Založ si blog

O kriminalite Ukrajincov na Slovensku: U – krimi…

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov.

  • Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu odmietla dať opísať test, začal už riešiť súd.
  • Na Považí /v okolí Ilavy či Dubnice/ OČTK obvinili z vraždy a napomáhania k vražde dve Ukrajinky, ktoré nožom ukončili život manžela a otca, tiež Ukrajinca. Obeť i útočníci boli vraj dosť opití.
  • Pri Senci OČTK obvinili z vraždy Ukrajinca, ktorý v byte zavraždil svoju partnerku, tiež Ukrajinku.
  • Päť Ukrajincov pred týždňom najprv na jedno miesto v 4.bratislavskom obvode vylákalo a potom železnými tyčami napadlo šoféra osobného auta. Šoférovi, aj keď zranenému sa podarilo ujsť do najbližšieho obchodu a zachrániť si tak život. O národnosti napadnutého a možnom motíve pokusu o vraždu OČTK neinformovali.

Ak by sa tejto témy chytil investigatívny novinár, iste by jeho článok bol podstatne dlhší a podložený presnejšími údajmi. Ja ale nie som investigatívny novinár. Som iba radový občan Slovenskej republiky. Daňový poplatník, z ktorého peňazí sa platí kadečo. Aj sociálna a finančná podpora pre ukrajinských migrantov a študentov. A mám aj rodinu, o ktorú sa starám a snažím sa urobiť všetko aj pokiaľ ide o jej bezpečný život.

-Veď viete, čo mám na mysli. Myslím si, že to isté čo si týchto veciach myslím ja, myslia si aj iní Slováci. Bolo by dobré, keby takéto myšlienky zohľadňovali aj kompetentné inštitúcie a orgány. Veď aj oni sú platení z našich daní. Nie z Bruselu. Z našich slovenských daní.

Sankcie proti Rusku trafili „tesne vedľa“…

21.07.2024

Koncom tohtoročnej jari EU výrazne zvýšila nákupy ruskej ocele a železa. Import dosiahol najvyššiu úroveň od roku 2022. RF obnovila svoj status najväčšieho exportéra do EU pre túto komoditu. Iba v mesiaci máji RF exportovala do EU kovy a výrobky z nich do EU v hodnote 373,1 mil. eur. Medziročný nárast je + 1.2% a medzimesačný nárast dokonca + 29%. Polotovary zo železa a [...]

Ako to bolo s nepísanými dohodami Ruska a USA v časoch Jeľcyna

10.07.2024

Americké ministerstvá zahraničia a obrany postupne uvoľňujú niektoré donedávna ešte tajné dokumenty, týkajúce sa udalostí spred 30 rokov. Americký Národný bezpečnostný archív zverejnil v týchto dňoch časť dokumentov týkajúcich sa vzťahov USA a RF vo vtedajších časoch. Medzi nimi sú to i dokumenty, spojené s plánom rozširovania NATO na Východ. Podľa dokumentov v [...]

Rusi zasiahli riadiace centrum GRU susediace s detskou nemocnicou v Kyjeve

08.07.2024

Dnes ráno tri vlny vzdušných raketovo-dronových útokov zasiahli viaceré miesta na UA, vrátane Kyjeva. V Kyjeve sa ruské rakety trafili do rozhodovacieho centra ukrajinských bezpečnostných síl SBU/GRU, nachádzajúce sa v nenápadnej budove a v podzemných bunkroch bezprostredne susediacich s detskou nemocnicou Ochmatdet. Útok na bezpečnostné centrum sa uskutočnil v pondelok ráno, [...]

Atentátnik Thomas Matthew Crooks

Strelec, ktorý sa pokúsil o atentát na Trumpa, si vyhľadával informácie o atentáte na Kennedyho

25.07.2024 09:07

To je vyhľadávanie, ktoré je významné z hľadiska duševného stavu útočníka, skonštatoval riaditeľ FBI.

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2100591x
Priemerná čítanosť článkov: 4460x

Autor blogu

Kategórie