Založ si blog

Turecko/ Erdogan: porážky USA a Západu od Tatier k Bosporu ?

V USA a v Západnej Európe neprežívajú šťastné chvíle. Skvelé západné zbrane nielenže nepribližujú Kyjev k víťazstvu, ale ani len k pol roka sľubovanej ofenzíve. Bachmut padol, svätožiara okolo „Patriotov“ zhasla. Americké vodné drony zničili Rusi obyčajným guľometom…- A teraz ešte TOTO !

V tureckých prezidentských voľbách vyhral Západom preklínaný a ničený a Moskvou favorizovaný Erdogan. Víťazstvo Erdogana je úder pre USA z vojenského, lež najmä hospodárskeho hľadiska. Vďaka vcelku suverénnej tureckej politike bude ruská ropa do Európy naďalej prúdiť a sankcie proti Rusku sa budú ďalej obchádzať.

V defetistickej atmosfére si západní analytici a publicisti snažia vymýšľať hoaxy o ruskom zasahovaní a ruskej finančnej pomoci Erdoganovi. Je to samozrejme hlúposť. Prejav sympatií nie je manipácia volieb, nie je zo zasahovanie do vnútorných záležitostí. Je to len a len úprimný emocionálny prejav. A samozrejme aj trocha prirodzenej geopolitiky. Vzťah Turecka a Ruska bol v minulosti skôr súťaživý ako kooperatívny. Čosi ako vzťah Francúzska a Nemecka. Svet sa ale vyvíja. A tak ako sa z Nemcov a Francúzov stali priatelia a hnací motor pre celú EU, tak je dnes aj vzťah Turecka a Ruska prejavom priateľstva a prirodzenej geopolitickej väzby. S pozitívnym hospodárskym, politickým i vojenským dopadom na oba štáty.

Turecký príbeh, pri ktorom si bežní Turci-voliči vytreli zadok o pysk Západu sa tu a tam objavuje a určite ešte aj objaví i niekde inde. Napríklad na Slovensku pri septembrových parlamentných voľbách. Slovensku je pre USA ďalšia hrozba. Ďalšia možná nakladačka. Ak by USA a EU nechali veci aj v Bratislave na voľnobeh, skončilo by to pre nich ďalšou prehrou.

Našťastie pre USA a EU je ale SR oveľa menšia, menej obývaná a nemá skoro žiadnu armádu.. Ak k nám cudzí vojaci v desaťtisícovývh počtoch v súvislosti so zmluvami s USA aj neprídu, nič sa nestane. Hlavné je, že tu vojaci Západu kedykoľvek prísť môžu, a to aj s výzbrojou, ktorú oni a iba oni budú považovať za potrebnú.

USA robia tvrdé kroky, aby sa férové voľby v SR nekonali. Nielenže údajne rozohrávajú finančnú podporu pre slovenské mimovládky – ktoré potom ešte viac budú konať v prospech USA a EU, – ale v SR začali rozohrávať ešte aj čosi väčšie. Vymysleli si hoax o manipulácii volieb v SR Ruskom. Akýsi agent -provokatér z SIS či VS tvrdí, že Rusi ponúkli peniaze napr. Smeru SSD, aby voľby vyhral a aby sa tak voľby ukončili pre Rusko priaznivo. Cieľ ? Obviniť Smer tesne pred voľbami a zakázať Smeru zúčastniť sa na týchto voľbách.

Že je táto dezinformácia /z pera niekoho v MI6 alebo v CIA/ hnusným útokom proti SR a útokom na prirodzené ruské geopolitické záujmy, je každému jasné. Jasné nie je iba to, do akého stupňa devastácie slovenskej reality bude Západ ochotný ísť.

Do akej miery bude Západ v Turecku či v SR ochotný riskovať ? -Priznám sa, neviem. Ak niekto iný vie, nech tu dá vedieť. Rád sa poučím.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100519x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie