Založ si blog

Tanky

Tzv. tanková koalícia Západu chce dodať Ukrajine v prvej fáze asi 120-140 tankov Leopard, Challenger, Abrams a Leclerc. Tie by mali prísť na ukrajinský front koncom marca. Vďaka tomu, že ukrajinskí tankisti boli už takmer rok na ovládanie tankov tajne školení, môžu tam byť tanky hne´d nasadené. Do konca roka 2023 by potom mala prísť druhá várka západných tankov. Spolu asi 300, čo by podľa západných vojenských analytikov mohlo postačiť na útok na Krym.

Ruská i ukrajinská strana odhadujú, že v priebehu bojov protivník stratili už vyše 3 tis. tankov, prevažne ešte sovietskych modelov.

Západní analytici odhadli počet tankov Ruskej federácie v mierových časoch na 12 000 až 14 000. Pri plnej zbrojnej výrobe /zapojenie pôvodných kapacít plus zapojenie konverzných kapacít pôv. mierovej výroby/ je Rusko schopné vyrobiť za deň maximálne 150 až 200 tankov. Teda 6 tis. tankov za mesiac.

Ruské tanky T-72 Ural sú menej sofistikované ako najnovšie modely západných tankov. Tanky Armata T-14 a T-90M Proryv sú teoreticky vyrovnaným súperom tankom zo Západu. Sú však dosť poruchové. Extrémne náročné na prevádzku, údržbu a opravy sú ale aj tanky zo Západu.

Ponechávam na vlastný úsudok čitateľov, či 120-140 západných tankov, predstavujúcich 1% tankových síl Ruska dokáže významnejšie ovplyvniť priebeh bojov, nebodaj ešte aj prelomiť obranu Ruska v smere na Krym. Kvalita dokáže odolávať kvantite-ale iba do istého množstva onej kvantity.

Na záver ešte jedna poznámka: Ozbrojené sily Grécka majú vo výzbroji asi 850 až 900 Leopardov. Čo myslíte, dokázali by tieto tankové sily úspešne bojovať s Tureckom či nedajbože s Ruskom ?

/Údaje v blogu sú z verejne dostupných zdrojov. Kto má záujem, ľahko si ich dohľadá/.

USA už Rusko na Ukrajine porazili !

29.03.2023

„USA už Rusko na Ukrajine porazili – nadišiel čas ukončiť tam americkú vojenskú angažovanosť. “ – Takto nejako by sa dal parafrázovať názor amerického analytika Daniela Davisa z periodika “ 19FortyFive“. Podľa Davisa už USA prostredníctvom ukrajinských vojakov ruskú armádu dosť oslabili. Navyše prostredníctvom sankcií, ktoré USA [...]

Jaroslav Naď sadne do dvoch tankoch a pôjde na Moskvu !

27.03.2023

Hurá, tak už máme v slovenskej armáde dva tanky ! Dva repasované nemecké tanky Leopard ! Potom, čo sme na Ukrajinu odovzdali naše pôvodné tanky a naše bojové vozidlá pechoty teda už zase máme tankovú brigádu. S dvoma tankami a jedným veľmi motivovaným bojovníkom Jarom Naďom. Jaroslav Naď konečne bude mať do čoho sadnúť – a hybaj na Moskvu ! Šťastnú cestu, pán [...]

Ruské nukleárne zbrane v Bielorusku.

27.03.2023

Naše médiá sú plné komentovania ruského zámeru rozšíriť taktické nukleárne zbrane v Bielorusku. Možno by bolo zaujímavé pozrieť sa na vec aj z ruského uhla pohľadu. Aspoň kvôli úplnosti informácií. Rusi /napr. O.Volodin, spolupracovník Politonline.ru, Pravda.ru a pod/ začínajú pri analýze veci tým, že vymedzujú taktické jadrové zbrane /TJZ/ ako zbrane, ktoré nie [...]

bachmut

Za nič vám ich nedáme! Rodičia v Bachmute ukrývajú svoje deti v pivniciach

30.03.2023 09:51

Dobrovoľníci jav pripisuje kombinácii chudoby a nepriaznivého psychického stavu rodín.

Black Hawk

V americkom Kentucky sa pri výcviku zrazili dva Black Hawky

30.03.2023 08:49

Stav posádky nie je známy.

mexiko

Mexické úrady vyšetrujú osem ľudí kvôli požiaru, ktorý zabil 39 mužov

30.03.2023 08:15

Bezpečnostní pracovníci zrejme nevyvinuli žiadne úsilie, aby obetiam vôbec pomohli.

Bolsonaro

Brazílsky exprezident Bolsonaro sa vracia do vlasti, o opozíciu už nemá záujem

30.03.2023 07:03

Chcem pomáhať mojej strane ako človek so skúsenosťami, uviedol pre televíziu CNN Brasil.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 630781x
Priemerná čítanosť článkov: 3303x

Autor blogu

Kategórie