Založ si blog

Putin dnes vyhral Deň víťazstva

Dnes Rusko a celý ruský svet oslavovali víťazstvo ZSSR nad fašistickou Germániou. Západné médiá, vrátane slovenských už pár dní škodoradostne oznamovali, ako bude tohtoročná oslava víťazstva vo veľkej vlasteneckej vojne prepadák, ako sa Putin bojí ísť na verejnosť, ako za ním do Moskvy nikto nechce zo zahraničných politikov vycestovať, ako z vojenskej prehliadky bude iba torzo, ako sa bežní občania na uliciach neobjavia, lebo sú roztrpčení z „Putinovej vojny“ a pod.

Kuvičia hlasy dnes po 10.00 nášho času stíchli. V Moskve sa uskutočnila jedna z najsrdečnejších osláv Dňa víťazstva v doterajšej histórii. Zúčastnili sa na nej tisíce vojakov a okrem historickej techniky aj tri vojenské technické novinky, ktoré ešte na verejnosti neboli prezentované. Gro techniky tvorili viacúčelové obrnené vozidlá „Tiger“ a „Ural“. Bolo vidieť raketové systémy od najnovších variantov zmodernizovaných S-400 cez Iskandery, po mohutné strategické nukleárne nosiče Jars /medzikontinentálna balistická raketa RS-24…/. Vojenská prehliadka prebehla bez viditeľných kiksov a pôsobila, tak ako celá oslova Dňa víťazstva akosi upokojujúco.

Putin bol po prehliadke evidentne spokojný. Ani nie tak kvôli vojenskej časti prehliadky, ako skôr kvôli jej celkovému spoločensko-politickému vyzneniu. Zo zahraničia prišlo za Putinom osláviť Deň víťazstva 7 vrcholných politikov zo Spoločenstva nezávislých štátov. Prišli hlavy Arménska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgyzska, Tadžikistanu, Turkménska, Uzbekistanu. Nedá sa nič robiť, ale ich prítomnosť v Moskve v tomto čase nie je iba spomienka na spoločný boj Ruska a týchto krajín proti Germánii, ale aj prejav úcty a solidarity so súčasným Ruskom a jeho vodcom V.V.Putinom.

Ešte väčším úspechom Putina dnes bolo, že sa mu podarilo napriek vojne proti Západu demonštrovať pred svetovou verejnosťou takmer mierový obraz súčasného Ruska. Oslavy a vojenské prehliadky boli vo všetkých väčších mestách Ruska-od St.Peterburgu, cez Kazaň, Samaru, Novorossijsk, Rostov, Volgograd, Novosibirsk, Krasnojarsk, Jakutsk, po Chabarovsk, Vladivostok, Južno-Sachalinsk či Petropavlovsk Kamčatskij. Tu všade bolo v televíznych prenosoch vidieť usmievavých ľudí, hrdých ruských vlastencov. Nikde žiaden prejav nesúhlasu so súčasným dianím v RF, naopak z ľudí vychádzalo odhodlanie zvládať problémy dneška a osláviť onedlho nové víťazstvo, ktoré vybojuje už súčasná generácia.

Jediné, čo sa tohto roku zmenilo, bola forma realizácie pochodu tzv. Nesmrteľného pluku. Miesto miliónov Rusov, pochodujúcich po uliciach ruských miest s portrétmi svojich predkov, bojujúcich v 2.sv.vojne sa tohto roku museli občania uspokojiť s prezentáciou na sociálnych sieťach, na oknách svojich bytov a domov, na sklách svojich automobilov. Miliónové davy by totiž boli pre banderovských Britmi vyškolených teroristov a atentátnikov príliš veľké vábenie. Ľudia to ale pochopili a zariadili sa inak.

V.Putin nemal tohto roku nejaký prevratný prejav. V prejave zrekapituloval, že dnešná vojna Západu proti Rusku sa opiera o chorú ideu kulturálnej a hospodárskej výnimočnosti Západu. Kvôli pocitu výlučnosti a výnimočnosti a zo strachu pred multipolárnym svetom sa Západ neštíti zavliekať svet ani k priepasti termonukleárnej vojny. Rusko je ale trpezlivé a silné. Bude robiť všetko preto, aby sa mier vrátil aj na Ukrajinu a aj do ostatných častí sveta. Tak ako v rokoch 1941-45 aj dnes Rusko urobí všetko preto, aby sa do Európy vrátil pokoj a vzájomne výhodná spolupráca.

Takže na záver: žiadne partizánske útoky, žiadne demonštrácie, žiadna pasívna rezistencia občanov RF sa dnes ani v Moskve a ani v iných mestách Ruska nekonala. V Deň víťazstva dnes pokoj a úsmevy v Rusku zvíťazili.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Atentátnik Thomas Matthew Crooks

Strelec, ktorý sa pokúsil o atentát na Trumpa, si vyhľadával informácie o atentáte na Kennedyho

25.07.2024 09:07

To je vyhľadávanie, ktoré je významné z hľadiska duševného stavu útočníka, skonštatoval riaditeľ FBI.

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100578x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie