Založ si blog

Putin dnes vyhral Deň víťazstva

Dnes Rusko a celý ruský svet oslavovali víťazstvo ZSSR nad fašistickou Germániou. Západné médiá, vrátane slovenských už pár dní škodoradostne oznamovali, ako bude tohtoročná oslava víťazstva vo veľkej vlasteneckej vojne prepadák, ako sa Putin bojí ísť na verejnosť, ako za ním do Moskvy nikto nechce zo zahraničných politikov vycestovať, ako z vojenskej prehliadky bude iba torzo, ako sa bežní občania na uliciach neobjavia, lebo sú roztrpčení z „Putinovej vojny“ a pod.

Kuvičia hlasy dnes po 10.00 nášho času stíchli. V Moskve sa uskutočnila jedna z najsrdečnejších osláv Dňa víťazstva v doterajšej histórii. Zúčastnili sa na nej tisíce vojakov a okrem historickej techniky aj tri vojenské technické novinky, ktoré ešte na verejnosti neboli prezentované. Gro techniky tvorili viacúčelové obrnené vozidlá „Tiger“ a „Ural“. Bolo vidieť raketové systémy od najnovších variantov zmodernizovaných S-400 cez Iskandery, po mohutné strategické nukleárne nosiče Jars /medzikontinentálna balistická raketa RS-24…/. Vojenská prehliadka prebehla bez viditeľných kiksov a pôsobila, tak ako celá oslova Dňa víťazstva akosi upokojujúco.

Putin bol po prehliadke evidentne spokojný. Ani nie tak kvôli vojenskej časti prehliadky, ako skôr kvôli jej celkovému spoločensko-politickému vyzneniu. Zo zahraničia prišlo za Putinom osláviť Deň víťazstva 7 vrcholných politikov zo Spoločenstva nezávislých štátov. Prišli hlavy Arménska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgyzska, Tadžikistanu, Turkménska, Uzbekistanu. Nedá sa nič robiť, ale ich prítomnosť v Moskve v tomto čase nie je iba spomienka na spoločný boj Ruska a týchto krajín proti Germánii, ale aj prejav úcty a solidarity so súčasným Ruskom a jeho vodcom V.V.Putinom.

Ešte väčším úspechom Putina dnes bolo, že sa mu podarilo napriek vojne proti Západu demonštrovať pred svetovou verejnosťou takmer mierový obraz súčasného Ruska. Oslavy a vojenské prehliadky boli vo všetkých väčších mestách Ruska-od St.Peterburgu, cez Kazaň, Samaru, Novorossijsk, Rostov, Volgograd, Novosibirsk, Krasnojarsk, Jakutsk, po Chabarovsk, Vladivostok, Južno-Sachalinsk či Petropavlovsk Kamčatskij. Tu všade bolo v televíznych prenosoch vidieť usmievavých ľudí, hrdých ruských vlastencov. Nikde žiaden prejav nesúhlasu so súčasným dianím v RF, naopak z ľudí vychádzalo odhodlanie zvládať problémy dneška a osláviť onedlho nové víťazstvo, ktoré vybojuje už súčasná generácia.

Jediné, čo sa tohto roku zmenilo, bola forma realizácie pochodu tzv. Nesmrteľného pluku. Miesto miliónov Rusov, pochodujúcich po uliciach ruských miest s portrétmi svojich predkov, bojujúcich v 2.sv.vojne sa tohto roku museli občania uspokojiť s prezentáciou na sociálnych sieťach, na oknách svojich bytov a domov, na sklách svojich automobilov. Miliónové davy by totiž boli pre banderovských Britmi vyškolených teroristov a atentátnikov príliš veľké vábenie. Ľudia to ale pochopili a zariadili sa inak.

V.Putin nemal tohto roku nejaký prevratný prejav. V prejave zrekapituloval, že dnešná vojna Západu proti Rusku sa opiera o chorú ideu kulturálnej a hospodárskej výnimočnosti Západu. Kvôli pocitu výlučnosti a výnimočnosti a zo strachu pred multipolárnym svetom sa Západ neštíti zavliekať svet ani k priepasti termonukleárnej vojny. Rusko je ale trpezlivé a silné. Bude robiť všetko preto, aby sa mier vrátil aj na Ukrajinu a aj do ostatných častí sveta. Tak ako v rokoch 1941-45 aj dnes Rusko urobí všetko preto, aby sa do Európy vrátil pokoj a vzájomne výhodná spolupráca.

Takže na záver: žiadne partizánske útoky, žiadne demonštrácie, žiadna pasívna rezistencia občanov RF sa dnes ani v Moskve a ani v iných mestách Ruska nekonala. V Deň víťazstva dnes pokoj a úsmevy v Rusku zvíťazili.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Špeciálna prokuratúra dozoruje viacero prípadov volebnej korupcie

02.10.2023 13:45

Ide aj o podozrenia z kupovania hlasov v rómskych osadách na východnom Slovensku.

šafárikovo námestie, štúrova ulica, električka,

Medzi Kuchajdou a Zlatými pieskami nebudú dva mesiace jazdiť električky

02.10.2023 13:37

Dostupná bude náhradná autobusová doprava, informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Voľby 2023, PS, exit pool,

Tipéri stavili na voľby takmer tri milióny eur, najvyššou výhrou je 19 600 eur

02.10.2023 13:31

Predčasné parlamentné voľby prekonali všetky rekordy. Tipéri si na ne stavili bezmála tri milióny eur.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418144x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie