Založ si blog

Páni z RTVS: je Západné Slovensko regiónom Česka ?

Prečo sa to pýtam ? Pýtam sa preto, lebo podľa toho, aká hudba sa hrá na Rádiu Regina Západ SRo to tak vyzerá. Kedysi som počúval Rádio Slovensko. Potom, čo počet angloamerických skladieb presiahol únosnú mieru a Rádio Slovensko sa zmenilo na Rádio Amerika, som si za hudobnú kulisu k raňajkám zvolil Rádio Regina. Veľa som si tým nepomohol. Skočil som z blata do kaluže.

Na Rádiu Regina Západ je síce angloamerickej hudby o niečo /nie oveľa !/ menej, no slovenské pesničky sú aj na tomto okruhu SRo rovnako vzácne ako na Rádiu Slovensko. Najčastejšie sa vyskytujú v československých duetách, a iba tu a tam samostatne. Rádio Regina Západ riadi asi nejaký fanatik českého folku a českej imitácie country a westernovej hudby. Tak či onak, čeština sa valí zo slovenského éteru ako v Poděbradoch.

-To si fakt hudobní redaktori Radia Regina Západ myslia, že sa v Leviciach či Zlatých Moravciach rozpráva po česky ? To si fakt myslia, že v Nitre či v Komárne netúžia po ničom inom, iba po českých odrhovačkách ? To si fakt na Radiu Regina Západ myslia, že v Šuranoch a Štúrove najviac vykúzlia vianočnú atmosféru tým, že tamojším poslucháčom zahrajú niečo ako záhrobnú pieseň V.Neckářa alebo štedrovečerné táraninky od akéhosi Ksindla ? Pripraviť pred Vianocami nejaký pseudovianočný hudobný brak, -to je asi hobby každého Čecha. Veď čo Čech, to muzikant…V ČR sa ku kresťanstvu hlási najmenej ľudí v Európe. To ale českým muzikantom neprekáža, aby sa na jedných z najväčších kresťanských sviatkoch dobre nenabalili. Najlepšie na tantiémach zo Slovenska. Nuž veru tak.

Áno, uznávam, že ma nikto nenúti, aby som Rádio Regina Západ počúval. Nikto ma nenúti počúvať ani Rádio Slovensko, ba ani iné vysielacie okruhy RTVS. – STAČÍ, ŽE DO NICH FINANČNE PRISPIEVAM, – no nie ? Ak sa mi nepáči, ako hrajú, môžem sa predsa zahrať na DJ-a a prelaďovať pri raňajkách na iné stanice. -Lenže na aké, veď okrem RTVS toho už v slovenčine veľa nie je. Nuž a ja chcem počúvať slovenské slovo-hovorené či spievané. Veď som Slovák…

Áno, uznávam, môžem si púšťať hudbu z youtubu, môžem si deň čo deň prehrávať vlastné nahrávky. – Má to však háčik, – nebudem môcť sledovať slovenské správy a slovenské relácie, ktoré sú na Rádiu Regina Západ, – na rozdiel od hudby celkom zaujímavé a tu a tam aj hodnotné.

Vážení, -tieto riadky nepíšem iba za seba. Čert so mnou,-som iba jeden z tisícov. Píšem to tu-neskromne,- vo verejnom záujme. Píšem to preto, že keď už do mešca RTVS posielajú Slováci slovenské peniaze, mali by za to dostávať aj slovenskú protihodnotu. V tomto prípade slovenskú hudbu. Nemusí to byť na 100%. Stačí, aby na Rádiu Regina Západ, ba dokonca aj na Rádiu Slovensko zneli slovenské pesničky povedzme z 60%, ideálne z dvoch tretín. Nech v tom zvyšku zaznejú aj české, -ale napríklad aj maďarské skladby, – veď v regióne, kde má Rádio Regina Západ cieľovú populáciu určite žije viac slovenských Maďarov ako etnických Čechov príp. Záhorákov. A môžu zaznieť aj skladby anglické či americké. – Ale z mierou, lebo nie sme ani v Česku, ani v Amerike.

Sme stále -aj keď to mnohých v šoubiznise asi príliš neteší, – na Slovensku. Dobre by bolo, keby si to tí, čo v RTVS robia, uvedomili. Nechcem veľa, chcem len pri raňajkách trochu tej peknej spievanej slovenčiny. – Je takéto želanie ešte na Slovensku prípustné ? Alebo je už aj to šovinistický, fašistický, nacistický hriech ?

Smrť zradcu- smrť zradcom ?

20.02.2024

Nie, nebudem písať o smrti Navaľného. Nechám na mejnstríme, nech sa na ňom odbavuje. Nech za ním ronia krokodílie slzy tí, čo ho školili, platili a využívali až za hrob. Ja mám na mysli iného ruského zradcu. Nespochybniteľného, neideologizovateľného, klasického vojenského zradcu a zbeha Maxima Kuzminova. Maxim Kuzminov bol mladý dôstojník ruských leteckých síl. Mal [...]

Ukrajinci hodnotia porážky na frontoch ako svoje úspechy

19.02.2024

Generálny štáb OS UA hodnotí porážku v boji o Avdejevku ako úspešnú operáciu OS UA. Ukrajincom sa vraj podarilo organizovane opustiť mesto a zachrániť tak tisíce vojakov. Následne sa im vraj podarilo „vyrovnať front“ a zaujať výhodnejšie pozície. Nové pozície OS UA označuje za výhodnejšie aj americký ISW. „Naša“ Pravda o nich tiež píše a [...]

Zelenskij na porážku reaguje vyhrážkami nielen Rusku ale aj USA

18.02.2024

Zúfalstvo banderovcov po porážke pri Avdejevke je nesmierne. Kyjev obvinil USA, že zastavenie finančnej a zbrojnej pomoci Ukrajine je základnou príčinou ústupu OS UA z Avdejevky. Zelenskij sa ústami svojich ľudí dal počuť, že ak Ukrajina definitívne prestane dostávať americkú pomoc, potom Ukrajina preruší strategické spojenectvo s USA. Predstaviteľ delegácie ukrajinského [...]

izrael, palestína, hamas

Militanti z Hamasu pri útoku na Izrael podľa krízového centra znásilňovali a mrzačili ženy

21.02.2024 16:07

Vo viacerých prípadoch došlo k znásilneniu pred inými ľuďmi vrátane partnerov, rodiny či priateľov.

polícia, NAKA, mimoriadne1, mim1

NAKA v rámci akcie Nájomca 2, zameranej na drogy, zadržala 16 osôb, obvinila 13

21.02.2024 15:35

Vykonaných bolo viac ako 20 domových a iných prehliadok, pri ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky a hotovosť.

Alexej Navaľnyj, pamätník,

Typická technika KGB. Premrznutého Navaľného zabili úderom do srdca, tvrdí aktivista

21.02.2024 15:00

Technika zabitia spočíva v tom, že obeť najskôr na niekoľko hodín vystavia mrazu.

Ecuador Bananas

Odpor k banánom priniesol Putinovi ovocie: Ukrajina nedostane sľubované zbrane

21.02.2024 14:00

Ekvádor sa odvrátil od Kyjeva a Rusi sa nemusia obávať poloprázdnych pultov s banánmi. Juhoamerický štát sa zjavne zľakol odplaty Moskvy až tak, že úplne zmenil názor na presun svojich zbraní sovietskej výroby.

trikopce

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 410
Celková čítanosť: 1848213x
Priemerná čítanosť článkov: 4508x

Autor blogu

Kategórie