Založ si blog

Ukrajinci chceli zase zničiť Krymský most ?

Dnes ráno /o 8.30 moskovského času/ podľa správ Telegramkanálu „Rybar“ s odvolaním sa na zdroje z GŠ OS Ruskej federácie sa banderovci opäť pokúsili zničiť Krymský most príp. zaútočiť na Krym v oblasti Kerču. Použili na to operatívno-taktickú raketu Grom-2. Raketu vystrelili z oblasti Zaporožia, – cieľ však nedosiahla. Po asi 290 km letu bola zostrelená nad Azovským morom ruskou protivzdušnou obranou.

Raketa Grom-2 MLRS je banderovcami zdokonalený typ operatívno-taktických rakiet, ktorého korene siahajú až do čias ZSSR. Grom-2 má maximálny dolet 500 km a jeho výbušná hlavica má 480 kg. . Je teda pomerne mohutná s veľkou ničivou silou. Kyjev sa ňou skúšobne už párkrát pokúsil zasiahnuť sever Krymu v oblasti Feodosije a Gvardejska vzdy však bol ruskou PVO odrazený. Nóvum dnešného obstrelu spočíva v tom, že sa zmenilo palebné postavenie. Z oblasti Odessy /Tuzlí/, kde raketu vyvíjali a skúšobne vystreľovali sa operatívno-taktický raketový komplex Gromu-2 presunul do Zaporožia, teda bližšie ku Krymu.

Ruskí analytici usudzujú, že obstrel a prípadné poškodenie Krymského mostu by mohlo byť jedným zo signálov každodenne sľubovanej protiofenzívy Zelenského a spol. Posledný väčší protiútok OS UA tiež odštartovali útoku na strategické mosty, -najmä na Krymský most a na most cez Dneper, spájajúci Cherson na pravom brehu s väčšinou chersonskej oblasti na ľavom brehu rieky. Ďalším signálom blížiacej sa ukrajinskej útočnej aktivity je príchod tankov Leopard 2 na líniu frontu. Podľa nemeckej televízie N-TV sa Leopardy zatiaľ do bojov nezapojili. Bráni im v tom zlé počasie a množstvo protitankových mínových polí.

Budúcnosť ukáže, či ide iba o banderovské napínanie svalov alebo o udalosť spojenú s následnou zmysluplnou vojenskou aktivitou.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

šafárikovo námestie, štúrova ulica, električka,

Medzi Kuchajdou a Zlatými pieskami nebudú dva mesiace jazdiť električky

02.10.2023 13:37

Dostupná bude náhradná autobusová doprava, informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Voľby 2023, PS, exit pool,

Tipéri stavili na voľby takmer tri milióny eur, najvyššou výhrou je 19 600 eur

02.10.2023 13:31

Predčasné parlamentné voľby prekonali všetky rekordy. Tipéri si na ne stavili bezmála tri milióny eur.

Dmitrij Peskov

Kremeľ reaguje na slovenské voľby: Je absurdné označovať Fica za proruského

02.10.2023 13:19

Slovenskú stranu Smer je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

fakultná nemocnica, prešov, lekári, štrajk

Polícia vyšetruje konflikt pacientov v prešovskej nemocnici

02.10.2023 13:11

50-ročný pacient z obce Chminianske Jakubovany sa opakovane vyhrážal 75-ročnému pacientovi z Chmeľova, že ho zabije a že nedožije rána.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418135x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie