketomety – pričom ruskí vojaci sedia v bezpečí zákopov a bunkrov.

Pozorovatelia priebeh boja opisujú v troch cyklických fázach: v prvej fáze ofenzívna vlna ukrajinských pancierových vozidiel zaútočí -skončí však buď na mínach alebo v ohni ruskej artilérie; v druhej fáze nepoškodené tanky a BVP-čka ustúpia; v tretej fáze si doplnia muníciu a naplnia BVP-čka novými vojakmi a znovu vyrazia do útoku…

O strate viacerých tankov Leopard a doterajšom zatiaľ neúspešnom priebehu ukrajinskej protiofenzívy informoval dnes podľa kancelárie ukrajinského prezidenta gen. Zalužnij V.Zelenského. Informoval o tom, internetový kanál Telegram Resident. Aké budú nové príkazy Zelenského nevedno, no vraj majú zohľadniť situáciu po zničení kachovskej priehrady.

Pokusy o ukrajinskú protiofenzívu boli aj v okolí Arťomovska alebo Ugledaru. Aj tie odrazili tzv. „novodoneckí panfilovci“. Túto analógiu z obdobia 2.sv.vojny západní analytici dopĺňajú o ďalšiu-tentokrát z bojov na vtedajšom západnom fronte. Ukrajinská protiofenzíva dostala meno „Ofenzíva v Ardenách 2.0“. Ide o jasnú narážku na posledný nemecký pokus o protiofenzívu pred Hitlerovou konečnou kapituláciou.

Inokedy také veľkohubé Centrum informačných a psychologických operácií /CIPSO/ pri SBU o bolestivej nočnej bitke pri Zaporoží mlčí. Nečudo, niet sa čím chváliť. Otvorený boj na fronte nie je pre banderovcov ich silná stránka. Banderovci a ich britskí tréneri radšej ničia Nord Stream v Baltiku, priehrady, ostreľujú raketami Storm Shadow obytné panelákyv Lugansku a pripravujú nový útok na krymský most. Ukrajinské propagandistické médiá a bohužiaľ aj po nich sa opičiace slovenské médiá miesto udalostí na fronte dokola píšu o zničenej priehrade Kachovka. A s vážnou tvárou presviedčajú svetovú verejnosť o takom nezmysle, akože si tam Rusi sami zaplavili a zničili svoje obranné línie a čo je ešte komickejšie, že si Rusi sami zlikvidovali prívod vody z Dnepra na Krym.

Západní predstavitelia sú z neúspechov Zelenského ofenzívy dosť zúfalí. Nečudo, že mnohí z nich-ako napr. bývalý generálny tajomník NATO A.F. Rasmussen už strácajú nervy a hrozia priamym vstupom vojakov z krajín NATO na ukrajinské bojisko. Najväčšiu ochotu zabojovať si proti Rusom priamo majú vraj v Poľsku a Pobaltí.

Nie všetci sa ale na ukrajinskú propagandu dajú namotať. Demokratický prezidentský kandidát na prezidenta USA R.Kennedy mladší včera napr. znovu kritizoval Zelenského ale aj vládu vo Washingtone. Biely dom podľa neho zmenil Ukrajinu na jeden veľký bitúnok. Príkladom je najnovšia „samovražedná“ ofenzíva Američanmi vyzbrojených Ukrajincov v Záporoží a Donbase.

Iným náznakom zmeny postoja Západu k dianiu na Ukrajine je, že sa včera ich predstaviteľom nepodarilo zhodnúť na ďalšom kole protiruských sankcií. Je zjavné, že stále viac politikov aj na Západe odmieta liať nové a nové doláre a eurá do bezodného kyjevského koša…

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zuzana čaputová

Čaputová: Poverenie dostane Fico, stretnem sa aj so Šimečkom a Pellegrinim. Voľby boli demokratické a zákonné

02.10.2023 14:09

Prezidentka sa stretne s Ficom a odovzdá mu poverenie na zostavenie novej vlády.

Robert Fico

Diplomati v Bruseli majú obavy z návratu Fica, píšu servery

02.10.2023 14:05

Robert Fico sa vrátil a diplomati v Bruseli majú obavy.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418162x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie