Založ si blog

Turecko/ Erdogan: porážky USA a Západu od Tatier k Bosporu ?

V USA a v Západnej Európe neprežívajú šťastné chvíle. Skvelé západné zbrane nielenže nepribližujú Kyjev k víťazstvu, ale ani len k pol roka sľubovanej ofenzíve. Bachmut padol, svätožiara okolo „Patriotov“ zhasla. Americké vodné drony zničili Rusi obyčajným guľometom…- A teraz ešte TOTO !

V tureckých prezidentských voľbách vyhral Západom preklínaný a ničený a Moskvou favorizovaný Erdogan. Víťazstvo Erdogana je úder pre USA z vojenského, lež najmä hospodárskeho hľadiska. Vďaka vcelku suverénnej tureckej politike bude ruská ropa do Európy naďalej prúdiť a sankcie proti Rusku sa budú ďalej obchádzať.

V defetistickej atmosfére si západní analytici a publicisti snažia vymýšľať hoaxy o ruskom zasahovaní a ruskej finančnej pomoci Erdoganovi. Je to samozrejme hlúposť. Prejav sympatií nie je manipácia volieb, nie je zo zasahovanie do vnútorných záležitostí. Je to len a len úprimný emocionálny prejav. A samozrejme aj trocha prirodzenej geopolitiky. Vzťah Turecka a Ruska bol v minulosti skôr súťaživý ako kooperatívny. Čosi ako vzťah Francúzska a Nemecka. Svet sa ale vyvíja. A tak ako sa z Nemcov a Francúzov stali priatelia a hnací motor pre celú EU, tak je dnes aj vzťah Turecka a Ruska prejavom priateľstva a prirodzenej geopolitickej väzby. S pozitívnym hospodárskym, politickým i vojenským dopadom na oba štáty.

Turecký príbeh, pri ktorom si bežní Turci-voliči vytreli zadok o pysk Západu sa tu a tam objavuje a určite ešte aj objaví i niekde inde. Napríklad na Slovensku pri septembrových parlamentných voľbách. Slovensku je pre USA ďalšia hrozba. Ďalšia možná nakladačka. Ak by USA a EU nechali veci aj v Bratislave na voľnobeh, skončilo by to pre nich ďalšou prehrou.

Našťastie pre USA a EU je ale SR oveľa menšia, menej obývaná a nemá skoro žiadnu armádu.. Ak k nám cudzí vojaci v desaťtisícovývh počtoch v súvislosti so zmluvami s USA aj neprídu, nič sa nestane. Hlavné je, že tu vojaci Západu kedykoľvek prísť môžu, a to aj s výzbrojou, ktorú oni a iba oni budú považovať za potrebnú.

USA robia tvrdé kroky, aby sa férové voľby v SR nekonali. Nielenže údajne rozohrávajú finančnú podporu pre slovenské mimovládky – ktoré potom ešte viac budú konať v prospech USA a EU, – ale v SR začali rozohrávať ešte aj čosi väčšie. Vymysleli si hoax o manipulácii volieb v SR Ruskom. Akýsi agent -provokatér z SIS či VS tvrdí, že Rusi ponúkli peniaze napr. Smeru SSD, aby voľby vyhral a aby sa tak voľby ukončili pre Rusko priaznivo. Cieľ ? Obviniť Smer tesne pred voľbami a zakázať Smeru zúčastniť sa na týchto voľbách.

Že je táto dezinformácia /z pera niekoho v MI6 alebo v CIA/ hnusným útokom proti SR a útokom na prirodzené ruské geopolitické záujmy, je každému jasné. Jasné nie je iba to, do akého stupňa devastácie slovenskej reality bude Západ ochotný ísť.

Do akej miery bude Západ v Turecku či v SR ochotný riskovať ? -Priznám sa, neviem. Ak niekto iný vie, nech tu dá vedieť. Rád sa poučím.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zuzana čaputová

Čaputová: Poverenie dostane Fico, stretnem sa aj so Šimečkom a Pellegrinim. Voľby boli demokratické a zákonné

02.10.2023 14:09

Prezidentka sa stretne s Ficom a odovzdá mu poverenie na zostavenie novej vlády.

Robert Fico

Diplomati v Bruseli majú obavy z návratu Fica, píšu servery

02.10.2023 14:05

Robert Fico sa vrátil a diplomati v Bruseli majú obavy.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418151x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie