Založ si blog

Woodoo ako zbraň proti Rusom !

Vo svete sa dejú veci. Rusom padne bomba z ich bombardéra rovno na cestu v strede ich vlastného ruského mesta. Američanom pri inak údajne úspešnom pokuse vybuchne najväčšia raketa v histórii ľudstva. Ukrajinci dronom zničia starý hrdzavý traktor, zabudnutý kdesi za budovami kolchozu. Vo ruskom Ďalekom východe odvolajú veliteľa ruskej Tichomorskej flotily, lebo sa až v priebehu manévrov s Číňanmi zistí, že nemá certifikát na nahliadanie do prísne tajnej dokumentácie.

Do tohto panoptika čudných príbehov vhodne zapadá článok zo švédskeho SVT Nyheter. Venuje sa žoldnierom, bojujúcim na na strane banderovcov na Ukrajine. Tzv. „vojaci šťasteny“ sa za vyše roka bojov vymenili na ukrajinských bojiskách v desiatkach tisícov. Máloktorí z tých, čo prišli na Ukrajinu ešte v marci-apríli vlaňajšieho roku na fronte dodnes aj zostali. Niektorí padli alebo boli zranení, no väčšina náročné podmienky bojov nevydržala a pri prvej príležitosti sa vrátila domov. Nešlo pritom iba o začiatočníkov, ale aj o žoldnierov, ošľahaných bojmi v Iraku, Sýrii, Mali a pod., teda s bohatými vojenskými skúsenosťami.

Zážitky z Ukrajiny sú však vraj čosi úplne iné. Tvrdosťou a krvavosťou bojov čosi výnimočné. Niektorí z platených bojovníkov až v ukrajinskom pekle prichádzajú na to, že tunajšia vojna nie je videohra. A že ich úloha v nej nie je iba roll-playing. V zúfalstve bojov siahajú mnohí ku starému dobrému Otčenášu. Keď to nepomáha, uchyľujú sa dokonca ku kultu woodoo. Prekvapujúco veľký počet žoldnierov sa usiluje pichať do bábiky ruského vojaka a posielať zlé vlny na ruské pozície. Tí vojaci, čo po aplikácii woodoo prežili, magickú techniku z Haiti a Beninu chvália. Tí čo neprežili nám však už svoj názor neprezradia…Akokoľvek, pri vážnych problémoch s prísunom munície do ukrajinských zákopov napr. v Bachmute je však woodoo neraz to jediné, čím ešte môžu proti-ruskí bojovníci svojho nepriateľa zastaviť.

Ako vravím, na svete sa dejú veci. Ešteže u nás na Slovensku máme – vďaka našej historicky výnimočnej vláde – celkom aleže celkom iné problémy. Nám je hej.

„Potkanie“ triky banderovcov

28.09.2023

Dnes GŠ OS RF oznámil, že počet zajatých Ukrajincov presiahol 20 tisíc. V poslednom čase sa prípady vzdania sa alebo prebehlíctva Ukrajincov na stranu Rusov množia. Nie všetky pokusy o prechod do ruského zajatia sa však podaria. Vojenskí pozorovatelia boli svedkami smutnej udalosti. Potom čo sa početná skupina Ukrajincov Rusom vzdala pod Arťomovskom – stala sa terčom [...]

Vstup pozemných síl NATO do vojny proti Rusku a „ALABUGA“

26.09.2023

Tempo ukrajinskej ofenzívy dosahuje t.č. rýchlosť 1% „oslobodených oblastí“ za rok /O,25% za 3 mesiace/. Banderovci by sa takto zmocnili pôvodnej Ukrajiny za 100 rokov. Je jasné, že nejde o ofenzívu ale o krach. Medzi vojenskými analytikmi a politikmi na Západe sa preto čoraz častejšie hovorí o priamom vstupe NATO do ukrajinského konfliktu. Čoraz častejšie [...]

Ukrajinci už druhý týždeň prelamujú front.

24.09.2023

Palcové titulky v našich médiách /aj na tomto portále/ presviedčajú, že Ukrajinci prelomili prvú, druhú ba i tretiu Surovikinovu líniu pri Verbovej a prenikajú stále hlbšie a hlbšie do ruského tyla. V jednej vete sa síce nadšenie trochu brzdí, lebo vraj za treťou líniou obrany sú ďalšie línie ale to je iste iba malá prechodná komplikácia na víťaznej ceste na Krym. [...]

adam puškár, daniel tupý

Adam Puškár z kauzy vraždy študenta Daniela Tupého zostáva vo väzbe

02.10.2023 11:53

Súd rozhodoval o ďalšom trvaní väzby po tom, ako bola na Puškára podaná obžaloba pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom.

vojna na Ukrajine, ukrajinský tankista

Ukrajinský tankista volal do Ruska kvôli oprave ukoristeného tanku. Sadli im na lep

02.10.2023 11:50

Ukrajinský tankista telefonoval kvôli pokazenému ukoristenému ruskému tanku na technickú podporu do ruskej fabriky.

fico, pellegrini

Politológ Koziak: Koalícia so Smerom by pochovala Pellegriniho Hlas

02.10.2023 11:31

Väčšina predsedníctva Hlasu preferuje koalíciu práve so stranou Roberta Fica.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 324
Celková čítanosť: 1418051x
Priemerná čítanosť článkov: 4377x

Autor blogu

Kategórie