Založ si blog

Novinárska lož za kordónmi policajtov

V piatok bola v Bratislave obrovská manifestácia občanov za mier a za priateľstvo so slovanskými bratmi, predovšetkým s bratmi Rusmi. Nejdem tu písať, koľko ľudí sa na pochode za mier zúčastnilo, ale boli to desaťtisíce. Najlepšie to iste vedia policajti a vládni politici, ktorí sa tých davov – či si to priznajú alebo nie, určite zľakli. A múdrejší z nich určite s tými tisícmi prebudených Slovákov museli začať kalkulovať.

Kalkulovať by s tým iste mali aj predajní pro-vládni a pro-západní novinári. Aj oni museli vidieť to množstvo ľudí, čo protestovalo nielen proti USA, proti NATO a americkej vojne, ale aj proti ich tunajším sluhom – vládnym politikom a áno, – aj proti novinárom. Proti mediálnym lžiam, proti cigánstvam, aké žurnalisti do novín a na obrazovky či do éteru púšťajú o Západe a údajne našej prozápadnej orientácii.

Novinári sa dnes a zajtra iste budú usilovať obrovskú manifestáciu proti vládnej provojnovej politike a mediálnej provojnovej propagande bagatelizovať.. Svoj strach a svoje obavy ale klamstvami nezakryjú. Pár chudáčikov, čo nemajú prístup k internetu a sledujú iba televíziu či rádio síce novinári zase oklamú, no seba samých neoklamú. Oni vedia, čo v piatkový podvečer v Bratislave bolo. Oni to na svojich snímkach, hoci ich divákom nikdy neukážu, uvidia. A pochopia, koľká bije. Vedia, že to bije aj aj pre nich. Nielen pre to, že možno čítali Hemingwaya vedia , že im zvoní ten zvonec, po ktorom je koniec.

V piatok večer sa ešte nehodní novinári z SRo pred tisícovými davmi skryli za chrbty policajtov a ťažkoodencov. V piatok áno, -ale ako to bude po ďalšie dni ? Čo budú robiť, ako budú žiť s pocitom, že národ je proti nim a oni sú proti národu ? Nie, proti nim nie je iba osamelý starček z Poltára so slabšími nervami. Proti nim je NÁROD. Celý národ. Novinári si po piatku musia položiť otázku-ako ďalej ? Oplatí sa im za tú výplatu ďalej klamať, ďalej luhať, ďalej cigániť alebo začať písať v súlade so zjavnou pravdou, so skutočnou realitou okolo nich ? Oplatí sa im žiť v lži alebo dať do súladu informácie a skutočnosť ?

Novinár nemôže tvoriť pod neustálou ochranou policajtov. Normálny novinár to dlho psychicky nevydrží. Normálny novinár vie, že ho dlhodobo neochráni ani polícia, ani zákony na ochranu novinárov, – ale len pravda. Áno pravda, len a len pravda.

Piatok večer sa hodiny a hodiny našim hlavným mestom rozliehal veselý spev ľudí, čo do svojej metropoly prišli z celého Slovenska. Zneli nádherné slovenské hymnusy /Slovensko moje, Na Kráľovej holi, či Nad Tatrou sa blýska/. Zneli však aj nádherné ruské pesničky. Desaťtisíce Slovákov spievalo protivojnové pesničky Solnečnyj krug či Kaťušu. Pred ambasádou USA bola vlastne jedna obrovská rusko-slovenská veselica.

Pán veľvyslanec si iste musel zúfať, keď si uvedomil, koľko miliónov USD na zmenu myslenia Slovákov Amerika minula a ako katastrofálne pri pokuse o preorientovanie Slovákov zlyhala.

Slováci si včera pripomenuli, že vojna proti nim, proti Slovanom sa vedie už takmer 25 rokov. Nezačala ani vo februári 2022, ani vo februári 2014 ale už 24. marca 1999 o 19.00. Vtedy armáda USA/NATO prešla od rozoštvávania Srbov a Chorvátov, od nepriamej vojny k vojne priamej. Lietadlá USA a NATO začali po tisícoch vyvražďovať Srbov. A odvtedy sa genocída Slovanov nezastavila.

Ibaže Slováci a Slovania toho už majú dosť. Preto vstávajú a zjednocujú svoje sily. Preto sa v piatok večer pod oknami ambasády USA kričalo na slávu Ruska, Poľska, Česka, Srbska, – ba i obyčajného ľudu Ukrajiny. Iba na slávu USA nič neodznelo. Naopak. Ameriku Slováci posielali preč, domov, čo najďalej od svojich po mieri túžiacich rodín.

Na večernej manifestácii sa za kordónmi policajtov a pred klamárskymi novinármi ukázalo aj niekoľko Ukrajincov s ich zástavami. Nikto ich nebil. Chvíľu to tam chceli narušiť -ale čo zmôže 15-20 ľudí proti tisícom ?

Ja osobne som bol trochu smutný, že tých Ukrajincov bolo na ulici tak málo. Malo ich byť oveľa viac, – aby pochopili, čo si Slováci o „ich boji“, o ich totalitnom režime, o ich neobanderovskej ideologii, o ich prezidentovi a ich banderovských ozbrojencoch skutočne myslia. Ukrajinci v piatok dostali lekciu o Slovensku a Slovákoch. Nie o pseudoSlovákoch, čo okolo nich zo zištných dôvodov úslužne pobehujú, ale o tých skutočných Slovákoch, čo ich tu živia. Takáto lekcia, ak by ju dostávali častejšie by možno viedla aj u nich k kritickejšiemu premýšľaniu a možno aj zmene postoja k režimu v Kyjeve. A možno aj, v konečnom dôsledku, ku želaniu zastaviť paľby, nastoliť mier a zmierenie. Ktovie.

Piatkový večer bol určený na otváranie očí: u nás Slovákov, u politikov a novinárov a aj u našich ukrajinských hostí. Slovákom piatok zdvihol sebavedomie. Ukrajincom poskytol pár kvapiek pravdy o krajine, kde teraz žijú a politikom a novinárom poskytol možno dôvod na poriadnu autoreflexiu. Nuž, bratislavský piatok podvečer bol nesmierne poučný.

Verím, že si z neho zoberú ponaučenie aj novinári. Že sa po piatku pokúsia vrátiť k pravde. Ak ale nie, potom neviem neviem, či v SR budeme mať dosť policajtov , aby ich s toľkými lžami pred slovenským národom ustrážili.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

EÚ / Európska únia /

Chceme radikálnu demokratickú reformu EÚ. Má v nej ale miesto právo veta jediného člena?

26.05.2024 19:30

Chceme silnejšiu a jednotnejšiu EÚ, ale s rešpektom k suverenite štátov. Kde sú však hranice medzi jednotou a suverenitou? Zapojte sa do pokračovania diskusie a spoločnej tvorby stratégie Slovenska v EÚ!

francúzsko útok nožom

Štyria ľudia utrpeli zranenie po útoku nožom v metre vo francúzskom Lyone

26.05.2024 18:54

Nikto zo zranených nie je podľa AFP ohrozený na živote, hlásené sú zranenia brucha či ruky.

tornádo

Tornáda zasiahli americké štáty Texas, Arkansas a Oklahoma, deväť ľudí zahynulo

26.05.2024 17:41

Medzi obeťami sú aj traja členovia jednej rodiny.

SR Košice ZŠ príprava nový školský rok KEX

ZMOS: Nedostatok miest v základných školách v Bratislavskom kraji môže skončiť kolapsom

26.05.2024 16:40

Situácia je podľa združenia vážna v mestskej časti Ružinov aj v Senci.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2038134x
Priemerná čítanosť článkov: 4440x

Autor blogu

Kategórie