Založ si blog

Gerasimov-Surovikin-Lapin…

V ozbrojených silách Ruska v poslednom čase došlo ku zmenám, ktoré v hlavách niektorých novinárov a kadejakých generálov macíkov či zmokov spôsobujú miš-maš a to sa potom odráža aj na titulkoch ich článkov a mätie čitateľov. Takže predovšetkým: GERASIMOV NENAHRADIL SUROVIKINA. GERASIMOV DOSTAL NA STAROSŤ VOJNU S USA/NATO. Konflikt s kyjevskou armádou na Ukrajine bude ďalej riešiť jeho prvý zástupca – Surovikin.

Zmeny v ozbrojených silách RF analyzujú aj odborníci. Mám pocit, že ich konštatovania nie sú veľmi optimistické.

Generál Lapin sa dostal po protiofenzíve Ukrajincov na trochu vedľajšiu koľaj. V nedávnych dňoch však dostal novú funkciu náčelníka štábu pozemných vojsk RF. Má mnoho povinností, no najzaujímavejšie je tá, čo je spojená s riadením ľudských zdrojov, zabezpečovaním odvodov a výcvikov brancov vo vojenskej službe resp. s povolávaním a rekvalifikáciou záložníkov pri cvičeniach alebo pred zapájaním sa do ostrých vojenských operácií.

Generál Surovikin bol na konci jesene ustanovený do funkcie veliteľa vojsk, zodpovedných za realizáciu špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. V tejto funkcii je stále. Informácia, že ho nahradil generál Gerasimov je nesprávna. Surovikin realizoval raketové, dronové a letecké útoky na ukrajinskú infraštruktúru, na železničné uzly a zásobovacie trasy OS UA, no najmä na energetickú sieť Ukrajiny. Vyradil tak z prevádzky odhadom 40 až % rozvodov elektriny v ukrajinskej armáde a civilnej sfére. Na zemi zastavil ukrajinskú protiofenzívu, zamrazil fronty a postupne prechádza do novej zimnej ofenzívy /dobytie Soledaru, Mariinky a rozbehnutie bojov o Arťomovsk/Bachmut/. Napriek tomu, že za jeho komandovania došlo ku masakru ruských vojakov v Makejevke, je jeho pozícia pevná a jeho velenie kladne hodnotené.

Generál Valerij Gerasimov bol donedávna známy ako náčelník GŠ ozbrojených síl RF. V tejto funkcii sa stal terčom viacerých vážnych pokusov o atentáty. Minister obrany Šojgu nedávno štruktúru najvyššieho velenia pozmenil. Klasická funkcia náčelníka GŠ OS RF sa v súčasnej situácii dostáva na vedľajšiu koľaj. Kvality generála Gerasimova sa Šojgu /a určite i Putin/ rozhodli využiť v novej funkcii veliteľa Spojenej skupiny vojsk. Formálne na Ukrajine. De facto však Gerasimov dostal do rúk velenie všetkých ruských vojsk /na Ukrajine, v Bielorusku /!!!/, v Rusku či inde/ ktoré by mohli byť v prípade potreby nasadené na ukrajinské alebo iné s týmto konfliktom spojené bojisko. Kým Surovikin velí bezprostredným vojenským operáciám na ukrajinskom bojisku a v ukrajinskom zázemí, jeho nadriadený Gerasimov riadi prípravu na rozsiahlejší než iba rusko-ukrajinský konflikt. Má „pod palcom“ pozemné, námorné, letecké, raketové sily no predovšetkým STRATEGICKÉ JADROVÉ sily. Zabezpečuje prípravu OS RF na situáciu, v ktorej by sa do bojov proti RF priamo zapojili raketové, letecké, námorné či pozemné sily NATO. Napríklad Poľska, Pobaltia, Rumunska, no aj USA, V.Británie a Francúzska. A samozrejme aj iných členských štátov NATO, teda organizácie, ktorej členom je aj SR. Gerasimov má právomoci nielen v oblasti konvenčných zbraní ale aj zbraní jadrových. Je tretím v poradí pri stláčaní tlačidiel v Putinovom jadrovom kufríku. Jeho parketou sú taktické jadrové zbrane.

Presun Gerasimova zo štábnej do aktívnej bojovej pozície je signálom, že Rusko má informácie o chystaných eskalačných krokoch USA a NATO a pripravuje sa na ne. Gerasimov je signálom prechodu od špeciálnej vojenskej operácie k oveľa masívnejším vojenským operáciám. Je signálom definiítvneho prerastenia špeciálnej vojenskej operácie na plnorozmernú vojnu-ako Rusi tvrdia, -vojnu USA/NATO proti Rusku a Bielorusku.

Pre svet, pre nás v Európe a aj tu na Slovensku to nie je dobré znamenie. Je to predzvesť ďalšieho vyhrocovania situácie, čoraz širšieho zapájania sa NATO do konfliktu na Ukrajine. Je to známka toho, že krajiny EU a NATO sa z pozície zbrojárov, informačných, finančných a materiálnych dodávateľov Kyjeva posúva kamsi inam. Zdá sa, že sa krajiny EU a NATO z tylových pozícií dostávajú do pozícii čoraz viac frontových. Samozrejme, že čím sú tieto krajiny bližšie Ukrajine tak tým viac.

Rok 2023 sa začal mimoriadne teplým počasím. Niektorí, najmä lyžiari, sú z toho smutní. Len aby neboli ešte smutnejší, – ak sa teplá zima ďalej oteplí a v Európe stane doslova horúcou. Možno až pekelne horúcou.

PS: Tento článok venujem p. Mackovi a pánovi Zmäkovi /údajným generálom/.

UKRImi

06.02.2023

Nemám čas a ani chuť pátrať vo verejne dostupných informačných zdrojoch po údajoch o kriminalite medzi ukrajinskými migrantmi. A ak by som sa aj dačoho dopátral, je veľmi otázne, či by blog s takýmito údajmi z portálu nezmizol. Preto len niekoľko postrehov z posledných pár týždňov. Prípad ukrajinského študenta, ktorý zavraždil svoju ukrajinskú spolužiačku, lebo mu [...]

Chválim SRo – za Mons.Gavendu a kardinála J.Ch.Korca

05.02.2023

V inak prevažne oportunistickej relácii Š.Chrappu si dnes /nedeľa, 5.2./ vynikajúci slovenský katolícky kňaz, devínsky farár Mons. M. Gavenda spomenul na najväčšiu slovenskú cirkevnú osobnosť druhej polovice 20.storočia a začiatku 21.storočia -na kardinála Jána Chryzostoma Korca. Na veľkého slovenského národovca, cirkevného činiteľa a duchovného otca obnovy slovenskej [...]

Chválim SRo -to je zázrak!

04.02.2023

Asi nedopatrením sa dnes do živého vysielania na SRo dostal rozhovor redaktorky K.Martinkovej s mladou slovenskou fotografkou /tuším sa volá sl.Bašnáková ale môžem sa mýliť/. Fotografka nemala najkrajšiu slovenskú fonetiku a bola tak trochu slniečkárka, no napriek tomu väčšina toho, čo povedala „sedela“ a jej uzávery boli smelé a presné. Fotografka prežila [...]

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Necestuje vlakom bez dokladu totožnosti. S digitalizáciou rastie kontrola cestujúcich

06.02.2023 18:00

Kým iný dopravcovia používajú osobné údaje na kontaktovanie zákazníkov, ZSSK sa obáva falšovania.

329584144 864076384875946 6361829030630482625 n

Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca, poranila mu tvár

06.02.2023 17:40

Vodiči sú pred jazdou povinní odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

pellegrini a kollar

Pellegrini s Kollárom ovládli politické diskusie. Fico zostal na chvoste

06.02.2023 17:20

Prezidentka Čaputová hosťovala takmer v každej zo sledovaných relácií jedenkrát.

Epsom College

Riaditeľku elitnej britskej školy našli mŕtvu spolu s jej manželom a dcérou

06.02.2023 17:10

Telá 45-ročnej Emmy Pattisonovej, 30-ročného manžela George a ich sedemročnej dcéry boli objavené v nedeľu ráno v škole.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 402263x
Priemerná čítanosť článkov: 2853x

Autor blogu

Kategórie