Založ si blog

O ruskej Gerasimovovej ofenzíve píšu nezmysly

Škoda, že naše médiá /napr. RTVS ale aj tento portál / venujú taký veľký priestor dezinformačným kampaniam britského MO a britskej tajnej služby MI6. Posledným príkladom je tzv. neúspešná ruská zimná ofenzíva na Donbase. Aká je pravda ? Nuž žiadny oficiálny orgán OS RF o žiadnu zimnú ofenzívu neplánoval. Vláda RF žiadnu masovú ofenzívu nenariadila. Ciele ŠVO zostali nemenné: demilitarizácia a denacifikácia. O zimnej ofenzíve OS RF samozrejme písali ruskí a zahraniční novinári. Bola to pre nich atraktívna téma. Ale považovať novinárske chýry /alebo blogerské komentáre/ za legitímny zámer generálneho štábu nejakej armády, – to nie je najlepšia vizitka profesionality tajnej služby Jeho veličenstva.

Čo robila ruská armáda potom, ako sa prostredníctvom čiastočnej mobilizácie niektorých ročníkov vojenských záloh posilnila o 300 tis. mužov ? Na túto otázku odpovedá velenie OS RF tým, že ruská armáda postupne ale vytrvalo melie /demilitarizuje/ ľudský potenciál ukrajinskej armády. Zomlela ho do tej miery, že takmer všetci experti na Západe /vrátane českého prezidentsa gen.Pavla/ vravia, že v silách OS UA je už iba jedna masívna vojenská protiofenzíva.

Ruská armáda na Ukrajine je ako fréza na asfalt. Postupuje nenáhlivo, ale reže poriadne do hĺbky. Až na dreň.

Na túto otázku však nepriamo odpovedá aj generál Viktor Muženko, bývalý hlavný veliteľ OS Ukrajiny. Podľa neho zapojilo Rusko /či už na území UA alebo inde/ do ŠVO asi 525 tisíc vojakov. Z nich sa na bojiskách objavilo 350 tis. vojakov. O zvyšku t.j. asi o 175-215 tis. vojakov /ak sa pripočíta 40 tis. dobrovoľníkov/ , ktorí prešli náročným polročným výcvikom sa hovorilo ako o údernej sile zimnej ofenzívy. Vojaci sa ale do žiadnej ofenzívy nezapojili a na frontoch sa ani nijako inak neprejavili. Ukrajinský generál Muženko sa pýta – kam zmizli ? Podľa neho je to iba rečnícka otázka, lebo každý vojenský expert vie, že si ich Rusi šanujú na čosi veľmi dôležité. Napríklad na situáciu, keď po odrazení veľkej jarnej ofenzívy OS UA /z ukrajinských miest oficiálne avizovanej/ prejdú OS RF do zničujúcej protiofenzívy.

Ukrajinský generál Muženko upozorňuje nielen na zatajené ruské personálne rezervy, ale aj zatajenú vojenskú techniku: lietadlá, rakety, drony, delostrelectvo – a tanky. Hlavný štáb ozbrojených síl Ukrajiny odhaduje výrobnú kapacitu vojensko-priemyselného komplexu Ruska na výrobu 10 tankov denne. To je 300-310 tankov mesačne a teda asi 3600-3700 tankov ročne. Generál Muženko odhaduje, že OS UA mesačne natrvalo zničia alebo poškodia maximálne 100 ruských tankov za mesiac resp. 1200 tankov za rok. Kde je však potom tých zvyšných 2400-2500 tankov ? Čo s nimi Rusi urobili, kam ich skryli, čo s nimi zamýšľajú ?

Gen.Muženko varuje GŠ OS Ukrajiny v predvečer jarnej protiofenzívy pred nepodloženým entuziazmom. Upozorňuje na obrovské potenciálne možnosti ruskej armády – personálne i technické, – ukrajinskú jarnú ofenzívu nielen zastaviť ale na ňu aj silnou protiofenzívou účinne odpovedať.

-Možno by bolo dobré, keby si úvahy bývalého veliteľa ukrajinských ozbrojených síl prečítali nielen v Kyjeve ale aj v MO OS Veľkej Británie a v centrále bondovskej MI6. Aby sa potom napr. Briti nemuseli cítiť tak trápne, ako keď v Iraku nenašli po / CIA ale aj MI6 avizovaných/ jadrových zbraniach S. Husajna ani tú najmenšiu stopu.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensku podľa hlavy štátu hrozí, že podľahne dezinformáciám šíreným proruskou propagandou.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905123x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie