Založ si blog

Turecko/ Erdogan: porážky USA a Západu od Tatier k Bosporu ?

V USA a v Západnej Európe neprežívajú šťastné chvíle. Skvelé západné zbrane nielenže nepribližujú Kyjev k víťazstvu, ale ani len k pol roka sľubovanej ofenzíve. Bachmut padol, svätožiara okolo „Patriotov“ zhasla. Americké vodné drony zničili Rusi obyčajným guľometom…- A teraz ešte TOTO !

V tureckých prezidentských voľbách vyhral Západom preklínaný a ničený a Moskvou favorizovaný Erdogan. Víťazstvo Erdogana je úder pre USA z vojenského, lež najmä hospodárskeho hľadiska. Vďaka vcelku suverénnej tureckej politike bude ruská ropa do Európy naďalej prúdiť a sankcie proti Rusku sa budú ďalej obchádzať.

V defetistickej atmosfére si západní analytici a publicisti snažia vymýšľať hoaxy o ruskom zasahovaní a ruskej finančnej pomoci Erdoganovi. Je to samozrejme hlúposť. Prejav sympatií nie je manipácia volieb, nie je zo zasahovanie do vnútorných záležitostí. Je to len a len úprimný emocionálny prejav. A samozrejme aj trocha prirodzenej geopolitiky. Vzťah Turecka a Ruska bol v minulosti skôr súťaživý ako kooperatívny. Čosi ako vzťah Francúzska a Nemecka. Svet sa ale vyvíja. A tak ako sa z Nemcov a Francúzov stali priatelia a hnací motor pre celú EU, tak je dnes aj vzťah Turecka a Ruska prejavom priateľstva a prirodzenej geopolitickej väzby. S pozitívnym hospodárskym, politickým i vojenským dopadom na oba štáty.

Turecký príbeh, pri ktorom si bežní Turci-voliči vytreli zadok o pysk Západu sa tu a tam objavuje a určite ešte aj objaví i niekde inde. Napríklad na Slovensku pri septembrových parlamentných voľbách. Slovensku je pre USA ďalšia hrozba. Ďalšia možná nakladačka. Ak by USA a EU nechali veci aj v Bratislave na voľnobeh, skončilo by to pre nich ďalšou prehrou.

Našťastie pre USA a EU je ale SR oveľa menšia, menej obývaná a nemá skoro žiadnu armádu.. Ak k nám cudzí vojaci v desaťtisícovývh počtoch v súvislosti so zmluvami s USA aj neprídu, nič sa nestane. Hlavné je, že tu vojaci Západu kedykoľvek prísť môžu, a to aj s výzbrojou, ktorú oni a iba oni budú považovať za potrebnú.

USA robia tvrdé kroky, aby sa férové voľby v SR nekonali. Nielenže údajne rozohrávajú finančnú podporu pre slovenské mimovládky – ktoré potom ešte viac budú konať v prospech USA a EU, – ale v SR začali rozohrávať ešte aj čosi väčšie. Vymysleli si hoax o manipulácii volieb v SR Ruskom. Akýsi agent -provokatér z SIS či VS tvrdí, že Rusi ponúkli peniaze napr. Smeru SSD, aby voľby vyhral a aby sa tak voľby ukončili pre Rusko priaznivo. Cieľ ? Obviniť Smer tesne pred voľbami a zakázať Smeru zúčastniť sa na týchto voľbách.

Že je táto dezinformácia /z pera niekoho v MI6 alebo v CIA/ hnusným útokom proti SR a útokom na prirodzené ruské geopolitické záujmy, je každému jasné. Jasné nie je iba to, do akého stupňa devastácie slovenskej reality bude Západ ochotný ísť.

Do akej miery bude Západ v Turecku či v SR ochotný riskovať ? -Priznám sa, neviem. Ak niekto iný vie, nech tu dá vedieť. Rád sa poučím.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

zochova, nehoda

Rok od tragédie na Zochovej. Staromestskú ulicu pre pietnu spomienku v pondelok večer uzavrú

02.10.2023 12:19

Auto s opitým vodičom narazilo do ľudí stojacich na zastávke. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a piatich zranených.

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418089x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie