Založ si blog

Tanky

Tzv. tanková koalícia Západu chce dodať Ukrajine v prvej fáze asi 120-140 tankov Leopard, Challenger, Abrams a Leclerc. Tie by mali prísť na ukrajinský front koncom marca. Vďaka tomu, že ukrajinskí tankisti boli už takmer rok na ovládanie tankov tajne školení, môžu tam byť tanky hne´d nasadené. Do konca roka 2023 by potom mala prísť druhá várka západných tankov. Spolu asi 300, čo by podľa západných vojenských analytikov mohlo postačiť na útok na Krym.

Ruská i ukrajinská strana odhadujú, že v priebehu bojov protivník stratili už vyše 3 tis. tankov, prevažne ešte sovietskych modelov.

Západní analytici odhadli počet tankov Ruskej federácie v mierových časoch na 12 000 až 14 000. Pri plnej zbrojnej výrobe /zapojenie pôvodných kapacít plus zapojenie konverzných kapacít pôv. mierovej výroby/ je Rusko schopné vyrobiť za deň maximálne 150 až 200 tankov. Teda 6 tis. tankov za mesiac.

Ruské tanky T-72 Ural sú menej sofistikované ako najnovšie modely západných tankov. Tanky Armata T-14 a T-90M Proryv sú teoreticky vyrovnaným súperom tankom zo Západu. Sú však dosť poruchové. Extrémne náročné na prevádzku, údržbu a opravy sú ale aj tanky zo Západu.

Ponechávam na vlastný úsudok čitateľov, či 120-140 západných tankov, predstavujúcich 1% tankových síl Ruska dokáže významnejšie ovplyvniť priebeh bojov, nebodaj ešte aj prelomiť obranu Ruska v smere na Krym. Kvalita dokáže odolávať kvantite-ale iba do istého množstva onej kvantity.

Na záver ešte jedna poznámka: Ozbrojené sily Grécka majú vo výzbroji asi 850 až 900 Leopardov. Čo myslíte, dokázali by tieto tankové sily úspešne bojovať s Tureckom či nedajbože s Ruskom ?

/Údaje v blogu sú z verejne dostupných zdrojov. Kto má záujem, ľahko si ich dohľadá/.

Biden a Su-25 na zemi: čo sa do našich novín nezmestilo

01.06.2023

Naše médiá obšírne komentujú dianie na ukrajinskom fronte. Hovoria napr. o tom, ako sa protiputinovskí bojovníci prebojúvajú div že nie do Moskvy. O tom, ako sa Moskva chveje strachom od ukrajinských dronov. O tom, ako všetky členské krajiny NATO sa už tešia na Ukrajinu ako svojho nového spolučlena. O tom, ako ukrajinská PVO zostrelila z 11 rakiet letiacich na Kyjev všetkých [...]

Hrdinský útok Ukrajincov na ruskú slepačiareň !

31.05.2023

Rusi sa dnes chvália, že zničili poslednú vojnovú loď Ukrajiny – stredne veľkú výsadkovú loď „Jurij Olefirenko“. Loď kotvila v prístave v Odesse. Rusi už na ňu dávno poľovali, lebo ostreľovala civilné ciele v chersonskej oblasti a podľa niektorých zdrojov bola zodpovedná aj za vypustenie hladinových dronov proti ruskej výzvednej lodi „Ivan [...]

Rusi zničili hlavné sídlo vojenského spravodajstva Ukrajiny /GUR/

30.05.2023

V posledných 24 hodinách zasadili raketové a vzdušné sily Ruska Ukrajine silné rany. . Ruské útoky mali zdrvujúcu silu a zasiahli tzv. centrá prijímania rozhodnutí ukrajinskej armády. Išlo o budovy, podzemné bunkre, sklady a logistické zariadenia. Vo všetkých týchto centrách pracovali okrem ukrajinských dôstojníkov aj dôstojníci z krajín NATO. Je pravdepodobné, že [...]

Nemecko Ukrajina Rusko konflikt vojna armáda cvičenie

Ukrajina by podľa Zelenského potrebovala 50 systémov Patriot, má ich však len dva

03.06.2023 14:08

Patriot je podľa ukrajinského prezidenta jediný systém, ktorý dokáže zlikvidovať určité typy ruských rakiet.

NR SR, Rokovanie 92. schôdze, OĽaNO, Igor Matovič

Matovič predstavil Ódorovi svoje požiadavky. Vládu podporí, ak premiér vybaví podporu jeho atómovky

03.06.2023 12:08

"Ak chcú od nás podporu, má to svoju cenu," uviedol po stretnutí s premiérom Ódorom líder OĽaNO.

Andrej Danko, Ide o pravdu

Danko v Ide o pravdu: Neriešime diaľnice či penzie, ale hádame sa, kto je so Západom a kto s Východom

03.06.2023 12:00

Chcem dobrý vzťah s Ukrajinou aj Ruskom, nech si to vyriešia medzi sebou, uviedol šéf SNS Andrej Danko k vojne na Ukrajine.

Ukrajina SR ČR Čaputová Pavel Návšteva

Pokračovanie slovenskej podpory Ukrajine je ohrozené, varovala Čaputová

03.06.2023 11:52

Prezidentka to uviedla v rozhovore s bruselským webom Politico. Slovensku podľa hlavy štátu hrozí, že podľahne dezinformáciám šíreným proruskou propagandou.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 905129x
Priemerná čítanosť článkov: 3606x

Autor blogu

Kategórie