Založ si blog

Američania bojujú za mier ďalšími tankami Abrams

Podľa informácií agentúry Reuters presúvajú USA z Texasu 2. brigádnu bojovú skupinu tankov M-1 Abrams a bojových vozidiel pechoty Bradley z 1. divízie kavalérie. Celkove USA presúvajú do východnej Európy asi 1250 tankov a bojových vozidiel pechoty. Oficiálnou dislokáciou pre nich je zatiaľ Poľsko a Pobaltie. Aby sa Rumuni necítili odstrčení, posielajú im tam USA /pod halvičkou NATO/ špionážne lietadlá so systémami AWACS.

USA presun urýchľujú. Zdá sa to byť logická reakcia na pád Soledaru . Postup Rusov v Donbase zrejme priblížil konečný mier. A aby sa ten príchod mieru ešte viac urýchlil, posielajú USA ku frontu ďalšie a ďalšie tanky.

Mieroví aktivisti dnes v Poľsku organizujú ďalšie trápne protesty pri angažovanosti Poľska vo vojne na Ukrajine. Nie je to od nich pekné. Iba tým rušia pokojný presun obrnenej výzbroje na miesta, kde bude pre mier potrebná. Ukrajinský minister obrany Reznikov týmto aktivistom odkázal, že Ukrajinu musia brániť aj Poliaci. Či sa im to páči alebo nie. Lebo Ukrajina je, povedané slovami Reznikova, „faktickým členom NATO“.

Áno. Ukrajina je člen NATO, ktorý priťahuje americké tanky a pomáha im zapojiť sa do boja za mier naplno. Do boja za to, čomu sa hovorí „pax Americana“.

Prečo nekričíme, prečo tých Nemcov nepošleme do … ?

21.05.2024

Pred dvoma-troma dňami sa v našich médiách objavilo na ministra Blanára nezvyčajne tvrdé stanovisko proti výrokom nemeckého vplyvného politika J.Weingartena, poslanca Bundestagu za vládnu SPD. Weingarten nadviazal na podobné vyjadrenie generála v.v. Bundeswehru Klausa Wittmanna a na takmer totožné návrhy iného poslanca Bundestagu Rodericha Kiesewettera. O tom, že nejde o [...]

Ficova finta

07.05.2024

Čo myslíte, kto sú dominantní akcionári v azerbajdžanských ropných a plynárenských firmách ? Čo myslíte, ako sú prepojené ruské a azerbajdžanské trasy s ropou a plynom ? Čo myslíte, akého pôvodu bude značná časť ropay a plynu. ktorá k nám bude prúdiť z Azerbajdžanu cez Ukrajinu ? /-Najmä v čase, keď je sú ruské energonosiče lacnejšie ako [...]

Finta ako zo Starého zákona

03.05.2024

Po univerzitách v USA sa rozšírili TICHÉ a MIERUMILOVNÉ protesty proti vyvražďovaniu desaťtisícov palestínskych civilov izraleskou armádou a proti spolupráci amerických vysokých škôl s Izraelom. Protesty sa odohrávali v podobe mítingov v kampusoch a niekde aj v podobe výstavy fotografií zo zákrokov izraelskej armády v Gaze resp. v podobe postavenia mierových stanových [...]

Rod Stewart

Nestarnúca legenda Rod Stewart spravil v Bratislave veľkú šou. Pozrite si zábery z jeho vystúpenia

29.05.2024 05:00

Zábery z koncertu zachytil mReportér Marián Hrnčiar.

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 459
Celková čítanosť: 2039477x
Priemerná čítanosť článkov: 4443x

Autor blogu

Kategórie