Založ si blog

Tanky

Tzv. tanková koalícia Západu chce dodať Ukrajine v prvej fáze asi 120-140 tankov Leopard, Challenger, Abrams a Leclerc. Tie by mali prísť na ukrajinský front koncom marca. Vďaka tomu, že ukrajinskí tankisti boli už takmer rok na ovládanie tankov tajne školení, môžu tam byť tanky hne´d nasadené. Do konca roka 2023 by potom mala prísť druhá várka západných tankov. Spolu asi 300, čo by podľa západných vojenských analytikov mohlo postačiť na útok na Krym.

Ruská i ukrajinská strana odhadujú, že v priebehu bojov protivník stratili už vyše 3 tis. tankov, prevažne ešte sovietskych modelov.

Západní analytici odhadli počet tankov Ruskej federácie v mierových časoch na 12 000 až 14 000. Pri plnej zbrojnej výrobe /zapojenie pôvodných kapacít plus zapojenie konverzných kapacít pôv. mierovej výroby/ je Rusko schopné vyrobiť za deň maximálne 150 až 200 tankov. Teda 6 tis. tankov za mesiac.

Ruské tanky T-72 Ural sú menej sofistikované ako najnovšie modely západných tankov. Tanky Armata T-14 a T-90M Proryv sú teoreticky vyrovnaným súperom tankom zo Západu. Sú však dosť poruchové. Extrémne náročné na prevádzku, údržbu a opravy sú ale aj tanky zo Západu.

Ponechávam na vlastný úsudok čitateľov, či 120-140 západných tankov, predstavujúcich 1% tankových síl Ruska dokáže významnejšie ovplyvniť priebeh bojov, nebodaj ešte aj prelomiť obranu Ruska v smere na Krym. Kvalita dokáže odolávať kvantite-ale iba do istého množstva onej kvantity.

Na záver ešte jedna poznámka: Ozbrojené sily Grécka majú vo výzbroji asi 850 až 900 Leopardov. Čo myslíte, dokázali by tieto tankové sily úspešne bojovať s Tureckom či nedajbože s Ruskom ?

/Údaje v blogu sú z verejne dostupných zdrojov. Kto má záujem, ľahko si ich dohľadá/.

O /ne/vylodení Červenej armády na Hokkaido

07.06.2024

O máločom sa na Slovensku vie tak málo, ako o vyloďovacích operáciách Červenej armády na Ďalekom východe-na Sachaline, na Kurilách a na Hokkaido. Blogovanie nie je platforma, aby sa o týchto aktivitách ČA na konci 2.sv.vojny písalo podrobnejšie. Preto tu a teraz poskytnem aspoň pár heslovitých informácií. ZSSR na základe prísľubu z Jalty /i keď v rozpore so [...]

O vylodení v Normandii nás učí už aj akási pani Holubová

06.06.2024

Keď už aj postaršia napudrovaná pani Holubová s bujnými do blond prefarbenými vlasmi dnes na ktorejsi z televízií mudrovala o vylodení Angloameričanov v Normandii, povedal som si, prečo by som aj ja neprispel so svojou trochou do studnice vedomostí pre našu najmladšiu generáciu. Vopred sa ospravedlňujem, -na rozdiel od pani Holubovej ja nie som odborník na diplomatický protokol [...]

Čo nové na ukrajinskom fronte ?

30.05.2024

Chvíľu som sa odmlčal, lebo Pravda začala o vývoji na ukrajinskom fronte prinášať celkom čerstvé a tu a tam aj vecné informácie, bez hrubého ideologického banderovského balastu a dezinformácií ukrajinskej tajnej služby /SBU-CIPsO/. V posledných 2-3 dňoch sa však zase začali množiť staré zlozvyky našich médií /vrátane Pravdy/ : robenie somára z komára, výmysly o [...]

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči zasahovali pri požiari na Bajkalskej v Bratislave

17.06.2024 23:06

Okolnosti vzniku požiaru sú v štádiu riešenia.

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 462
Celková čítanosť: 2055025x
Priemerná čítanosť článkov: 4448x

Autor blogu

Kategórie