Založ si blog

Biden so Zelenským v Kyjeve rokovali, lebo Putin je „čestný typ nepriateľa“

Takto sa zhruba dá zhrnúť krátka analýza statusov na sociálnych sieťach v zahraničí. Nikto príčetný nepochybuje o predbežných bezpečnostných zárukách, ktoré dali Bidenovi Rusi /Bližšie o tom dnes informovala agentúra AP/. . Nikto nepochybuje o tom, že Rusi termíny a priebeh Bidenovej cesty do Kyjeva poznali v dostatočnom časovom predstihu. Nikto napokon nepochybuje ani o spôsobilostiach ruských raketových vojsk a ruských snajperov dať Bidena dolu, ak by to Putin chcel.

Putin však smrť starkého Joa Bidena nechcel a nechce. Po prvé preto, že je to povedané slovami jedného kremlologa z USA „čestný a civilizovaný nepriateľ“, ktorý si ctí aj ústne dohody. Po druhé preto, lebo by smrť Bidena nemala žiaden vojenský význam. Biden nie je ani centrom operatívneho riadenia, ani tvorcom vojensko-bezpečnostných stratégií USA. Po tretie preto, že Biden nie je ani veľkým obľúbeným vodcom svojho národa. V USA má nízku dôveru obyvateľstva. Existujú dokonca aj skupiny ľudí, ktorí by si po jeho smrti s úľavou vydýchli. Biden je pri riešení konfliktu USA s Ruskom taký nepodstatný, že by sa mu nič nestalo ani vtedy, ak by navštívil priamo prvú líniu donbaského frontu. Bidenovi by sa nič nestalo ani vtedy, ak by nocoval priamo v Bachmute /Arťomovsku/. Biden je na Ukrajine nesmrteľný – ak pravidelne uživa všetky doktorom predpísané lieky…

Biden svojou návštevou Kyjeva informovaných ľudí neprekvapil. Predvídavých ľudí nezaujal. Fakt ale je, že zopár politikov v USA trochu naštval. Napríklad svojho dlhoročného republikánskeho rivala Donalda Trumpa. Viem si predstaviť, že v prípade víťazstva v prezidentských voľbách by aj Trump medzi prvými navštívil práve mesto Kyjev.

Kyjev má v USA obrovskú marketingovú silu. Pred prezidentskými voľbami v USA budú musieť Zelenského ľudia urobiť dokonca poradovník návštevychtivých prezidentských kandidátov. Biden má okolo seba skvelých marketingových špecialistov. Tí o propagandistickej sile kyjevskej návštevy bezpochyby vedeli a vedia. Dnešnou kyjevskou akciou vypálili Bidenovým politickým rivalom politický rybník. Aspoň na pol roka. Večne ospalé a pomotané vrece zemiakov bude teraz žiariť na CNN 7×24 ako centrum americkej slnečnej sústavy.

Dobrá práca, páni propagandisti z pozadia Demokratickej strany. Kam sa na vás ten Donald Trump hrabe…Ak by prezidentské voľby boli v USA o týždeň, slípy Džou má prezidetnské dabl isté. A pochrapkáva či motká sa po tribúnach ďalší roky…Ufff, ale čo už. Amerika je taká.

Izrael nezostrelil ani jednu zo 7 iránskych hyperzvukových rakiet „Fattah“

14.04.2024

Izraelská Železná kopula nie je spôsobilá likvidovať najnovšie hyperzvukové iránske rakety „Fattah“. Toto je hlavný vojenskostrategický výsledok konfliktu Izrael-Irán, ktorý nezačal dnes v noci /ako to uvádzajú naši nasprostastí opoziční politici a novinári/ ale pred dvoma týždňami. Vtedy Izrael zničil iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zavraždil 12 [...]

Ukrajinci sa hádajú, či je ešte Rabotino ich alebo už ruské

10.04.2024

Na ukrajinských frontoch nič nové: ľudia tam umierajú, útoky striedajú protiútoky, posuny striedajú ústupy a naopak. Zmeny v prospech OS RF sú ale nie je to nič pre netrpezlivých. Hlavným bojiskom je momentálne stále Časov Jar. Rusi tu používajú taktiku čistenia opevnení pomocou kĺzavých bômb a solncepjokov /salvových raketometov/. Po nich nastupujú do šturmu malé [...]

Časov Jar či Charkov ? Čo skôr, či oboje naraz ?

07.04.2024

Veľká časť čitateľov blogov na blogovisku Pravdy iste od včera večera sedela pri televízoroch a počítačoch a sledovala prezidentské voľby. V SR sa diali na naše pomery veľké veci – ktoré pre mnohých z nás dobre dopadli. Dianie na Slovensku bolo dôležité, no vývoj okolo nás sa nezastavil. Predovšetkým – nezastavila sa vojna, ktorá sa odohráva na Ukrajine. [...]

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 454
Celková čítanosť: 1998879x
Priemerná čítanosť článkov: 4403x

Autor blogu

Kategórie