Založ si blog

Prečo USA 1.júna začínajú inváziu do Peru ?

Dňa 1.júna vstúpi oficiálne vyše 700 amerických vojakov /zaradených pod Southcom, Južné velenie Pentagonu/ na územie Peru. Formálnym dôvodom je pozývací list, ktorý napísala nelegitímna peruánska „prezidentka“ Dina Boluarteová veľvyslankyni USA v Peru Lise Kennaovej a prostredníctvom nej Kongresu USA. V tomto liste sa uvádza, že Peru prosí USA, aby svojou prítomnosťou chránili oblasti ťažby nerastných surovín, ktoré sú dôležité pre aj pre priemyselnú výroby a vývoj v USA a v ďalších krajinách Západu a ktoré sú v zmiešanom vlastníctve korporácií z USA a miestnych s USA kolaborujúcich oligarchov.

Medzi kolaborantov z USA patrí samozrejme aj „dočasná prezidentka“ D. Boluarteová, ktorá sa dostala k moci po nezákonnom puči oligarchiou ovládaného parlamentu, namierenému proti demokraticky zvolenému prezidentovi P- Castillovi. Američanmi dosadený režim kolaborantky D.Boluarteovej mnohé štáty Strednej a Latinskej Ameriky neuznávajú-napríklad Mexiko, Argentína, Venezuela, Bolívia a z výhradou aj Brazília. Režim D. Boluarteovej drží zákonného prezidenta Peru P. Castilla vo väzení a odpor ľudových más, ktorý ho podporuje, zlomil krvavými represáliami. Oficiálne desiatky, neoficiálne stovky odporcov USA a ich slúžky D. Boluarteovej boli jej armádou zastrelené. Napriek tomu sú mnohé oblasti Peru, najmä v okolí baní a domorodých indiánskych komunít v rukách Peruáncov verných zákonnému prezidentovi Pedrovi Castillovi.

Americké invázne jednotky pôjdu práve do týchto teritórií. Nebudú osamotené. Na 11 peruánskych vojenských základniach sú ďalšie stovky vojakov USA, dlhodobo tam bojujúcich za „ochranu demokracie“ a kvôli výcviku a „operačnej súčinnosti“ s armádou vernou „prezidentke“ D.Boluarteovej.

Nechutnosti, aké páchajú americkí poradcovia a armádni špecialisti na východnej pologuli /na Ukrajine, v Sýrii, Jemene, Somálsku, Iraku, Líbyii, Kosove…/ majú teda svoje horúce paralely aj na pologuli západnej. Svetovládne USA sa pomocou vojenskej sily snažia zmocniť sa cudzích zdrojov: peruánskych baní na vzácne nerasty práve tak ako ukrajinských polí, pokrytých úrodnou černozemou.

-Svet to zatiaľ Američanom trpí. Dokedy to však takto zostane, -to je otázka. Vývoj konfliktu na Ukrajine naznačuje, že táto /rečnícka/ otázka bude onedlho zodpovedaná: uspokojivo pre dve tretiny populácie našej planéty.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

kollár, orosz

Predseda parlamentu Kollár si prevzal zápisnicu o výsledku parlamentných volieb: Hlasovanie bolo korektné, žiadne falšovanie sa nedialo

02.10.2023 13:00

Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb do NR SR.

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli mu na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418104x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie