Založ si blog

Peklo nad Kyjevom

V noci z 15. na 16. mája zaútočil na Kyjev a ostatok Ukrajiny najväčší počet ruských rakiet od začiatku Špeciálnej vojenskej operácie. Podľa gen. Konašenkova išlo o kombináciu rakiet Kindžal, Iskander , Kalibr ale aj dronov Geraň 2.

Náčelník GŠ OS UA generál Zalužnyj oznámil vec v dejinách PVO neslýchanú. Podľa neho PVO Ukrajiny všetky ruské rakety zostrelila. Takéto čosi sa zatiaľ nepodarilo ani Izraelu, keď naň Palestínci útočili svojimi po domácky vyrobenými raketami. Ukrajinci však nemajú izraelské moderné protivzdušné rakety ale zastarané americké Patrioty. /Časovo sú rovesníkmi sovietskych systémov S-300/. Ak pri ich odpálení banderovec zakričí „Sláva Ukrajine“, raketa nikdy neminie svoj cieľ… Aspoň podľa Zalužného.

Podľa výpovedí korešpondentov Reuters a výpovedí ich miestnych informátorov sa pri ruskom útoku aktivovala ukrajinská PVO s doteraz nevídaným množstvom antirakiet. Miestne zdroje ale hovoria, že kapacity ukrajinskej PVO jednoducho nestačili…A tak horeli vojensky dôležité objekty. Po zásahu črepín z Patriotov a iných ukrajinských rakiet však horeli aj autá na uliciach, strechy domov, ba dokonca aj budovy v miestnej ZOO. Vojenskí analytici hovoria o tom, že pri viacvrstvennom útoku Rusov na Kyjev sa najprv Patrioty zbytočne vystrieľali na návnady v podobe Geraňov, aby ich skôr, než boli schopné zmeniť pozíciu, zničili ruské Kindžaly alebo Kalibre. Takto bol v noci zničený drahý odpaľovací komplet Patriot / za cca 400+ 170 mil. USD= 570 mil USD/ aj s ukrajinskou /americkou/ posádkou. Životnosť odpaľovacích zariadení pre Patrioty dosiahla 2 až 3 minúty.

Okrem Kyjeva boli v noci cieľom útokov Rusov aj iné vojenské zariadenia, najmä odpaľovacie zariadenia a sklady rakiet. Takto bolo podľa Konašenkova zničených 7 britských rakiet Storm Shadow. Slovenská pravda oprávnene píše, že sa včera Rusi nad Kyjevom a Ukrajinou „riadne vyzúrili“.

Generál Zalužnij je oficiálne náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny. Po jeho dnešnom vyhlásení sa však zdá, že je skôr hovorcom CIPSO = Centra informačných a psychologických operácií pri SBU = Ukrajinskej tajnej službe. Klobúk dolu, nikto tak šikovne nedokáže premaľovať bielu na čiernu ako naši spriatelení banderovci. – Tí, čo podľa Washington Post nedávno špekulovali, že vyhodia do vzduchu AJ SLOVENSKÝ ropovod Družba.

O kvalite Patriotov svedčí fakt, že sa Zelenskij od útoku ukrajinských dronov na Kremeľ svojmu sídlu – Kijevu, – vyhýba. V Západnej Európe vymetá každý štát a štátik, vrátane Vatikánu. Najnovšie ide na Island. -A vraj všade dobre, doma najlepšie…

PS: Likvidácia Patriotov Kindžalmi nie je najlepšia správa pre Poľsko, ktorého PVO je na Patriotoch postavené a ktoré sa vďaka nim cítilo tak bezpečne. Podobné nepríjemné pocity musia mať po dnešku aj v Nemecku, príp. aj v Rumunsku a inde v krajinách NATO. O Slovensku, ktoré vymenilo S-300 najprv za pôžičku Patriotov a potom za ešte horší „sajrajt“ ani nehovorím.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Nachytali sa a vojakom pomáhali

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418048x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie